A6m5 Tam. 1/32

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

A6m5 Tam. 1/32

Postprzez Gujos » środa, 3 października 2007, 19:46

A6M5, Saburo Sakai z Yokosuka Kokutai na Iwo Jimie, czerwiec 44-tego.

Pozdr
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Gujos
 
Posty: 622
Dołączył(a): środa, 26 września 2007, 12:01
Lokalizacja: W-wa

Reklama

modele polskich samolotów

Re: A6m5 Tam. 1/32

Postprzez Stratocaster » wtorek, 9 października 2007, 09:53

Pamiętam ten model z tamtego forum. Ciągle jestem pod wrażeniem. Te przebarwienia na skrzydłach zrobione są z wyczuciem, delikatnie. Odrapania naturalne - wielopoziomowe - chciałoby się powiedzieć.

Tylko to przekręcone "E" psuje efekt. Ale każdemu może się zdarzyć ;o)
Stratocaster
 
Posty: 656
Dołączył(a): wtorek, 25 września 2007, 09:00
Lokalizacja: Łódź

Re: A6m5 Tam. 1/32

Postprzez łsobota » wtorek, 9 października 2007, 10:00

Ja także już GO widziałem, ale nie zaszkodzi napisać raz jeszcze REWELACJA :D Zwłaszcza przebarwienia - o czym już zresztą wspomniał Stratocaster.
Łukasz Sobota Obrazek
Avatar użytkownika
łsobota
 
Posty: 183
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 11:49
Lokalizacja: Czechowice Dziedzice / Kraków (coraz rzadziej niestety)

Re: A6m5 Tam. 1/32

Postprzez Gienek » wtorek, 9 października 2007, 11:12

Stratocaster napisał(a):Tylko to przekręcone "E" psuje efekt. Ale każdemu może się zdarzyć ;o)

Obrazek Obrazek Obrazek
Dzięki Stratocaster za ten tekst.
Avatar użytkownika
Gienek
 
Posty: 1385
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:24
Lokalizacja: Gdańsk

Re: A6m5 Tam. 1/32

Postprzez Gujos » wtorek, 9 października 2007, 11:38

Gienek napisał(a):
Stratocaster napisał(a):Tylko to przekręcone "E" psuje efekt. Ale każdemu może się zdarzyć ;o)

Obrazek Obrazek Obrazek
Dzięki Stratocaster za ten tekst.


Przykro mi, niestety tak było :mrgreen:
Pozdr
Avatar użytkownika
Gujos
 
Posty: 622
Dołączył(a): środa, 26 września 2007, 12:01
Lokalizacja: W-wa

Re: A6m5 Tam. 1/32

Postprzez Stratocaster » wtorek, 9 października 2007, 12:42

Na poważnie - może mu strzelisz kilka trochę lepszych fotek. Nie mówię, że te są jakieś koszmarne. Bardzo "zimna" kolorystyka jakby było na krawędzi prawidłowego balansu bieli. I są zdecydowanie za ciemne.

Ale to szczegół...
Stratocaster
 
Posty: 656
Dołączył(a): wtorek, 25 września 2007, 09:00
Lokalizacja: Łódź

Re: A6m5 Tam. 1/32

Postprzez Gujos » wtorek, 9 października 2007, 16:05

Fotki robiłem zimą, przy słabym świetle. Trochę całość rozjaśniłem i zdjęłem trochę "madzenty" w PS, ale ewidentnie powinienem więcej pokombinować podczas pstrykania.
W czasie robienia fotek zawsze mam zamieszanie, bo dzieciaki chcą uczestniczyć i koniecznie pstryknąć guziczkiem. Tak właściwie to jedna z moich córek, malowała trochę ten model aerografem - jak mogłem odmówić dziecku :mrgreen: , w końcu ma trochę doświadczenia bo zaczęła mając dwa lata, od stodziewiątki Revella w 1/48, całkiem fajnie wyszła - taka różowo seledynowa :mrgreen:
Pozdr
Ps. Ideałem dla mnie byłoby, robienie takich fotek jak Wojtek Fajga
Ostatnio edytowano wtorek, 9 października 2007, 19:55 przez Gujos, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Gujos
 
