Fw-190 A8 Eduard 1/48

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Fw-190 A8 Eduard 1/48

Postprzez Aphar » środa, 1 stycznia 2014, 18:08

Chciałem Wam pokazać foczkę zrobioną w ramach ostatniego konkursu na forum. Niestety nie udało jej się skończyć w terminie, ani wcześniej obfotografować. Warsztat, a w zasadzie jego początkowa faza jest tutaj: http://www.pwm.org.pl/viewtopic.php?f=12&t=27151.

Dla przypomnienia jest to Fw-190 A8 sprzedawany przez Eduarda jako weekend edition. Model zrobiony prawie prosto z pudła, dołożyłem do niego tylko kilka drucików i lufy z igieł. Mam nadzieję, że będzie się podobał.:)
Zapraszam do komentowania.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam
Aphar
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Aphar
 
Posty: 322
Dołączył(a): poniedziałek, 10 listopada 2008, 21:20
Lokalizacja: Wesoła

Reklama

modele polskich samolotów

Re: Fw-190 A8 Eduard 1/48

Postprzez MIRO » środa, 1 stycznia 2014, 18:27

Mnie się podoba. Może tylko odrobinę okopcenia możnaby lekko poprawić.
Pozdrawiam
Mirek
Путiн хуйло!
Avatar użytkownika
MIRO
 
Posty: 1742
Dołączył(a): piątek, 21 listopada 2008, 10:36
Lokalizacja: Opole

Re: Fw-190 A8 Eduard 1/48

Postprzez piotr dmitruk » środa, 1 stycznia 2014, 21:37

Okopcenia jak okopcenia, ale masz wyraźne cieniowanie na całym samolocie, głównie na spodzie, a nic z tego nie ma na czerwonym pasie i na białych częściach krzyży. I RLM 75 jakiś mocno "filitowy".
Ogólnie przyjemny samolocik.
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9949
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:18
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Fw-190 A8 Eduard 1/48

Postprzez Murek » czwartek, 2 stycznia 2014, 13:02

Wygląda bardzo fajnie ale dostrzegłem jeden błąd (Twój, nie zestawu), golenie podwozia są za bardzo cofnięte pod samolot. Dolna, dłuższa krawędź osłony podwozia powinna być równoległa do podłoża.
Avatar użytkownika
Murek
 
Posty: 3004
Dołączył(a): wtorek, 9 października 2007, 23:12
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Fw-190 A8 Eduard 1/48

Postprzez siara1939 » czwartek, 2 stycznia 2014, 14:05

A mozna jedno zdjecie z przodu- idealnie wzdluz osi samolotu? Cos mi ten zbiornik krzywo lezy na jednej z fotografii.
Avatar użytkownika
siara1939

Korvettenkapitän PWM'u
 
Posty: 5061
Dołączył(a): sobota, 2 lutego 2008, 12:19

Re: Fw-190 A8 Eduard 1/48

Postprzez Aphar » piątek, 3 stycznia 2014, 00:17

siara1939 napisał(a):A mozna jedno zdjecie z przodu- idealnie wzdluz osi samolotu? Cos mi ten zbiornik krzywo lezy na jednej z fotografii.
Bardzo proszę:
Obrazek
Zbiornik wydaje się OK, za to brak symetrii gdzie indziej. :oops:


Murek napisał(a):Wygląda bardzo fajnie ale dostrzegłem jeden błąd (Twój, nie zestawu), golenie podwozia są za bardzo cofnięte pod samolot. Dolna, dłuższa krawędź osłony podwozia powinna być równoległa do podłoża.

Niestety nie jest :oops: :cry: :

Obrazek


piotr dmitruk napisał(a):Okopcenia jak okopcenia, ale masz wyraźne cieniowanie na całym samolocie, głównie na spodzie, a nic z tego nie ma na czerwonym pasie i na białych częściach krzyży. I RLM 75 jakiś mocno "filitowy".
Ogólnie przyjemny samolocik.

Cieniowanie robiłem pastelami. Niestety tam gdzie były kalki, pastele nie chciały się trzymać. Znając swoje szczęści, to gdybym dał je mocniej to bym popsuł. Więc z dwojga złego lepsze to.
A RLM 75 to Pactra. Tak wyszła.
Pozdrawiam
Aphar
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Aphar
 
Posty: 322
Dołączył(a): poniedziałek, 10 listopada 2008, 21:20
Lokalizacja: Wesoła


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 65 gości