P-38 J Lightning "Stinger"-Dragon 1:72

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

P-38 J Lightning "Stinger"-Dragon 1:72

Postprzez Hal Bregg » sobota, 9 listopada 2013, 01:11

Witam

Przedstawiam świeżo ukończonego P-38 J. Choć Lightningi kojarzą się raczej z bezmiarami Pacyfiku, to ten pochodzi akurat z ósmej armii powietrznej z Europy, 338. dywizjon 55. grupy myśliwskiej stacjonującej w 1944 w Wormingford w Anglii. Pilot Thomas D. Schank miał na koncie pięć Bf-109, oraz misje na cele naziemne- stąd bomby pod skrzydłami.

Model miał początkowo powstać w malowaniu pudełkowym- "Pudgy V" z Pacyfiku, ale- jak to z modelami Dragona bywa-najlepiej wyglądają w ramkach. Po wycięciu okazało się, że będzie sporo szpachlowania, a ponieważ malowanie NMF nie wybacza błędów, "srebrniaka" postanowiłem wykonać z lepszego zestawu Academy. Dragon ma jednak swoje plusy- lepsze wloty powietrza pod kołpakami, bardzo cienkie szkło- prawie jak vacu!. Kompromitujący jest natomiast fakt, że projektanci Dragona nie "zauważyli", że śmigła w P-38 kręciły się w przeciwne strony- w komplecie obydwa śmigła są "lewoskrętne".... Łopaty śmigieł skopiowałem więc z zestawu Academy w formie z silikonu.

Bomby pochodzą z zestawu Academy, dodałem trochę drobiazgów do wnętrza kabiny i chłodnic kadłubowych, kołpaki przedniego koła i odblask lusterka wstecznego. Malowanie- humbrol i inne olejne.

Ciekawostką są wypolerowane panele na wewnętrznych osłonach silników- służyły pilotowi jako lustra do oceny stanu przedniego podwozia. Pomysłowe, co?.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio edytowano sobota, 9 listopada 2013, 14:46 przez Hal Bregg, łącznie edytowano 2 razy
Hal Bregg
 
Posty: 243
Dołączył(a): piątek, 23 sierpnia 2013, 22:49
Lokalizacja: War-saw

Reklama

modele polskich samolotów

Re: P-38 J Lightning "Stinger"-Dragon 1:72

Postprzez konwin » sobota, 9 listopada 2013, 04:04

Bardzo ładna precyzyjna robota.
Czystość wykonania i dbałość o szczegóły na bardzo wysokim poziomie.
Jak dla mnie brakuje trochę "łosza" i lekkich śladów eksploatacji (myślę że spodziewałeś takich opinii)
Gratuluję udanego modelu
KonWin
Avatar użytkownika
konwin
 
Posty: 234
Dołączył(a): czwartek, 7 czerwca 2012, 23:12

Re: P-38 J Lightning "Stinger"-Dragon 1:72

Postprzez radoslaw6363 » sobota, 9 listopada 2013, 11:14

Wreszcie jakiś dwukadłubowiec i w dodatku bardzo porządnie zrobiony, może się podobać i sam mam ochotę na jakiegoś Lightninga . Jakieś ślady użytkowania dodałyby nieco ,,życia '' do modelu :lol:
Modelu idealnie oddającego rzeczywistość nie zbuduje się nigdy, ale próbować trzeba !
Nie kłóć się z głupim, bo najpierw zaniży cię do swojego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem !
Według przeprowadzonych niedawno badań stwierdzono, że ludzie którzy nie rozpoznają ironii i sarkazmu są mniej inteligentni ! Pozdrawiam !
Avatar użytkownika
radoslaw6363
 
Posty: 2544
Dołączył(a): niedziela, 28 lutego 2010, 13:12
Lokalizacja: W PL Aleksandrów Łódzki, ponadto DK,NL,A,SK,D.

Re: P-38 J Lightning "Stinger"-Dragon 1:72

Postprzez Karol » sobota, 9 listopada 2013, 12:29

Bardzo ładny P-38, może faktycznie zbyt "sterylny" ale jest OK.
Avatar użytkownika
Karol
 
Posty: 96
Dołączył(a): poniedziałek, 22 listopada 2010, 21:39
Lokalizacja: Kłodzko

Re: P-38 J Lightning "Stinger"-Dragon 1:72

Postprzez nariman » sobota, 9 listopada 2013, 14:08

Nie moja skala ale podoba mi się :mrgreen:
nariman
 
Posty: 337
Dołączył(a): niedziela, 12 grudnia 2010, 17:02

Re: P-38 J Lightning "Stinger"-Dragon 1:72

Postprzez skusz » sobota, 9 listopada 2013, 18:27

Czyścioszek, ale się podoba. Ciekawszy by był taki jak na fotce, lekko odrapany i wypłowiały. Ciekawe zdjęcie ze srebrnym Pudgy.
Pozdrawiam Sławek Kusz
Portfolio : http://www.pwm.org.pl/viewtopic.php?f=207&t=20734
ObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
skusz

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 3151
Dołączył(a): sobota, 3 stycznia 2009, 17:27
Lokalizacja: Roztocze

Re: P-38 J Lightning "Stinger"-Dragon 1:72

Postprzez Voltan » wtorek, 12 listopada 2013, 09:47

Podoba się.
Voltan
 
Posty: 1728
Dołączył(a): piątek, 12 października 2012, 20:37
Lokalizacja: Wrocław


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 79 gości