K5Y1 - typ 93, "Willow", Arii, 1:48

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

K5Y1 - typ 93, "Willow", Arii, 1:48

Postprzez michalp78 » środa, 22 stycznia 2014, 01:37

Kolejny model wygrzebany z "pudła zapomnienia". Zacząłem go psuć dawno dawno temu i robiłem to na tyle skutecznie,że trafił do przegródki "złom modelarski- a nuż przyda się kółko czy ludzik". Ale jak ostatnio przy porządkach wpadł mi w ręce to nie mogłem się oprzeć pokusie reanimacji, zwłaszcza, że to prawdopodobnie jedyna dla mnie okazja, żeby zrobić samolot 1. japoński, 2. dwupłatowy, 3. czysty. Jako, że specjalnego sentymentu dla konstrukcji nie żywię odpuściłem tym razem "studia merytoryczne" i zlepiłem mniej więcej tak jak kazali. Ponieważ żadnych wcześniejszych doświadczeń ze szmatopłatami nie miałem to nakląłem się szpetnie i odkryłem, że wolę pacać farbkami niż wklejać niteczki (bez kilku wtop się nie obyło)i. Z efektu jestem umiarkowanie zadowolony .

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio edytowano środa, 22 stycznia 2014, 09:58 przez michalp78, łącznie edytowano 2 razy
Pozdrawiam. Michał
Avatar użytkownika
michalp78
 
Posty: 377
Dołączył(a): czwartek, 19 lutego 2009, 20:30

Reklama

modele polskich samolotów

Re: K5Y1 - typ 93, "Willow", Arii, !:48

Postprzez jasio-g » środa, 22 stycznia 2014, 01:44

Śliczny szmatopłat, podziwiam.
Avatar użytkownika
jasio-g
 
Posty: 316
Dołączył(a): sobota, 23 sierpnia 2008, 21:29
Lokalizacja: Kraków

Re: K5Y1 - typ 93, "Willow", Arii, !:48

Postprzez Murek » środa, 22 stycznia 2014, 02:18

Robi bardzo dobre wrażenie, podoba mi się :D ...chociaż gdzieś tam widać nieco luźniejszą niteczkę ;o)
Avatar użytkownika
Murek
 
Posty: 3012
Dołączył(a): wtorek, 9 października 2007, 23:12
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: K5Y1 - typ 93, "Willow", Arii, !:48

Postprzez dewertus » środa, 22 stycznia 2014, 02:22

Mimo że Japończyki to temat dla mnie co bądź bardziej niż egzotyczny, to przyznam że kilka razy usiłowałem nabyć ten model na alledrogo ale niestety bezskutecznie (nie liczę pojawiającej się co jakiś czas oferty z ceną "z kosmosu"). Willow, Pete i Spruce to moi ulubieńcy, dlatego rad jestem, że ten niezwykle rzadko pojawiający się model doczekał się doskonałej prezentacji na forum - gratuluję!!!
Pzdr. Hubert
Jeśli istnieje rozwiązanie martwić się nie ma po co,
jeśli nie ma rozwiązania martwić się nie ma sensu
Avatar użytkownika
dewertus
 
Posty: 3896
Dołączył(a): piątek, 26 czerwca 2009, 01:46
Lokalizacja: Warszawa

Re: K5Y1 - typ 93, "Willow", Arii, !:48

Postprzez James » środa, 22 stycznia 2014, 08:56

Bardzo fajny model. Gdzieś mam model tego samego samolotu z tej samej firmy tylko w 72, ciekawe czy bedzie wyglądał równie ciekawie po jego złożeniu.
Pozdrawiam
James
 
Posty: 178
Dołączył(a): piątek, 2 stycznia 2009, 21:02
Lokalizacja: Wrocław

Re: K5Y1 - typ 93, "Willow", Arii, 1:48

Postprzez skusz » środa, 22 stycznia 2014, 10:10

Nie ma co wybrzydzać, elegancki model Ci wyszedł, jest OK.
Pozdrawiam Sławek Kusz
Portfolio : http://www.pwm.org.pl/viewtopic.php?f=207&t=20734
ObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
skusz

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 3165
Dołączył(a): sobota, 3 stycznia 2009, 17:27
Lokalizacja: Roztocze

