RWD-1 1:72 od podstaw

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Re: RWD-1 1:72 od podstaw

Postprzez piotr dmitruk » sobota, 20 grudnia 2008, 22:28

Kupuję oba
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9953
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:18
Lokalizacja: Rzeszów

Reklama

Re: RWD-1 1:72 od podstaw

Postprzez Marcin Kuźniar » niedziela, 21 grudnia 2008, 01:13

Piotrze - dzięki za zwrócenie uwagi na geometrię modelu. Różnica wysokości końcówek skrzydeł wynosiła ponad 1mm. Ja tego nie widziałem, bo zawsze miałem problemy z oceną geometrii "na oko", ale nie wiem jak to zauważyłeś na fotkach, na których cień jednego skrzydła kładzie się na płaskim fragmencie tła, a drugiego już na lekko zagiętym ku górze. Jedno koło odciąłem, nawierciłem nowe otwory i przy pomocy sztyfcika z drutu stalowego 0,3mm przykleiłem koło z powrotem. Nie jest idealnie - różnica wynosi około 0,3mm (mierzę przy pomocy igły osadzonej na statywie, wielkość różnicy oceniam przy pomocy wierteł - znam ich średnicę) ale tak już zostawię. Poprzednio nie widziałem wiszącego niżej jednego skrzydła - to teraz wydaje mi się że jest idealnie (choć nie jest). Jutro zajmę się lekkim cieniowaniem i zrobię fotki z jednogroszówką.
pozdrawiam Marcin
----------------------
PZL-26 od podstaw - zaczynam
Avatar użytkownika
Marcin Kuźniar
 
Posty: 272
Dołączył(a): wtorek, 25 września 2007, 19:57

Re: RWD-1 1:72 od podstaw

Postprzez potez » niedziela, 21 grudnia 2008, 09:33

P.8 to łatwizna, jedyny gładki puławszczak - tylko trzeba mocno kombinować z kształtem okapotowania silnika. Ja już dwa razy podchodziłem do tego i jak na razie 2:0 dla niewiedzy :( . Chyba trzeba będzie zacząć po raz trzeci....
tak, jestem #ponurymodelaż
Avatar użytkownika
potez
 
Posty: 4682
Dołączył(a): środa, 28 listopada 2007, 12:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: RWD-1 1:72 od podstaw

Postprzez wasilewskiadam » sobota, 17 stycznia 2009, 21:03

Witam
Nie bardzo wiem jak zacząć.... Bo i modeli ładniejszych nie zrobilem a o modelach od podstaw nie wspomnę :oops:
Wydaje mi się ze kadłuby RWD 1 i 2 maja pewne wady. W zasadzie łatwe do usunięcia.
1.W obu maszynach na kadłubie(tył) jest przejście pomiędzy częścią płaśką a wklęsłą-jest ono zbyt wysoko,
2. RWD 2, ale to chyba moje kaprawe oko- wtroche za okrągłe przejścia kadłub-skrzydło(przód kadłuba)
W PKLu na planikach do RWD 2 jest płaskie i strasznie szerokie(ale nijak nie pasuje to do zdjęcia ze str 343)
Ciekawi mnie co sądzą koledzy siedzący w temacie głębiej niż ja
Adam Wasilewski
KMMR 08/15 Białystok
Avatar użytkownika
wasilewskiadam
 
Posty: 362
Dołączył(a): poniedziałek, 24 września 2007, 18:20
Lokalizacja: KMMR 08/15 Białystok

