F6F-3 Hellcat - 1/48 - Eduard

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

F6F-3 Hellcat - 1/48 - Eduard

Postprzez Artek » sobota, 3 stycznia 2009, 17:34

Witam

Chciałbym zaprezentować parę fotek mojego nowego gniotka. Tym razem skuszony namowami timi'ego zdecydowałem się na maszynę latającą w ramach odskoczni od pancerki. Model fajny, sklejał się dobrze. Pewnie masa w nim błędów, no ale tak to bywa jak "pancerniak" bierze się za latanie ;)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam serdecznie

Artur "Artek" Żółty
MODEL-HIT>>> Twój nowy sklep modelarski
Avatar użytkownika
Artek
 
Posty: 319
Dołączył(a): środa, 6 lutego 2008, 00:38
Lokalizacja: CK miasto Oświęcim

Reklama

Re: F6F-3 Hellcat - 1/48 - Eduard

Postprzez Jacek Bzunek » sobota, 3 stycznia 2009, 20:06

Piękny samolot, ładnie sklejony, świetnie pomalowany tylko obicia jak na mój gust są zdecydowanie przesdzone. Tradycyjnie poproszę o fotkę spodu. Interesujące jest najwcześniejsze dwukolorowe malowanie stosowane na Hellcatach.
Słuchajcie uważnie bo nie będę powtarzać!
----------------------------------------------------------
Avatar użytkownika
Jacek Bzunek
 
Posty: 5875
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:35
Lokalizacja: Szczecin

Re: F6F-3 Hellcat - 1/48 - Eduard

Postprzez iras67 » sobota, 3 stycznia 2009, 22:57

Pierwsze wrażenie bardzo pozytywne -późny F6F3 bez wyraźnych błędów w konstrukcji
Jednak maszyna Alexa Vraciu z lutego 44 posiadała kamuflaż trójbarwny ,Semi-Gloss Sea Blue powinien prawie zlewać się z znakiem na górnych powierzchniach skrzydeł, i góra na kadłubie powinna być ciemniejsza z łagodnym ale wyraźnie widocznym przejściem do Intermediate Blue ,chociaż może to wina zdjęcia -jakie kolory zastosowałeś.Owiewka chyba trochę opadła listwa z linką ściągającą
powinna być równoległa do krawędzi owiewki.
Natomiast bardzo podoba mi się dbałość o detale, wykończenie i nawet nie przeszkadza taka interpretacja zadrapań :)Proszę jeszcze o zdjęcia dołu...białego mam nadzieje :)
Avatar użytkownika
iras67
 
Posty: 2704
Dołączył(a): środa, 19 marca 2008, 01:55
Lokalizacja: Dębica

Re: F6F-3 Hellcat - 1/48 - Eduard

Postprzez Artek » sobota, 3 stycznia 2009, 23:32

Witam. Widzicie on ma malowanie trójbarwne. Tak to jest zaufać instrukcji. Też mi się średnio te kolorki widzą i uważam że górny powinien być ciemniejszy ale mądry człowiek jest już po... zwłaszcza jak się nie zna. Owiewka jest tak nałożona tylko, nie mocowałem jej póki co.

PAYO mnie zabije ale tak cichcem macie tą fotkę spodu ;)
Obrazek

I jeszcze takie pytanko :) Dać sobie spokój z samolotami czy popróbować coś jeszcze bo się mnie Zero z Tamki bardzo podoba :)

Pozdrawiam

Artur
MODEL-HIT>>> Twój nowy sklep modelarski
Avatar użytkownika
Artek
 
Posty: 319
Dołączył(a): środa, 6 lutego 2008, 00:38
Lokalizacja: CK miasto Oświęcim

Re: F6F-3 Hellcat - 1/48 - Eduard

Postprzez iras67 » sobota, 3 stycznia 2009, 23:37

Artek napisał(a):I jeszcze takie pytanko :) Dać sobie spokój z samolotami czy popróbować coś jeszcze bo się mnie Zero z Tamki bardzo podoba :)


Daj sobie spokój z czołgami :mrgreen: , Jak na pierwszy model samolotu jest bardzo o.k ,swoją drogą pancerniacy mają pewne sposoby brudzenia niszczenia opanowane do perfekcji,i to tylko procentuje w budowie innych modeli...
Avatar użytkownika
iras67
 
Posty: 2704
Dołączył(a): środa, 19 marca 2008, 01:55
Lokalizacja: Dębica

Re: F6F-3 Hellcat - 1/48 - Eduard

Postprzez Gienek » niedziela, 4 stycznia 2009, 00:32

Ładnie by było gdyby kolega relację z budowy umieścił (ach, sorry - materiał do czasopisma. Ale jest przecież dział "lotnictwo rzeczywiste").
A tak nie bardzo przypomina to samolotu A.Vraciu :?
Ten Hellcat miał kamuflaż trój (cztero) barwny i nie ma znaczenia jak i czym malowałeś - wyszedł SF dwubarwny i już!
Zresztą - to tak znana maszyna, że materiałów i zdjęć jest wystarczająca ilość.