Posty: 622
Dołączył(a): środa, 26 września 2007, 12:01
Lokalizacja: W-wa

Re: A6m5 Tam. 1/32

Postprzez Stratocaster » wtorek, 9 października 2007, 16:49

Pozwoliłem sobie lekko pogrzebać przy Twoim zdjęciu. Z braku pliku źródłowego - robiłem na zrzucie ekranowym. Sam też nie robię rewelacyjnych zdjęć, tylko obrabiam gotowe. Przed zbliżającymi się wyborami mam dużo podobnej pracy, choć nie na tak przyjemnych zdjęciach (tylko portretach naszych wybitnych mężów stanu :-/ )

Zasada jest prosta i ważna kolejność:
1. Kadrowanie
2. Poziomy (photosop: ctrl+L) likwidujemy dziury w wykresie tonalnym (takie czarne górki, jak widzisz po bokach płaskie to suwakami je likwidujesz) i ew. środkowym w odpowiednią stronę - jaśniej lub ciemniej.
3. Saturacja: (ctrl+U) - tylko z umiarem. Zaraz odżyją wszystkie przygasłe kolory. Regulacja w dół (desaturacja) zacznie przypominać "wypłukane" zdjęcie z WWII.
4. Wyostrzanie (filtr, koniecznie jako ostatnia rzecz). Do druku Maska wyostrzająca, do netu wystarczy filtr "Wyostrz".
5. I już.

Oczywiście można dużo więcej, ale takie poprawki najczęściej wystarczą.

Obrazek
Obrazek

ps.
Magenta (o której piszesz to składowa CMYKa), a foty do netu robimy w RGB, więc lepiej pogrzebać w RED (tylko, że przy widmie światła efekty mogą być odwrotne).
Stratocaster
 
Posty: 656
Dołączył(a): wtorek, 25 września 2007, 09:00
Lokalizacja: Łódź

Re: A6m5 Tam. 1/32

Postprzez Gujos » wtorek, 9 października 2007, 20:26

Właściwie, to robiłem tak jak piszesz (głównie posługuję się "lewelsami"), tylko może filtr wyostrzający w PS4, nie łapie tak dobrze jak w wyższych wersjach. A do edycji fotek przestawiam się na cmyka, bo jakoś się przyzwyczaiłem z pracy.
Oczywiści twoja wersja jest wyraźniesza (doskonalsza), ale też trochę wyżarło.
Tak z ciekawości naszym politykom usuwasz tylko niedoskonałości cery, czy też zmieniasz proporcje twarzy np. Kalisz 120 proc. wyskości?
Pozdr
Ostatnio edytowano wtorek, 9 października 2007, 21:28 przez Gujos, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Gujos
 
Posty: 622
Dołączył(a): środa, 26 września 2007, 12:01
Lokalizacja: W-wa

Re: A6m5 Tam. 1/32

Postprzez Stratocaster » wtorek, 9 października 2007, 21:25

Rozumiem CMYK, skoro masz do czynienia z poligrafią. Ale... CMYK ma duże ograniczenia (to przecież tylko farby). W RGB mamy więcej kolorów i rozmawiamy o widmie światła, czyli o barwach najwierniej odzwierciedlających rzeczywistość, bo rzeczywistość "świeci", a farby nie. Tym samym obrabiając fotę do Internetu w CMYKu możesz zawęzić sobie niepotrzebnie paletę.

Politycy są gorsi od modelek. Poprawia się im włosy, piegi, zmarszczki, kształt głowy (!), krawaty (nagminnie, szczególnie w tych bardziej populistycznych partiach), koszule (bo niektórzy noszą milicyjne, a ma być elegancko) itp. Jednocześnie ma być dostojnie, dojrzale, czasem surowo i pomnikowo. Na szczęście (posiadając własną firmę) mogę odmawiać tym, którzy mnie nie przekonują :D. Ale zdaje się, że odbiegliśmy od tematów zasadniczych.

