F-16C block 52 (polski), Tamiya+Wolfpack Design 1:48

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

F-16C block 52 (polski), Tamiya+Wolfpack Design 1:48

Postprzez young » poniedziałek, 24 listopada 2008, 20:39

Zaszalałem i oto jest mój pierwszy model w galerii :) . Dość marudzenia że mało tu odkurzaczy, niech sam przyczynię się do rozgłaszania piękna tych samolotów :lol: A teraz może poważniej. To mój nie pierwszy model, trochę już ich było, ale jako że sklejam je tylko w wakacje, tempo mam średnie :? Na początek, do stworzenia naszego efa w 1/48 użyłem zestawu od Tamiya f-16c block 50, do tego doszła konwerja do block 52 od Wolfpack Design, kalki TwoBobs i bomby z zestawu Hasy Aircraft Weapons D. Jeśli chodzi o sam warsztat. To mój pierwszy model który malowałem pseudo Iwatą (zastąpiła krótko używany aerograf z serii tanich) pierwszy raz także bawiłem się podkładem, szpachlą i metalizerem. Niestety nie wszystko poszło po mojej myśli. Nowe farbki (gunze) są wspaniałe ale C306 którym malowałem kamuflaż wyszedł taki nienaturalny. Zabrakło mi C308 jako drugi z farby na kamuflaż także góra malowana jest Humbrolem (i tu inny odcień od gunze C308), sknociłem tez malowanie owiewki. Na koniec mat... Z serii H od gunze, pozostawia białą powłokę i nie wyszedł do końca mat... Ale to tyle marudzenia, świetna zabawa była (choć się trochę czasowo przeciągnął), co złe to moje, będę miał doświadczenie przy następnym projekcie ;o) ogólnie jestem zadowolony z efektu. I najważniejsze że mam już polskiego efa na szafce :D

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Komentarze mile widziane ;o)
young
 
Posty: 570
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 13:49
Lokalizacja: Szczecin

Reklama

Re: F-16C block 52 (polski)

Postprzez Jacek Bzunek » poniedziałek, 24 listopada 2008, 22:59

young napisał(a):Komentarze mile widziane ;o)

No to zaczynam, ogółnie się podoba. Będzie do pary z jednym takim z Nowogardu. Ciemniejszy kolor wygląda zdecydowanie za bardzo fioletowo. Sidewindery nie przypominają naszych w wersji X. Lampy pozycyjne na wlocie powietrza mają bezbarwne klosze. Przedewszystkim przydałby się delikatne chociaż cieniowwanie kolorów i wash.
Słuchajcie uważnie bo nie będę powtarzać!
----------------------------------------------------------
Avatar użytkownika
Jacek Bzunek
 
Posty: 5875
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:35
Lokalizacja: Szczecin

Re: F-16C block 52 (polski)

Postprzez Arkady72 » poniedziałek, 24 listopada 2008, 23:34

Model cieszy oko - dobre bo polskie. Jak wspomniał Jacek przydałoby się jakiś wash, może jeszcze nie jest za późno ?
Bardzo fajna konfiguracja uzbrojenia. Widzę, że SNIPER też od shull.24 :) .
Tworzona dziś przyszłość będzie naszą teraźniejszością!
Avatar użytkownika
Arkady72

WM2
 
Posty: 1910
Dołączył(a): sobota, 19 stycznia 2008, 09:27

Re: F-16C block 52 (polski)

Postprzez young » wtorek, 25 listopada 2008, 16:47

Dzięki panowie za komentarze ;o) wiadomo model nie jest idealny, ale już nie będę go washować. Nie chcę już grzebać przy nim, zważywszy że mogę popsuć (a washa jeszcze nigdy nie robiłem więc poćwiczę innym razem). Niech będzie taki jaki jest :P Następna w kolejce szparka, wtedy już postaram się i z washem.
Tak, Sniper od shull.24, do niedawna nie było wyjścia (choć mogę ten zestawik polecić, całkiem miły) brać ten albo żaden, teraz dopiero ukazał się na rynku plastikowy, ale pakowany w zestawach F-16 od Kinetic.
young
 
Posty: 570
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 13:49
Lokalizacja: Szczecin

Re: F-16C block 52 (polski)

Postprzez Frosty » piątek, 28 listopada 2008, 17:56

Jeżeli chodzi o "sidewinder'y" to miałem podobny problem robiąc mojego "Jastrzębia" - który nota bene komplentnie skopałem - min. washem - i trafił do pudła na wieczne zapomnienie... Tzn wykorzystam z niego w przyszłości parę częsci jak podjemę kolejną próbe :) Ale wracając do AIM9x to polecam zrobić to moim sposobem: - ja zamówiłem je jako cęści zapasowe do F-18E Super Hornet z Revell'a (piękny model tak przy okazji) - jak ktoś będzie zainteresowany to podam nr ramki i części (tzn jak odnaję instrukcje... ew można sprawdzić na stornie Revell'a - instrukcje często są wrzucane jako PDF'y) Ja zamawiałem przez mój lokalny sklepik ale podejrzewam, że i bezpośrednio można próbować...
"Deliberty planned fighter sweep went just as we hoped. The Mig's came up. The Mig's were aggressive. We tangled. They lost"
- Col. Robin Olds, shortly after operation "Bolo", Ubon, Thailand
Avatar użytkownika
Frosty
 
Posty: 578
Dołączył(a): piątek, 3 października 2008, 22:11
Lokalizacja: Kraków


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 33 gości