Koncepcja przetarć ciekawa, choć przesadzona. Do tego podkład był ZCY a nie ZCG.

A skąd pomysł na insygnia na lewym skrzydle bez obwódki?

Warsztat masz OK więc:
iras67 napisał(a):Daj sobie spokój z czołgami :mrgreen:

:mrgreen:
Avatar użytkownika
Gienek
 
Posty: 1385
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:24
Lokalizacja: Gdańsk

Re: F6F-3 Hellcat - 1/48 - Eduard

Postprzez Jacek Bzunek » niedziela, 4 stycznia 2009, 12:09

Artek napisał(a):I jeszcze takie pytanko :) Dać sobie spokój z samolotami czy popróbować coś jeszcze bo się mnie Zero z Tamki bardzo podoba :)

Zapomnij o czołgach a Zero to wspaniały temat do wykonania odrapań.
Słuchajcie uważnie bo nie będę powtarzać!
----------------------------------------------------------
Avatar użytkownika
Jacek Bzunek
 
Posty: 5875
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:35
Lokalizacja: Szczecin

Re: F6F-3 Hellcat - 1/48 - Eduard

Postprzez spiton » wtorek, 6 stycznia 2009, 02:19

Kotek śliczny !!!! Fajnie malowany. Wynikałoby z tego co zrobiłeś, że samolot najpierw pokryty był zielonym podkładem. Tak faktycznie było???
Co do samych odprysków, to są nie tyle przesadzone, co nie realistyczne. Dobrze jest dokładnie przestudiować fotki oryginału. Odprysk ma swój kształt.

A zero owszem, to raj dla "odpryskowców" :-))))) I jednocześnie bardzo elegancki samolocik :-))
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: F6F-3 Hellcat - 1/48 - Eduard

Postprzez Artek » wtorek, 6 stycznia 2009, 10:44

Witam

Spiton - wiesz to była kompletna improwizacja. Model kupiony i robiony pod wpływem impulsu, z "instrukcyjnymi" kolorami. Zielony podkład podpatrzyłem na jakimś modelu w sieci. Bodajże Wildcata, więci tu tak zrobiłem. Gienek twierdzi, że miał być żółty.... pewnie ma racje :) Ja - mówiąc to już któryś raz - się nie znam :mrgreen: ;o)
MODEL-HIT>>> Twój nowy sklep modelarski
Avatar użytkownika
Artek
 
Posty: 319
Dołączył(a): środa, 6 lutego 2008, 00:38
Lokalizacja: CK miasto Oświęcim

Re: F6F-3 Hellcat - 1/48 - Eduard

Postprzez Krystian Ciechowicz » wtorek, 6 stycznia 2009, 11:19

Witam.
Artur - świetna robota, z resztą to już pisałem Ci na PW. Wykonaniem i wykończeniem nie odbiega od wielu wspaniałych modeli jakie widziałem w swoim życiu. Merytorycznie - sprawa zawsze będzie dyskusyjna - nie pękaj!

PAYO od razu nie zabija, najpierw tortury, później inne takie, na koniec potrawka z królika.
Jeszcze raz - model świetnie wykonany !


Pozdrawiam
K.
Avatar użytkownika
Krystian Ciechowicz

BoB 2 miejsce
 
Posty: 1477
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 22:41
Lokalizacja: Łódź

Re: F6F-3 Hellcat - 1/48 - Eduard

Postprzez bartek piękoś » wtorek, 6 stycznia 2009, 23:23

Świetnie wygląda malowanie! I rewelacyjne okopcenia!
Atakuj to Zero! :twisted:
..."a gdzie będziesz trzymał ten embrion, w pudełku?!"...
Avatar użytkownika
bartek piękoś
 
Posty: 800
Dołączył(a): wtorek, 6 maja 2008, 21:20
Lokalizacja: Radom

Re: F6F-3 Hellcat - 1/48 - Eduard

Postprzez Sergionex » środa, 7 stycznia 2009, 00:12

Świetna robota!
Jak patrzę na takie modele samolotów to się trochę zastanawiam gdzie nasza pancerna brać? :? Albo to błędna obserwacja, albo dużo więcej się dzieje w lotniczym modelarstwie... Może i ja kiedyś zmierzę się z samolotem na 150%? Ciekawe co by z tego wyszło? Samolot umorusany błotem? :P

Gratuluję i pozdrawiam!
Sergio
Obrazek
Avatar użytkownika
Sergionex
 
Posty: 263
Dołączył(a): poniedziałek, 15 października 2007, 11:40
Lokalizacja: Łódź


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 29 gości