Fiński Avro Anson - Special Hobby 1/72

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Fiński Avro Anson - Special Hobby 1/72

Postprzez Aero74 » sobota, 14 grudnia 2013, 14:15

Wstawiam do galerii kolejny ulepek z mojej ulubionej tematyki.
Watek warsztatowy prowadziłem w projekcie "Finlandia"
( Chłopaki z projektu dzięki za uwagę i wsparcie ;o) )
http://pwm.org.pl/viewtopic.php?f=474&t=36988

Zapewne jak to bywa w przypadkach mało popularnych konstrukcji nie będzie się cieszył za dużą oglądalnością - może to i dobrze :)

Model to short run Special Hobby zdecydowanie lepszy niż stary Blenheim niedawno to pokazywany, tym niemniej było przy nim sporo pracy, a lista wad jest długa i co niestety najgorsze widoczna.
Przede wszystkim niedopasowana "szklarnia" , naprawdę duża w tym modelu była stosownie i delikatnie "naciągana" co pozwoliło prawie zamaskować duże niedopasowanie. Niestety po zdjęciu maek wyobraźcie sobie moje zdumienie jak zobaczyłem ( aż boję się napisać te słowa :) ) mikropęknięcia na owiewce.... Trudno tego nie da się już poprawić i jakoś to przeżyję.

poza tym kiepskie dodatki żywiczne, bardzo niedopasowane podwozie ,ale i całkiem fajne blaszki przy sterach ,które dodają sporo uroku.
Zamiast kalkomanii tym razem próbowałem malowania znaków przynależności. Brudzenie specyfikami AK.

Co do zdjęć tradycyjnie nie są najlepsze , ale postanowiłem uczyć się i nie korzystać z pomocy tylko poprawiać swój warsztat również w tym temacie

zapraszam do wytykania nie obrażę się, moja filozofią jest każdy kolejny model lepszy.


Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio edytowano środa, 18 grudnia 2013, 09:48 przez Aero74, łącznie edytowano 2 razy
Avatar użytkownika
Aero74
 
Posty: 443
Dołączył(a): piątek, 9 marca 2012, 16:37
Lokalizacja: Kraków

Reklama

modele polskich samolotów

Re: Fiński Avro Anson - Special Hobby 1/72

Postprzez Hal Bregg » sobota, 14 grudnia 2013, 16:42

Fajne dziwadło. Podoba się. Może trochę zbyt błyszczący. Na popękane szkło pomaga podmalowanie cieniutkim pędzelkiem sidoluxem, bądź innym bezbarwnym błyszczącym-pomiędzy ramkami. Zabieg ryzykowny, ale czasem się opłaca. Czy nie wydaje ci się, że "zapuszczanie" (zawsze za grubych w 1:72) linii podziału oddala model od oryginału?
Hal Bregg
 
Posty: 243
Dołączył(a): piątek, 23 sierpnia 2013, 22:49
Lokalizacja: War-saw

Re: Fiński Avro Anson - Special Hobby 1/72

Postprzez Aero74 » sobota, 14 grudnia 2013, 17:08

Hal Bregg napisał(a): Czy nie wydaje ci się, że "zapuszczanie" (zawsze za grubych w 1:72) linii podziału oddala model od oryginału?


Bynajmniej. Uważam że wygląda zdecydowanie bardziej plastycznie. mam wiele modeli z poprzedniej epoki modelarskiej kiedy nie stosowano "łosza" i niestety nie bronią się po latach mimo malowania Gunze , których używam do tej pory.
Kwestia spojrzenia na modelarstwo i gustu. Ja mam akurat tak ;o)
Avatar użytkownika
Aero74
 
Posty: 443
Dołączył(a): piątek, 9 marca 2012, 16:37
Lokalizacja: Kraków

Re: Fiński Avro Anson - Special Hobby 1/72

Postprzez dymuwa » sobota, 14 grudnia 2013, 20:15

Ciesze się, mogąc widzieć Twój wniosek do projektu Suomen Ilmavoimat :)
Bardzo czyste zdjęcia. Fajnie, że chociaż gdzieś w Polsce są słoneczne dni :mrgreen:

Dużo pracy, włożonej we wcale niełatwy model, gratulacje!
Malutki minus - na osłonach silników można było by dać trochę wash'a czy okopcenia (zbyt kontrastują z resztą kadłuba).

