Phantom wraz podstawką, Hasegawa 1:48

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Phantom wraz podstawką, Hasegawa 1:48

Postprzez Maciej Gruca » niedziela, 11 stycznia 2009, 15:42

Witam powtórnie. Nie wiem czy powinienem otwierać nowy temat, ale pomyślałem, że może tak będzie bardziej "widoczny". Zatem chciałem zaprezentować parę fotek kompletu. Przy pewnej wprawie w robieniu wody, wykonanie tej podstawki to kwestia dwóch dni. Mi to zajęło zdecydowanie więcej czasu. Powiedziałem sobie, że po trzeciej nieudanej próbie zrezygnuje, jak widać nawet się udało. Nie jestem do końca zadowolony z efektu, ale jest to moja pierwsza woda, zatem uczyłem się. Na koniec dodam, że wykonałem ją z silikonu. Zapraszam do komentowania.

Pozdrawiam
Maciej Gruca

Obrazek

Obrazek

Obrazek



Obrazek



Obrazek
Ostatnio edytowano wtorek, 20 stycznia 2009, 18:43 przez Maciej Gruca, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Maciej Gruca
 
Posty: 666
Dołączył(a): wtorek, 16 grudnia 2008, 10:20

Reklama

Re: Phantom wraz podstawką

Postprzez Przemysław Szymczyk » niedziela, 11 stycznia 2009, 15:49

Kapitalne :)
Pozdrawiam, Przemek

Obrazek
Avatar użytkownika
Przemysław Szymczyk
 
Posty: 433
Dołączył(a): poniedziałek, 1 października 2007, 12:24

Re: Phantom wraz podstawką

Postprzez Aleksander » niedziela, 11 stycznia 2009, 16:41

Nisko go puściłeś nad wodą :lol: . Fajny zestaw - robi niezłe wrażenie. Podoba mi się zwłaszcza piana na fali od dysz wylotowych. Woda też ładnie wyszła.
Obrazek
ObrazekObrazekObrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7973
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Re: Phantom wraz podstawką

Postprzez Krystian Ciechowicz » niedziela, 11 stycznia 2009, 17:20

Witam.

Fantastyczny pomysł, wykonanie robi wrażenie. Znalazłem kiedyś w sieci coś takiego, równie fantastyczne wykonanie i pomysł ...

Obrazek
Obrazek

Pozdrawiam
K.
Avatar użytkownika
Krystian Ciechowicz

BoB 2 miejsce
 
Posty: 1477
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 22:41
Lokalizacja: Łódź

Re: Phantom wraz podstawką

Postprzez octan » niedziela, 11 stycznia 2009, 17:39

Świetna robota, woda wygląda naprawdę ekstra a i sam Phantom niczego sobie , ładnie podniszczony .
octan
 

Re: Phantom wraz podstawką

Postprzez nobie1973 » niedziela, 11 stycznia 2009, 17:45

Ostatnie zdjęcie...KAPITALNE ! :shock:
Prawie uwierzyłem że to oryginał... :mrgreen:
Avatar użytkownika
nobie1973
 
Posty: 560
Dołączył(a): czwartek, 25 września 2008, 19:46
Lokalizacja: Londyn

Re: Phantom wraz podstawką

Postprzez Maciej Gruca » niedziela, 11 stycznia 2009, 17:56

Tak jaki już kiedyś pisałem, bardzo podobają mi się samoloty, bez zbędnych wystających części - w tym przypadku podwozie. Postanowiłem więc zrobić go w locie. Problemem jednak jest to, by całość miał jakieś znamiona względnego ruchu. Te zdjęcia, które przedstawiłeś były dla mnie inspiracją (choć bardzo nie podoba mi się ten dopalacz w dyszach - mało prawdziwy), lecz nie chciałem powielać tego pomysłu (jeszcze z tym samym samolotem). Gdzieś na Youtubie widziałem filmik, gdzie na małej wysokości, pośród wzgórz, na dodatek jeszcze nad jakąś skleconą budą z wywieszonym praniem, tnie brytyjski Phantom. Wyglądało to genialnie, lecz jak to zrobić. Jedynym co mi potem zaświtało, było zrobienie go nad morzem. Nigdy nie widziałem takiego zdjęcia, więc nie wiem dokładne na czym polega mechanizm tworzenia się tej fali. Widziałem to jedynie na jakimś obrazie z Tomcatem. Nie mogłem jednak odwzorować tego dokładnie, bo nie znam sposobu na tworzenie pary wodnej na podstawce (wrzątek chyba mało odpowiedni :D)
Avatar użytkownika
Maciej Gruca
 
Posty: 666
Dołączył(a): wtorek, 16 grudnia 2008, 10:20

Re: Phantom wraz podstawką

Postprzez matejson » niedziela, 11 stycznia 2009, 18:37

Maciek, niewątpliwie wyznaczasz nowe możiwości a może i trendy w modelarstwie. Gratuluje :)
Mateusz Mathea
http://matejson.blogspot.com
"Wyobraźnia bez wiedzy może stworzyć rzeczy piękne.
Wiedza bez wyobraźni najwyżej doskonałe." A.E.
Avatar użytkownika
matejson
 