Kiedyś, przy wódce...
Stratocaster
 
Posty: 656
Dołączył(a): wtorek, 25 września 2007, 09:00
Lokalizacja: Łódź

Re: A6m5 Tam. 1/32

Postprzez wojtek_fajga » wtorek, 9 października 2007, 21:40

Stratocaster napisał(a): W RGB mamy więcej kolorów


...a ściślej to mamy większą przestrzeń barwną.


Stratocaster napisał(a):rzeczywistość "świeci"...


Jest raczej dokładnie odwrotnie, rzeczywistośc oglądamy (podobnie jak druk) w świetle odbitym (z wyłączeniem źródeł światła), a "świecą" (a dokładniej emitują światło) monitory

Stratocaster napisał(a):...obrabiając fotę do Internetu w CMYKu możesz zawęzić sobie niepotrzebnie paletę.


...a ściślej zawęzic przestrzeń barw.


I nie czepiam się do ogólnego sensu wypowiedzi, z którym się zgadzam, ale do użytej terminologii. ;o)
Avatar użytkownika
wojtek_fajga

Master od Tin
 
Posty: 2748
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 14:22
Lokalizacja: EPBY

Re: A6m5 Tam. 1/32

Postprzez Stratocaster » wtorek, 9 października 2007, 22:01

Z jednym się nie zgodzę: nie tylko monitory świecą. Naturalne źródło światła to promienie słoneczne. W RGB lepiej oddamy np. zachód słońca, czyli mówiąc wprost - źródło światła. Co do terminologii to się zgadzam w większej części.

Szczerze, to czekałem na Twojego maila Wojtek.

Tomek. :D
Stratocaster
 
Posty: 656
Dołączył(a): wtorek, 25 września 2007, 09:00
Lokalizacja: Łódź

Re: A6m5 Tam. 1/32

Postprzez wojtek_fajga » wtorek, 9 października 2007, 22:33

Witaj Tomku!
Miło Ciebie tutaj widziec :) Jak Twój Typhon ze starego PWM? Gotowy?


Stratocaster napisał(a):...nie tylko monitory świecą. Naturalne źródło światła to promienie słoneczne...


Oczywiście! Promienie słoneczne, światło lamp itp. wpadające bezpośrednio do oka lub obiektywu. Gdzieś tam w poprzednim poście chyba napisałem, że z wyłączeniem źródeł światła... :)
Avatar użytkownika
wojtek_fajga

Master od Tin
 
Posty: 2748
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 14:22
Lokalizacja: EPBY

Re: A6m5 Tam. 1/32

Postprzez Stratocaster » wtorek, 9 października 2007, 22:58

Typhoon skończony. Staram się te zabawki kończyć. Dzięki za pamięć. Ale żeby zaraz je pokazywać? :)

Proponuję przenieść część tego wątku do osobnego tematu np. warsztatu (lub "jak fotografować model"). Można by napisać o technologii HDR, która pozwala na robienie "genialnych" zdjęć na biurku przy marnym oświetleniu. I skupić się trochę na technikach poprawiania fotografii (z wyraźnym zaznaczeniem: z g***a bata nie ukręcisz).

Co Wy na to? 8-)
Stratocaster
 
Posty: 656
Dołączył(a): wtorek, 25 września 2007, 09:00
Lokalizacja: Łódź

Re: A6m5 Tam. 1/32

Postprzez wojtek_fajga » wtorek, 9 października 2007, 23:21

Stratocaster napisał(a):Ale żeby zaraz je pokazywać?



Pokaż, pokaż...


Stratocaster napisał(a):Można by napisać o technologii HDR, która pozwala na robienie "genialnych" zdjęć na biurku przy marnym oświetleniu. I skupić się trochę na technikach poprawiania fotografii (z wyraźnym zaznaczeniem: z g***a bata nie ukręcisz).


Załóż Tomku nowy wątek w warsztacie i napocznij pisac...
Jak się sensownie rozkręci, to wyczyścimy i przeniesiemy do FAQ.
Avatar użytkownika
wojtek_fajga

Master od Tin
 
Posty: 2748
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 14:22
Lokalizacja: EPBY


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 33 gości