Hal Bregg napisał(a):... Na popękane szkło pomaga podmalowanie cieniutkim pędzelkiem sidoluxem, bądź innym bezbarwnym błyszczącym-pomiędzy ramkami. Zabieg ryzykowny, ale czasem się opłaca...


Osobiście nie polecam, po kilku latach Sidolux czy Pronto do linoleum maja tendencję do żółknięcia. Jedyny pewniak to Tamiya X-22 :!:
Avatar użytkownika
dymuwa

Anim_Ukr
 
Posty: 739
Dołączył(a): piątek, 25 maja 2012, 15:10
Lokalizacja: Rogoźno Wlkp.

Re: Fiński Avro Anson - Special Hobby 1/72

Postprzez skusz » sobota, 14 grudnia 2013, 23:10

No Robercie, pogratulować ukończenia modelu. Mnie się podoba :mrgreen:
Pozdrawiam Sławek Kusz
Portfolio : viewtopic.php?f=207&t=20734
Avatar użytkownika
skusz

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 3147
Dołączył(a): sobota, 3 stycznia 2009, 17:27
Lokalizacja: Roztocze

Re: Fiński Avro Anson - Special Hobby 1/72

Postprzez radoslaw6363 » niedziela, 15 grudnia 2013, 13:31

Bardzo mi się Twój Anson podoba i dobrze że wreszcie jest na forum osoba która ten zasłużony samolot pokazała. Wyprodukowano 11tys. szt. Były to pierwsze produkowane seryjnie dolnopłaty z wciąganym podwoziem wprowadzone do RAF.Używane od 1936 do 1968 r. Szkolili się na nim Polacy :!:
A jeżeli chodzi o sprawy techniczne to sam używam sidoluksu i jeżeli moje ulepki mają zżółknąć to może spróbuje Tamki X22
Modelu idealnie oddającego rzeczywistość nie zbuduje się nigdy, ale próbować trzeba !
Nie kłóć się z głupim, bo najpierw zaniży cię do swojego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem !
Według przeprowadzonych niedawno badań stwierdzono, że ludzie którzy nie rozpoznają ironii i sarkazmu są mniej inteligentni ! Pozdrawiam !
Avatar użytkownika
radoslaw6363
 
Posty: 2542
Dołączył(a): niedziela, 28 lutego 2010, 13:12
Lokalizacja: W PL Aleksandrów Łódzki, ponadto DK,NL,A,SK,D.

Re: Fiński Avro Anson - Special Hobby 1/72

Postprzez isz007 » niedziela, 15 grudnia 2013, 14:20

Hey.

Lubie takie samoloty, super. Podoba Mi się.
Avatar użytkownika
isz007
 
Posty: 164
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2012, 19:04
Lokalizacja: lubin

Re: Fiński Avro Anson - Special Hobby 1/72

Postprzez Aero74 » niedziela, 15 grudnia 2013, 18:52

dzięki ,dzięki za opinie :)

Dymitr co do osłon silników masz rację , ze odstają. Ale przeglądając zdjęcia oryginałów wydaje mi się że wszędzie się błyszczą jak nie przymierzając psu jaja :) Tak więc postanowiłem że dla kontrastu i u mnie tak będzie. W każdym razie działanie celowe. Sądzę że w brytyjskim malowaniu też prezentowałby się super, ale drugi raz już się za niego nie wezmę ....
Avatar użytkownika
Aero74
 
Posty: 443
Dołączył(a): piątek, 9 marca 2012, 16:37
Lokalizacja: Kraków

Re: Fiński Avro Anson - Special Hobby 1/72

Postprzez Strużyn » niedziela, 15 grudnia 2013, 20:38

Buszujący w zbożu ... ;o)

