Mi-4 1:35 Trumpeter

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Mi-4 1:35 Trumpeter

Postprzez Majkel » środa, 24 grudnia 2008, 01:35

Witam serdecznie.

Przedstawiam model śmigłowca Mi-4 z firmy Trumpeter w skali 1:35.
Model zrobiłem zasadniczo tak jak to sobie wymyślił producent, jedynie fotele podniosłem na nóżki, bo leżały na podłodze. Próbowałem na nim podkreślić linie podziału i dać troche śladów eksploatacji, ale niestety jeszcze tego nie umiem :(
i musiałem zamalować efekty tych zmagań, bo były conajmniej niezadowalające. Zostawiłem jedynie kilka zabrudzeń na kadłubie, ale w czasach gdy te maszyny latały, to chyba pastowanie opon i wysoki połysk były na porządku dziennym.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam
Majkel
 
Posty: 16
Dołączył(a): sobota, 22 marca 2008, 10:27

Reklama

Re: Mi-4 1:35 Trumpeter

Postprzez Arkady72 » środa, 24 grudnia 2008, 01:52

Fajny, schludnie wykonany model ciekawego śmigłowca. Ślady eksploatacji to bardziej rzecz gustu a jeśli będziesz chciał je kiedyś wyeksponować to się z pewnością nauczysz.
Nie wiem tylko czy prawidłowe są aż dwie szachownice na każdym boku ?
Tworzona dziś przyszłość będzie naszą teraźniejszością!
Avatar użytkownika
Arkady72

WM2
 
Posty: 1910
Dołączył(a): sobota, 19 stycznia 2008, 10:27

Re: Mi-4 1:35 Trumpeter

Postprzez Majkel » środa, 24 grudnia 2008, 02:11

Co do tych szachownic, bazowałem na tym co założył producent modelu i zdjeciach z lotnictwo.net gdzie jest eksponat z Lubuskiego Muzeum Wojskowego w Drzonowie właśnie z takim oznakowaniem.
Majkel
 
Posty: 16
Dołączył(a): sobota, 22 marca 2008, 10:27

Re: Mi-4 1:35 Trumpeter

Postprzez Michal » środa, 24 grudnia 2008, 13:52

Pytanie od pancerniaka - kolor zielono-oliwkowy na kadłubie to jaka farba (producent i numer)? Szukam pod kątem wozów bojowych LWP i to co widzę na fotkach wygląda odpowiednio.

Co do szachownic - to się mogło okresowo zmieniać. Mi-4 z krakowskiego Muzeum Lotnictwa ma tylko na kadłubie, z tyłu za drzwiami. Zainteresowani mogą zajrzeć do galerii którą na szybko wygooglałem
http://picasaweb.google.pl/polar1234/Mi4A_MLP_Krakow#
"Drzonowski" rzeczywiście ma po dwie (na kadłubie i na belce).
Avatar użytkownika
Michal
 
Posty: 893
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 17:51
Lokalizacja: Kraków

Re: Mi-4 1:35 Trumpeter

Postprzez BRh_positive » środa, 24 grudnia 2008, 22:10

Super, gdybys dal to czarnobiale zdjecie jak ten gosc swoja "suke" to mozna sie pomylic czy to model czy prawdziwy smoglowiec. Pozdrawiam M
BRh_positive
 

Re: Mi-4 1:35 Trumpeter

Postprzez Majkel » sobota, 27 grudnia 2008, 12:30

Michal napisał(a):Pytanie od pancerniaka - kolor zielono-oliwkowy na kadłubie to jaka farba (producent i numer)? Szukam pod kątem wozów bojowych LWP i to co widzę na fotkach wygląda odpowiednio.


Witam.
Obawiam się, ze w kwestii koloru nie podam Ci dokładnej receptury, ponieważ pomalowałem farbą która mi została po UH-60
z marca, więc już dokładnie nie pamiętam. Ale bazą był Model Master 1711 olive drab flat FS34087 zmieszany z (chyba) Model Master 1772 niebieski błyszczący, w proporcjach 2/3 MM1711 i 1/3 MM1772 a to wszystko doprawione paroma kroplami żółtego.

Pozdrawiam.
Majkel
 
Posty: 16
Dołączył(a): sobota, 22 marca 2008, 10:27

Re: Mi-4 1:35 Trumpeter

Postprzez bartek piękoś » sobota, 27 grudnia 2008, 23:15

Bardzo ładny "brzydal" :lol:
..."a gdzie będziesz trzymał ten embrion, w pudełku?!"...
Avatar użytkownika
bartek piękoś
 
Posty: 800
Dołączył(a): wtorek, 6 maja 2008, 21:20
Lokalizacja: Radom

Re: Mi-4 1:35 Trumpeter

Postprzez Mikołaj » sobota, 27 grudnia 2008, 23:42

Czy udałoby się wrzucić zdjęcie z jakimś "przedmiotem odniesienia" np. z monetą, żeby można było ocenić wielkość modelu ? Zdaje się, że przy 1/35 kruszynka to to nie jest ....
Mikołaj
 
