PZL P.11c Mirage 1:48

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

PZL P.11c Mirage 1:48

Postprzez hardy198 » niedziela, 22 grudnia 2013, 12:41

Witam
Parę lat temu chcąc zmotywować mojego młodszego kuzyna do modelarstwa, zakupiłem mu w prezencie na urodziny model jedenastki z Mirage Hobby.
Że był to zły wybór świadczyć może fakt że młody model częściowo posklejał gubiąc przy tym większość drobnych elementów, po czym wrzucił wszystko do szafy :(

W tym roku sobie o nim przypomniał i poprosił mnie o zmalowanie tego co z niego zostało :)

Malowanie przedstawiające maszynę podporucznika Hieronima Dudwała ze 113 eskadry Myśliwskiej stacjonującej we wrześniu 1939 na polowym lotnisku Poniatów. Sam Dudwał z liczbą czterech zestrzeleń w kampanii wrześniowej znalazł się na drugim miejscu jeśli chodzi o liczbę zestrzeleń w kampanii wrześniowej ustępując tylko Stanisławowi Skalskiemu.

Model ma przedstawiać maszynę z przed 1 września kiedy to maszyna podporucznika Dudwała została ostrzelana przez Bf 110 oraz poważnie uszkodzona, w wyniku czego mechanicy musieli połatać uszkodzone fragmenty blach za kabiną w takim stanie w okresie pózniejszym dostał się w ręce niemców i jest dość dobrze obfotografowana.

Obrazek

a tak wyglądała biała 10 przed uszkodzeniem pierwszego września:
Obrazek

Zdjęcia moich malarskich wypocin:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
"Lecę blisko faceta, dokładnie celuję i, oczywiście on spada w dół"
 Oswald Boelcke

Warsztat:
Hurri mk.IIc, P-47M "Lanny"
Avatar użytkownika
hardy198
 
Posty: 765
Dołączył(a): wtorek, 23 listopada 2010, 15:19

Reklama

Re: PZL P.11c Mirage 1:48

Postprzez jasio-g » niedziela, 22 grudnia 2013, 13:33

Fajnie w/g mnie cieniowany, szczególnie białe pasy mi się podobają, ale widać niedoszpachlowany kolektor, no i miał ,trochę inny kolor, ciemnobrązowy, przynajmniej taki ma jedenastka z muzeum, przepalony kolor kamo. No i wiatrochronu nie ma.
Avatar użytkownika
jasio-g
 
Posty: 316
Dołączył(a): sobota, 23 sierpnia 2008, 21:29
Lokalizacja: Kraków

Re: PZL P.11c Mirage 1:48

Postprzez topik77 » wtorek, 24 grudnia 2013, 11:22

A wiatrochron też mu odstrzelili?
topik77
 
Posty: 271
Dołączył(a): piątek, 28 stycznia 2011, 23:15

Re: PZL P.11c Mirage 1:48

Postprzez hardy198 » wtorek, 24 grudnia 2013, 11:28

Hahaha :) pisałem powyżej że zaginął w akcji :) ale będzie :)


Pozdrawiam i Życzę Wesołych Świąt :)
"Lecę blisko faceta, dokładnie celuję i, oczywiście on spada w dół"
 Oswald Boelcke

Warsztat:
Hurri mk.IIc, P-47M "Lanny"
Avatar użytkownika
hardy198
 
Posty: 765
Dołączył(a): wtorek, 23 listopada 2010, 15:19


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 59 gości