Posty: 2312
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 16:34
Lokalizacja: Gdynia

Re: Phantom wraz podstawką

Postprzez KędzioR_vo » niedziela, 11 stycznia 2009, 19:21

No i świetnie :) Widzę, że efekt zdecydowanie lepszy, niż przy wersji nr 2, którą miałem okazję ujrzeć ;) Trzeba się pochwalić, bo żyła krócej, niż typowa jętka ;)
Co do samego wykonania, to fale mi się podobają, piana na nich również - jest delikatna i ukazana tylko miejscami, co dodaje realizmu. Bardzo też podoba mi się ten efekt uniesienia wody, spiętrzenia i spienienia, wyszło naprawdę ładnie :)

Nie wiem tylko, czy kąt nie jest zbyt duży, ale na tym to się nie znam ;)

A co do samego samolotu, to jak autor dobrze wie, mi się bardzo podoba - w końcu nie ma to, jak obić coś motyką i doprawić błockiem ;) :P

I dioramka Maćka podoba mi się bardziej, niż to coś z pasem startowym :)


PozdRawiam


P.S.1. Piloci tak sobie wyglądają ;)
P.S.2. Kup Poxipol ;> :P
KędzioR_vo
 
Posty: 33
Dołączył(a): sobota, 10 stycznia 2009, 10:45

Re: Phantom wraz podstawką

Postprzez portalus » niedziela, 11 stycznia 2009, 19:23

Bardzo fajna koncepcja, model też mi się podoba.
Może kąt wzniosu trochę za ostry jak na ta wysokość ale i tak wygląda kapitalnie.
Te szklane sztyfty to są z czego zrobione/odzyskane?
Avatar użytkownika
portalus
 
Posty: 2963
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:52
Lokalizacja: Swarzędz

Re: Phantom wraz podstawką

Postprzez wojtek_fajga » niedziela, 11 stycznia 2009, 19:38

Obrazek


:mrgreen:

Obrazek
Avatar użytkownika
wojtek_fajga

Master od Tin
 
Posty: 2748
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 14:22
Lokalizacja: EPBY

Re: Phantom wraz podstawką

Postprzez Yantom » niedziela, 11 stycznia 2009, 19:52

Świetne ! Fantastyczny pomysł na podstawkę.

pozdrawiam
Avatar użytkownika
Yantom
 
Posty: 843
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 14:13
Lokalizacja: Granowo

Re: Phantom wraz podstawką

Postprzez young » niedziela, 11 stycznia 2009, 19:59

Wspaniale to wygląda! :D Gratuluję ;o)
young
 
Posty: 570
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 14:49
Lokalizacja: Szczecin

Re: Phantom wraz podstawką

Postprzez shivadog » niedziela, 11 stycznia 2009, 20:06

Pewnie to głupie pytanie, ale z czego są (gdzie to kupić) te przezroczyste elementy, które imitują rozgrzane powietrze?
Avatar użytkownika
shivadog
 
Posty: 3811
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 14:51
Lokalizacja: WRSW/3M

Re: Phantom wraz podstawką

Postprzez Maciej Gruca » niedziela, 11 stycznia 2009, 20:23

Piloci tak sobie wyglądają ;)


Cóż...wiesz Łukaszu, że figurkarz ze mnie jak z koziej d... trąba! :) Zatem nie spodziewaj się po mnie, że zrobię z nich coś na wzór Twego Predatora :D

Co się tyczy kąta wzniosu, to macie rację, jest on za duży. Ale miałem sporo problemów z montażem "szklanych sztyftów". Tak więc wyszło tak jak jest, poza tym chciałem trochę wyeksponować spód samolotu. Generalnie jest to błąd. Wracając do sztyftów, nie są one szklany, choć może byłoby to lepsze (o ile dałoby się giąć). Wykonane są one z...polimetakrylany metylu, czyli potocznie Plexi :D Z plexi trzeba cholernie uważać i ciężko się ją gnie! Nabyć je można w hurtowniach tworzyw sztucznych, widziałem je również na Allegro. Są w różnych średnicach i niestety dość drogie. Ale to jest względne.

Obrazki które zamieścił Wojtek miałem ciągle na pulpicie, by móc podglądać i co nieco z nich wyciągnąć (zwłaszcza Tomcat). Początkowo fala miała być wyższa, ale po prostu nie potrafiłem tego zrobić. A jak już coś się kształtowało, to wyglądało to bardzo nienaturalnie (bo i podstawka krótka).
Avatar użytkownika
Maciej Gruca
 
Posty: 666
Dołączył(a): wtorek, 16 grudnia 2008, 10:20

Następna strona

Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Chudy Ed i 71 gości