Bardzo ciekawy temat i samolot. Model mi się podoba, ale jak zostało już powiedziane trochę traci przez połyskliwą nawierzchnię. Odbicia światła potęgują nierówności powierzchni (np na osłonach silników). Coś mi nie pasuję też w obramowaniach szklarni...trochę jakby była malowana od środka, ale to może być kwestia zdjęć. Reszta się podoba :D
Pozdrawiam
Krzysiek
Obrazek
Avatar użytkownika
Strużyn
 
Posty: 582
Dołączył(a): poniedziałek, 19 grudnia 2011, 23:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: Fiński Avro Anson - Special Hobby 1/72

Postprzez Aero74 » niedziela, 15 grudnia 2013, 23:02

Hmmm, zastanowiliście mnie z tym połyskiem...
Zawsze na koniec daję półmat Microscale ,który jest moim zdaniem najlepszy, tak tez było tym razem. Wydaje mi się że to może kwestia odbicia światła lampy błyskowej? ( nie mam takiej gdzie mogę skierować ją do odbicia światła)
Ale przyglądnę się temu , jeśli twierdzicie że mat będzie lepszy to może wrzucę mat - to akurat nie będzie trudne do poprawy.
Jeszcze to przemyślę.

A szklarnia jaka jest taka jest i lepsza raczej nie będzie :-/ taki zestaw
Avatar użytkownika
Aero74
 
Posty: 443
Dołączył(a): piątek, 9 marca 2012, 16:37
Lokalizacja: Kraków

Re: Fiński Avro Anson - Special Hobby 1/72

Postprzez Strużyn » poniedziałek, 16 grudnia 2013, 01:24

Też używam Microscale. Ktoś twierdził, że ich półmat jest bliższy połyskowi. Ja mieszam sobie mat z błyszczącym w zależności od potrzeby. Może dolej trochę matu do półmatu i będzie git :)
Pozdrawiam
Krzysiek
Obrazek
Avatar użytkownika
Strużyn
 
Posty: 582
Dołączył(a): poniedziałek, 19 grudnia 2011, 23:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: Fiński Avro Anson - Special Hobby 1/72

Postprzez skusz » poniedziałek, 16 grudnia 2013, 20:43

:oops: Coś się z fotkami porobiło, niedostępne mi pokazuje się :?:
Pozdrawiam Sławek Kusz
Portfolio : viewtopic.php?f=207&t=20734
Avatar użytkownika
skusz

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 3147
Dołączył(a): sobota, 3 stycznia 2009, 17:27
Lokalizacja: Roztocze

Re: Fiński Avro Anson - Special Hobby 1/72

Postprzez Adam » wtorek, 17 grudnia 2013, 11:37

Ja też nie widzę.

Adam.
Obrazek
Avatar użytkownika
Adam
 
Posty: 2929
Dołączył(a): piątek, 8 maja 2009, 11:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: Fiński Avro Anson - Special Hobby 1/72

Postprzez Aero74 » wtorek, 17 grudnia 2013, 23:20

Coś się porobiło z fotosikiem. W środę poprawię jak będę miał dostęp do szybkiego internetu.
Avatar użytkownika
Aero74
 
Posty: 443
Dołączył(a): piątek, 9 marca 2012, 16:37
Lokalizacja: Kraków

Re: Fiński Avro Anson - Special Hobby 1/72

Postprzez dewertus » wtorek, 17 grudnia 2013, 23:56

Anson to zaraz po Junkersie W.34 i He-115 jeden z ciekawszych i rzadko spotykanych modeli fińskich samolotów. Dobra robota, choć jak dla mnie to się ciutkę za mocno błyszczy ;o)
Pzdr. Hubert
Jeśli istnieje rozwiązanie martwić się nie ma po co,
jeśli nie ma rozwiązania martwić się nie ma sensu
Avatar użytkownika
dewertus
 
Posty: 3896
Dołączył(a): piątek, 26 czerwca 2009, 01:46
Lokalizacja: Warszawa

Następna strona

Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 33 gości