Re: RWD-1 1:72 od podstaw

Postprzez Marcin Kuźniar » sobota, 17 stycznia 2009, 22:36

Odpowiem - tak na szybko - na razie tylko do drugiej uwagi, bo pierwsza wymaga dokładniejszego sprawdzenia. RWD-2 robiłem z myślą o egzemplarzu prototypowym (takim jaki skleiłem). Gdy powstał pomysł żeby model powielić i udostępnić zrobiłem kalkomanie także do egzemplarza SP-ADH z Challenge 1930 - i w tym momencie dałem dowód swojej niewiedzy w temacie. Całkiem niedawno ktoś zwrócił mi uwagę na drobne - ale widoczne różnice w konstrukcji prototypowego i seryjnych RWD-2. Seryjne miały nieco poszerzony grzbiet przodu kadłuba, podział pomiędzy częścią kadłuba krytym sklejką a blachą także przebiegał nieco inaczej. Robiąc prototyp - jest OK, robiąc SP-ADH można poprawić przód albo nie poprawiać.
Obrazek
Wydaje mi się że problem z kadłubem RWD-1 polega na tym że krawędź załamania w modelu w części ogonowej traci swoją ostrość, przez to sprawia wrażenie że jest za wysoko. Porównując z fotką RWD-1 w podobnym ustawieniu - wygląda to może nie identycznie - ale dosyć podobnie. Możliwe że przeszlifowanie spodu kadłuba w części ogonowej (i tak kadłub jest tam gładki, bez podziałów it.) jeszcze poprawi sprawę. Fotografia RWD-1 pochodzi ze strony www.rwd-dwl.net
pozdrawiam Marcin
----------------------
PZL-26 od podstaw - zaczynam
Avatar użytkownika
Marcin Kuźniar
 
Posty: 272
Dołączył(a): wtorek, 25 września 2007, 19:57

Re: RWD-1 1:72 od podstaw

Postprzez wasilewskiadam » niedziela, 18 stycznia 2009, 17:25

Hmm..możliwe , że w tym tkwi problem.
Ja lekko zaznaczyłem linię szlifując górną część kadłuba.
Adam Wasilewski
KMMR 08/15 Białystok
Avatar użytkownika
wasilewskiadam
 
Posty: 362
Dołączył(a): poniedziałek, 24 września 2007, 18:20
Lokalizacja: KMMR 08/15 Białystok

Re: RWD-1 1:72 od podstaw

Postprzez Marcin Kuźniar » niedziela, 18 stycznia 2009, 18:39

Sprawdziłem jeszcze RWD-2
Obrazek
Plan z którego korzystałem robiąc model nie jest w zaznaczonym miejscu precyzyjny, ale przyznaję że ja ten błąd jeszcze powiększyłem.
Na fotkach zaznaczyłem jeszcze różnicę w przebiegu podziału blacha-sklejka w części dziobowej.
pozdrawiam Marcin
----------------------
PZL-26 od podstaw - zaczynam
Avatar użytkownika
Marcin Kuźniar
 
Posty: 272
Dołączył(a): wtorek, 25 września 2007, 19:57

Re: RWD-1 1:72 od podstaw

Postprzez Paweł Wymysłowski » wtorek, 20 stycznia 2009, 15:57

potez napisał(a):P.8 to łatwizna, jedyny gładki puławszczak

Nie jedyny.
Pozdrawiam
Paweł
Avatar użytkownika
Paweł Wymysłowski
 
Posty: 566
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 12:08
Lokalizacja: Z lasu

Re: RWD-1 1:72 od podstaw

Postprzez potez » wtorek, 20 stycznia 2009, 16:34

Paweł Wymysłowski napisał(a):
potez napisał(a):P.8 to łatwizna, jedyny gładki puławszczak

Nie jedyny.


no dobra złapałeś mnie ;o) Był jeszcze jeden gładki prototyp , tylko nie pamiętam już czy 7-ki czy 11-ki. NIe zmienia to jednak faktu, że w przypadku PZL 8 nie ma alternatywy - musi byc gładko, natomiast w przypadku pozostałych był tylko jeden z ....
tak, jestem #ponurymodelaż
Avatar użytkownika
potez
 
Posty: 4682
Dołączył(a): środa, 28 listopada 2007, 12:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: RWD-1 1:72 od podstaw

Postprzez Paweł Wymysłowski » środa, 21 stycznia 2009, 13:52

...P.11. Ale nie jeden, a co najmniej dwa ;o)
Pozdrawiam
Paweł
Avatar użytkownika
Paweł Wymysłowski
 
Posty: 566
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 12:08
Lokalizacja: Z lasu

Poprzednia strona

Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Yahoo [Bot] i 39 gości