Re: K5Y1 - typ 93, "Willow", Arii, 1:48

Postprzez Vierbein » środa, 22 stycznia 2014, 11:03

Bardzo elegancko się prezentuje. Szkoda, że jest takim "niekochanym dzieckiem", jak wynika ze wstępu :cry:
PORTFOLIO
"The nice thing about P.C.10 is nobody can prove you wrong"
Avatar użytkownika
Vierbein

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 290
Dołączył(a): środa, 20 czerwca 2012, 10:57
Lokalizacja: znowu Stambuł

Re: K5Y1 - typ 93, "Willow", Arii, 1:48

Postprzez Mariusz Jarzyna ze Szczec » środa, 22 stycznia 2014, 11:48

Bardzo efektownie się prezentuje a w szczególności na tym czarnym tle. Skoro dodałeś lampki, niteczki itp to mogłeś wykonać szczeliny wentylacyjne za silnikiem. Ech też chyba takiego zakupię bo ostatnio widziałem go w ciekawym malowaniu (pomarańczowy dół i zielona góra) z podwieszoną bombą - wersja kamikadze :mrgreen:
Avatar użytkownika
Mariusz Jarzyna ze Szczec

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 3226
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 17:29

Re: K5Y1 - typ 93, "Willow", Arii, 1:48

Postprzez hacz » czwartek, 23 stycznia 2014, 08:29

Mam ten model i ostatnio nawet sobie przeglądałem zawartość pudła. Fajnie wyszedł
Avatar użytkownika
hacz

BoB 3 miejsce
 
Posty: 1416
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 19:32
Lokalizacja: Kraśnik

Re: K5Y1 - typ 93, "Willow", Arii, 1:48

Postprzez hardy198 » czwartek, 23 stycznia 2014, 08:33

Świetny model, fajnie że zdecydowałeś się na to malowanie moim zdaniem ładniejsze od pomarańczowego :)

Pozdrawiam
"Lecę blisko faceta, dokładnie celuję i, oczywiście on spada w dół"
 Oswald Boelcke

Warsztat:
Hurri mk.IIc, P-47M "Lanny"
Avatar użytkownika
hardy198
 
Posty: 765
Dołączył(a): wtorek, 23 listopada 2010, 15:19

Re: K5Y1 - typ 93, "Willow", Arii, 1:48

Postprzez michalp78 » czwartek, 23 stycznia 2014, 09:05

Dzięki za miłe komentarze. Oczywiście wiele rzeczy można było zrobić lepiej. Szczególnie niteczki - o ile pamiętam producent dał nawet takie fajne druty na naciągi, ale zdaje się, że je zgubiłem albo wykorzystałem do innych celów bo niestety po latach już ich nie znalazłem, żaluzje za silnikiem, które rzeczywiście trzeba było jakoś wydłubać (tutaj dałem sobie spokój ze względu na ich ilość), wiatrochrony, które należało zrobić z folii itd. Jest jak jest. Model sam w sobie jest chyba bardzo fajny i pewnie wszyscy którzy się do niego kompetentnie zabiorą mają szanse zbudować na podstawie tego zestawu niezłe cacko. Ja niestety zacząłem teraz od sklejonego już kadłuba z zatartymi zbyt zapalczywym szlifowaniem detalami powierzchni, które próbowałem z różnym skutkiem odtworzyć. Ale i tak cieszę się ze zbudowania jako takiego dwupłatowca.
Pozdrawiam. Michał
Avatar użytkownika
michalp78
 
Posty: 377
Dołączył(a): czwartek, 19 lutego 2009, 20:30

Re: K5Y1 - typ 93, "Willow", Arii, 1:48

Postprzez Tenzan » czwartek, 23 stycznia 2014, 10:38

Witam,
Gratulacje!
Mimo ciemnego tła model ładnie się prezentuje.
Sam szukam w 32-jce. Może zasłuzona f-ma SW podjęłaby się tego tematu w tej skali?

Jakiś czas temu, na blogu Arawasi pojawil się anons monografii K5Y :

http://arawasi-wildeagles.blogspot.com/ ... -soon.html

Z informacji jakie uzyskałem wynika, iż będzie sporo przykładów malowań zarówno dla K5Y1 jak i dla K5Y2. Będzie również "anatomia" płatowca jak i sporo rzadkich zdjęć.
Dla parajacych się awiacją z Hinomaru - pozycja obowiązkowa.

