Karp wigilijny 08 - Kellet XR-8 (LF-models 1:72)

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Karp wigilijny 08 - Kellet XR-8 (LF-models 1:72)

Postprzez piotr dmitruk » środa, 31 grudnia 2008, 08:42

Miałem podać go Wam na Wigilię, ale wielokrotne przygody, takie jak te:

Obrazek
Obrazek

skutecznie mi to uniemożliwiły, ale rzutem na taśmę załapałem się na konkurs świąteczny, a zatem macie go na półmisku.
Smacznego!

Obrazek

Trochę zmodyfikowany genetycznie,ale posiada wszystkie atrybuty rybki: płetwy, ogon, skrzela, a nawet linię boczną. :)
Proszę bardzo, można mu się przyjrzeć z bliska.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Jest to Kellet XR-8, model żywiczny firmy LF-models w skali 1:72, zestaw jest totalną porażką, nie trzyma proporcji, ani geometrii większość elementów dorabiałem sam lub sporo przerabiałem. Najlepsze w nim były łopaty śmigieł, ich głowice z białego metalu (choć też dorobione szczegóły), imitacja pokrycia na kadłubie i kalkomanie firmy Tally-Ho!. Podział oszklenia (wzdłuż), skutecznie uniemożliwił wykonanie nowego i utrudnił jego dopasowanie. Na szczęście w rzeczywistości widać przez nie nieco więcej niż na zdjęciach. Nie wspominam już o trudnościach z dokumentacją. Jednym słowem- "tylko dla orłów" ;o)
Pierwszy raz robiłem zdjęcia przy świetle sztucznym dwóch lampek biurkowych. Trzeba będzie trochę popracować nad tym, ale chyba nie wyszło najgorzej.
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9960
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:18
Lokalizacja: Rzeszów

Reklama

Re: Karp wigilijny 08

Postprzez Timi » środa, 31 grudnia 2008, 11:21

Brzydal straszny ;o)
Ale to jest taki model o których wiesz tylko Ty ( o ile ktoś pamięta ktoś jeszcze tę klasyfikacje modeli :P )
Zdjęcia są ok
pozdrawiam
Tomasz Modłasiak
(a) Bułki (i tak) nie pikają!!

http://timimodelfactory.blogspot.com/
Avatar użytkownika
Timi
 
Posty: 1614
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 15:49
Lokalizacja: Częstochowa[K.M. Rozbitek:]

Re: Karp wigilijny 08

Postprzez GrzegorzS » środa, 31 grudnia 2008, 13:35

Z tego co zauważyłem to typowy model (karp) a'la Piotrek. Jedyne co psuje cały efekt to koszmarne oszklenie, reszta super.
GrzegorzS
 
Posty: 306
Dołączył(a): sobota, 27 grudnia 2008, 17:36

Re: Karp wigilijny 08

Postprzez Pan_Cerny » środa, 31 grudnia 2008, 14:00

To latało?? Czy przy pierwszej próbie obcięło sobie śmigła? Pierwszy raz widzę takiego cudaka.
Model ładny, tylko szkoda, o czym już pisali poprzednicy, że te oszklenie takie liche. Kabelki wychodzące z tablicy zegarów sporo dają.
Tymcza!
Marek
Mam zmienne IP i się tego nie wstydzę.
Avatar użytkownika
Pan_Cerny
 
Posty: 563
Dołączył(a): niedziela, 27 stycznia 2008, 23:58
Lokalizacja: W-wa

Re: Karp wigilijny 08

Postprzez siara1939 » środa, 31 grudnia 2008, 17:15

Podoba mi sie Piotrze styl Twojego modelarstwa. Nie boisz sie dziwacznych konstrukcji- powiem wiecej- widac, ze sprawiaja Ci to przyjemnosc. I to jest wlasnie to, co odroznia Cie od wielu innych modelarzy na tym forum. Tak trzymaj. ;o)
Avatar użytkownika
siara1939

Korvettenkapitän PWM'u
 
Posty: 5061
Dołączył(a): sobota, 2 lutego 2008, 12:19

Re: Karp wigilijny 08

Postprzez Daniel-Martola » środa, 31 grudnia 2008, 22:29

Piotrze- jak zwykle coś rzadkiego i pięknie zrobione! Twoja kolekcja jest fantastyczna!
pozdrawiam
Obrazek
Avatar użytkownika
Daniel-Martola
 
Posty: 1225
Dołączył(a): wtorek, 11 grudnia 2007, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Karp wigilijny 08

Postprzez rzelu » sobota, 3 stycznia 2009, 09:18

A ja dotąd uważałem konstrukcje Kamowa za ekstrawaganckie.
Piękny modelik.
www.ostfrontminiature.blogspot.com
Avatar użytkownika
rzelu
 
Posty: 528
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 22:16
Lokalizacja: Dziki Zachód

Re: Karp wigilijny 08

Postprzez wuen » sobota, 3 stycznia 2009, 09:47

Ja w sprawie fotek - użycie lampek z żarówkami i niebieskiego tła to raczej zły pomysł - przeciwstawne barwy (żarówki dają żółto-pomarańczowe) uniemożliwiają prawidłowe oddanie barw. W tym wypadku albo szare tło albo użycie żarówek z wyższą temperaturą barwową powinno zmniejszyć efekt żółto-pomarańczowej poświaty na modelu
człowiek bez pasji to producent g...
Avatar użytkownika
wuen
 
Posty: 2400
Dołączył(a): sobota, 20 października 2007, 08:44
Lokalizacja: okolice Halinowa ok. 25 km od Wawy

Re: Karp wigilijny 08

Postprzez piotr dmitruk » niedziela, 4 stycznia 2009, 20:12

Co prawda moje oczy nie widzą tej poświaty, ale argumenty brzmią sensownie i warto je rozważyć. Dzięki.
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9960
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:18
Lokalizacja: Rzeszów


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 59 gości