Junkers Ju-87D-5 ze starej półki, Italeri 1/72

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Junkers Ju-87D-5 ze starej półki, Italeri 1/72

Postprzez Abominus » piątek, 6 grudnia 2013, 13:11

Witam!! To mój pierwszy modelik, który pomalowałem w zimowym kamuflażu. Nie jest sprawą łatwą poprawnie odtworzyć zimowe kamo prosto z frontu wschodniego. Po ciężkich walkach udało mi się uzyskać jako taki efekt choć do oryginału jeszcze daleko. Jest to stary model, który również nie ustrzegł się błędów przy pracy. Maszt anteny był bardzo delikatny i złamał mi się chyba ze sto razy dlatego jest taki niekształtny co widać na niektórych zdjęciach, do tego powinienem go przemalować. Krzyże pod skrzydłami-totalna klapa. Są zbyt blisko kadłuba. Nie pomyślałem, żeby najpierw je rozdzielić na dwa fragmenty i umieścić poprawnie bliżej wyrzutników bomb a drugą część na hamulcach aerodynamicznych. Zanim się zorientowałem, że tak należało uczynić były już na nieodpowiednim miejscu.

Junkers Ju-87D-5 "L1+CB" z jednostki Stab I Gruppe/Schlachtgeschwader 5, Dno (Rosja), styczeń 1944 rok.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio edytowano piątek, 6 grudnia 2013, 16:26 przez Abominus, łącznie edytowano 1 raz
Warsztat:

B-17F "Memphis Belle" - Revell 1/72
Abominus
 
Posty: 55
Dołączył(a): piątek, 16 sierpnia 2013, 08:24
Lokalizacja: Olsztyn

Reklama

modele polskich samolotów

Re: Junkers Ju-87D-5 ze starej półki, Italeri 1/72

Postprzez Pawel Burchard » piątek, 6 grudnia 2013, 15:27

Takie małe sprostowanie - http://en.wikipedia.org/wiki/Dno

No i masz chyba śmigło odwrotnie zmontowane :)

p.
Pawel Burchard
 
Posty: 1037
Dołączył(a): wtorek, 7 lipca 2009, 10:06
Lokalizacja: Warszawa

Re: Junkers Ju-87D-5 ze starej półki, Italeri 1/72

Postprzez Abominus » piątek, 6 grudnia 2013, 16:34

Pawel Burchard napisał(a):Takie małe sprostowanie - http://en.wikipedia.org/wiki/Dno


O kurcze dzięki! stronka na której znalazłem takie info widocznie zawiera poważny błąd. Już wyeliminowałem to nieporozumienie. Ze śmigłem masz rację, więc się przyznaję do kolejnego babolu.
Warsztat:

B-17F "Memphis Belle" - Revell 1/72
Abominus
 
Posty: 55
Dołączył(a): piątek, 16 sierpnia 2013, 08:24
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Junkers Ju-87D-5 ze starej półki, Italeri 1/72

Postprzez Pawel Burchard » piątek, 6 grudnia 2013, 18:36

Na google books można znaleźć książkę Ospreya o Sztukasach w Rosji i tam jest fotka startująego L1+CB i widać że te zielone 'naokoło' kabiny to raczej zła interpretacji fotki którą wkleiłeś. Wygląda na to, że to ciemne to po prostu ostry cień rzucany przez skrzydło na kadłub. Chyba, że są jeszcze jakieś inne fotografie… nie wiem.

Nie odbieraj tego jako krytykę modelu – temat mnie zainteresował i pogooglowałem trochę w temacie ww. samolotu. Troszeczkę rażą też bomby 250 kg bo te które podczepiłeś jakoś mało niemieckie są :))
Pawel Burchard
 
Posty: 1037
Dołączył(a): wtorek, 7 lipca 2009, 10:06
Lokalizacja: Warszawa

Re: Junkers Ju-87D-5 ze starej półki, Italeri 1/72

Postprzez Rafal » piątek, 6 grudnia 2013, 19:05

Rzeczony samolot http://postimg.org/image/c9j9pgczt/

Okopcony ze hej.

I widać bombki
Google nie zwalnia z samodzielnego myślenia.
Rafal
 
Posty: 1276
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:09

Re: Junkers Ju-87D-5 ze starej półki, Italeri 1/72

Postprzez Abominus » piątek, 6 grudnia 2013, 23:26

Pawel Burchard napisał(a):Na google books można znaleźć książkę Ospreya o Sztukasach w Rosji i tam jest fotka startująego L1+CB i widać że te zielone 'naokoło' kabiny to raczej zła interpretacji fotki którą wkleiłeś.


Rafal napisał(a):Rzeczony samolot http://postimg.org/image/c9j9pgczt/


Mam skan tej książki i znam tą foteczkę, o której mówicie ale takie malowanie podawała italerowska instrukcja, do tego wychwyciłem kiedyś w necie to:
Obrazek

Potem dorwałem fotkę, która ukazuje tego Sztukasa z rzekomym cieniem na kadłubie i jednocześnie osprey'owską. Możliwe, że jedna i druga fota pokazują tę samą maszynę tylko z różnych okresów. Może była cała biała a następnie nieco przemalowana?? Tego się nie dowiemy.

Pawel Burchard napisał(a):Troszeczkę rażą też bomby 250 kg bo te które podczepiłeś jakoś mało niemieckie są :))


Podczepiłem to co zaserwowano mi w pudełku;) sam sobie tych bombeczek nie wytrzasnąłem z byle kąd;)
Warsztat:

B-17F "Memphis Belle" - Revell 1/72
Abominus
 
Posty: 55
Dołączył(a): piątek, 16 sierpnia 2013, 08:24
Lokalizacja: Olsztyn


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Majestic-12 [Bot] i 71 gości