Pozdrawiam serdecznie,
Tenzan
Avatar użytkownika
Tenzan
 
Posty: 262
Dołączył(a): sobota, 24 lipca 2010, 21:32

Re: K5Y1 - typ 93, "Willow", Arii, !:48

Postprzez zegeye » czwartek, 23 stycznia 2014, 12:33

James napisał(a):Bardzo fajny model. Gdzieś mam model tego samego samolotu z tej samej firmy tylko w 72, ciekawe czy bedzie wyglądał równie ciekawie po jego złożeniu.
Pozdrawiam


Nie bedzie. :( Model w skali 72 jest bardzo uproszczony. Wiele elementów nie trzyma skali.... Chociaż bryła zewnętrzna wygląda dobrze. Też mam wypust tej firmy w skali 72, a nawet obydwa warianty (pływaki), dodatkowo wypust firmy VALOM który jest tylko kopią tego modelu....poprawioną nieco ale kopią niestety....zawierającą błędy firmy Arii :(
pozdrawiam
Zbych

Obrazek
zegeye

Animal Planet
 
Posty: 1703
Dołączył(a): wtorek, 12 lutego 2008, 16:03
Lokalizacja: warszawa

Re: K5Y1 - typ 93, "Willow", Arii, 1:48

Postprzez zegeye » czwartek, 23 stycznia 2014, 12:35

Mariusz Jarzyna ze Szczec napisał(a):Bardzo efektownie się prezentuje a w szczególności na tym czarnym tle. Skoro dodałeś lampki, niteczki itp to mogłeś wykonać szczeliny wentylacyjne za silnikiem. Ech też chyba takiego zakupię bo ostatnio widziałem go w ciekawym malowaniu (pomarańczowy dół i zielona góra) z podwieszoną bombą - wersja kamikadze :mrgreen:



Z podwieszoną bombą??? a możnaby zobaczyć takie fot? Jestem ciekawy.... samoloty te przewoziły ładunek wybuchowy w beczce umieszczanej w tylnym kokpicie..... z podczepioną bombą nie widziałem....

No i widzisz Mariusz...muszę cię przeprosić. Zżarła mnie rutyna i pomyliłem samoloty... Z beczką na tylnym siedzeniu to ja widziałem samolot szkolny armii... Ki-9. A my tu rozmawiamy o Wllow.... jak masz takie fot z podwieszoną bombą przy Willow to chętnie zobaczyłbym.
pozdrawiam
Zbych

Obrazek
zegeye

Animal Planet
 
Posty: 1703
Dołączył(a): wtorek, 12 lutego 2008, 16:03
Lokalizacja: warszawa

Re: K5Y1 - typ 93, "Willow", Arii, 1:48

Postprzez Mariusz Jarzyna ze Szczec » czwartek, 27 lutego 2014, 09:06

zegeye napisał(a):
Mariusz Jarzyna ze Szczec napisał(a):Bardzo efektownie się prezentuje a w szczególności na tym czarnym tle. Skoro dodałeś lampki, niteczki itp to mogłeś wykonać szczeliny wentylacyjne za silnikiem. Ech też chyba takiego zakupię bo ostatnio widziałem go w ciekawym malowaniu (pomarańczowy dół i zielona góra) z podwieszoną bombą - wersja kamikadze :mrgreen:



Z podwieszoną bombą??? a możnaby zobaczyć takie fot? Jestem ciekawy.... samoloty te przewoziły ładunek wybuchowy w beczce umieszczanej w tylnym kokpicie..... z podczepioną bombą nie widziałem....

No i widzisz Mariusz...muszę cię przeprosić. Zżarła mnie rutyna i pomyliłem samoloty... Z beczką na tylnym siedzeniu to ja widziałem samolot szkolny armii... Ki-9. A my tu rozmawiamy o Wllow.... jak masz takie fot z podwieszoną bombą przy Willow to chętnie zobaczyłbym.

Trochę to trwało ale korzystając z urlopu odszukałem to co mi kiedyś mignęło przed oczami. Niestety to nie jest zdjęcie (aczkolwiek mam wiarę, że autor tego profilu wykonał go na jakiejś podstawie ;o)
Obrazek
w.w pochodzi z francuskiego wydawnictwa "Airmag Hors Series 2" poświęconego Kamikadze w obronie Okinawy
Avatar użytkownika
Mariusz Jarzyna ze Szczec

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 3226
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 17:29


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 24 gości