Posty: 411
Dołączył(a): sobota, 30 sierpnia 2008, 21:46
Lokalizacja: Łódź

Re: Mi-4 1:35 Trumpeter

Postprzez Javorek » sobota, 27 grudnia 2008, 23:51

Świetyny modelik, brakuje tylko troche śladów eksploatacji, ale to kwestia gustu jak napisał Arkady ;o)
Avatar użytkownika
Javorek
 
Posty: 10
Dołączył(a): niedziela, 10 sierpnia 2008, 18:28

Re: Mi-4 1:35 Trumpeter

Postprzez SKYRAIDER » czwartek, 8 stycznia 2009, 01:51

Witam,
Ładny, czysty, może za czysty. Ale mam jedno duże ale, Trumpeter daje jedną gwiazdę silnika a Mi-4 miał dwie gwiazdy.
Silnik czternasto cylindrowy w układzie podwójnej gwiazdy.
Wentylator powinien być trochę cofnięty do tyłu i dołożona druga gwiazda. Jeżeli to początkujący modelarz ? ale przeczytanie chociażby podstawowych danych o statku powietrznym eliminuje niedoróbki producenta. Podniesienie klapy osłony silnika
pokazuje mankamenty o których nie czytaliśmy robiąc model.
Pozdrawiam
Marek
Avatar użytkownika
SKYRAIDER
 
Posty: 1111
Dołączył(a): piątek, 30 listopada 2007, 11:26
Lokalizacja: EPTO

Re: Mi-4 1:35 Trumpeter

Postprzez Majkel » piątek, 9 stycznia 2009, 23:32

SKYRAIDER napisał(a):Ładny, czysty, może za czysty. Ale mam jedno duże ale, Trumpeter daje jedną gwiazdę silnika a Mi-4 miał dwie gwiazdy.
Silnik czternasto cylindrowy w układzie podwójnej gwiazdy.
Wentylator powinien być trochę cofnięty do tyłu i dołożona druga gwiazda. Jeżeli to początkujący modelarz ? ale przeczytanie chociażby podstawowych danych o statku powietrznym eliminuje niedoróbki producenta. Podniesienie klapy osłony silnika
pokazuje mankamenty o których nie czytaliśmy robiąc model.


Witam.
Potwierdzam, że producent modelu zrobił w nim wiele uproszczeń i popełnił sporo błędów w odwzorowaniu rzeczywistości, a tym który mnie osobiście najbardziej bolał, to był właśnie ten, okaleczony o jedną gwiazdę silnik, ale niestety nie mogłem na ten model poświęcić 5 tysięcy godzin, wiec zrobiłem go tak jak pisałem, prosto z pudełka. Ale zaręczam, że spełnia on swoją rolę do jakiej został przeznaczony i daje wielu, bardzo młodym ludziom wyobrażenie jak wyglądały takie maszyny w czasach gdy nie było jeszcze komórek czy Internetu, oraz, że sprawnie działały i do tego całkiem fajnie wyglądały.

A w kwestii brudzenia, hm... jak zwykle jest to sprawa dyskusyjna, ale nawet maszyna rolnicza może być czysta mimo pracy w polu, jeśli tylko obsługujący ma na to chęć.

Pozdrawiam. Michał
Majkel
 
Posty: 16
Dołączył(a): sobota, 22 marca 2008, 10:27

Re: Mi-4 1:35 Trumpeter

Postprzez SKYRAIDER » sobota, 10 stycznia 2009, 00:16

Witaj,
Jak najbardziej się z Tobą zgadzam, ale jak byś zapytał o drugą gwiazdę na forum na pewno byś ją dostał, albo ode mnie lub Krzysia Gęgi z Żywca.
Krzysiu popełnił ten sam błąd, otwierając cały przedział silnika. No ale to już historia i masz rację że należy młodym modelarzom pokazać
co mieliśmy i na czym lataliśmy. Nie gniewaj się na mnie, bo ja nie w tym sensie napisałem, trzeba uczulić młodsze pokolenie na szczegóły
ażeby nie popadać w rutynę tak jak w naszych przypadkach. Ja mojego Dromadera nie będę brudził bo nie jestem w stanie odzwierciedlić śladów eksploatacji
po użyciu środków chemicznych czy gaśniczych bo każde były inne dla każdego płatowca. Natomiast standardowe ślady to okopcenia z rur wydechowych
czy ślady obtarcia przy wsiadaniu czy wysiadaniu z płatowca oraz obsługi danego statku powietrznego. Moim zdaniem też były różne.
A co w tym wszystkim jest najtrudniejsze to to żeby pokazać na płatowcu czy statku powietrznym naturalne ślady eksploatacji przechowywania sprzętu pod gołym niebem, latem czy zimą. Trzeba być niesamowitym artystą w całym tego słowa znaczeniu ! ! ! !
Serdecznie pozdrawiam
Marek
Avatar użytkownika
SKYRAIDER
 
Posty: 1111
Dołączył(a): piątek, 30 listopada 2007, 11:26
Lokalizacja: EPTO


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 76 gości