RWD-8 pws MIRAGE-HOBBY

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

RWD-8 pws MIRAGE-HOBBY

Postprzez reinefarth » sobota, 25 stycznia 2014, 15:51

Witam wszystkich. Po kilku latach jak oglądacz na forum zdecydowałem się na galerię ostatnio ukończonego modelu. O zestawie MIRAGE-HOBBY nie będę się rozpisywał. Kto sklejał ten wie, a ci co chcą sklejać to nie będę ich zniechęcał. Model malowany aero, z blaszkami parta oraz własna inwencja twórcza. Fotograf ze mnie żaden tak więc foty są jakie są. Mam nadzieję że dobrze wkleiłem zdjęcia. Wszelkie uwagi mile widziane.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
reinefarth
 
Posty: 43
Dołączył(a): piątek, 27 marca 2009, 18:55

Reklama

Re: RWD-8 pws MIRAGE-HOBBY

Postprzez Jaro1941 » sobota, 25 stycznia 2014, 16:04

Zamiast takiego linka:
reinefarth napisał(a):[img]http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/af815a06c74639f9.html[ /img]


wstaw taki:
http://images63.fotosik.pl/589/db515cc1c5a39e34.jpg

Wtedy zdjęcia będą się odpowiednio wyświetlały bo np ja nie widze ich u siebie
Musisz otworzyć obraz i skopiować jego bezpośredni adres a nie strony na której się znajduje. Wtedy fotki będą wyglądały tak:
Obrazek
;)
Avatar użytkownika
Jaro1941
 
Posty: 533
Dołączył(a): niedziela, 23 stycznia 2011, 22:51
Lokalizacja: Lublin/Lesko


Re: RWD-8 pws MIRAGE-HOBBY

Postprzez rotpol13 » sobota, 25 stycznia 2014, 22:22

Tak będzie lepiej :)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam,
Kamil
Avatar użytkownika
rotpol13
 
Posty: 4411
Dołączył(a): niedziela, 11 sierpnia 2013, 10:28
Lokalizacja: Wrocław/Edinburgh

Re: RWD-8 pws MIRAGE-HOBBY

Postprzez Jaro1941 » sobota, 25 stycznia 2014, 22:34

Moja dziewczyna poległa na tym modelu i nie wiem czy kiedykolwiek go skończy :? Tobie jednak wyszło to całkiem spoko i modelik zdecydowanie się podoba.
PS: Z matmy jestem słaby więc nitów nie liczę ;o)
Avatar użytkownika
Jaro1941
 
Posty: 533
Dołączył(a): niedziela, 23 stycznia 2011, 22:51
Lokalizacja: Lublin/Lesko

Re: RWD-8 pws MIRAGE-HOBBY

Postprzez GrzegorzS » niedziela, 26 stycznia 2014, 09:57

Jaro1941 napisał(a):
PS: Z matmy jestem słaby więc nitów nie liczę ;o)

Akurat z nitami na RWD-8 nie za bogato, więc i słaby matematyk powinien poradzić...
Model mi się podoba tak w kwestii malowania jak i złożenia. Sam samolot jest śliczny więc i prezencja na dioramce gustowna :)
GrzegorzS
 
Posty: 306
Dołączył(a): sobota, 27 grudnia 2008, 17:36

Re: RWD-8 pws MIRAGE-HOBBY

Postprzez AdamS » środa, 29 stycznia 2014, 01:28

Piękny model!podoba mi się bardzo ten jego metaliczny przód- jak można uzyskać takie ładne przybrudzenio-przetarcia?
P.S Czy oponki nie są aby troszkę zbyt czyste? ;p
AdamS
 
Posty: 15
Dołączył(a): sobota, 7 stycznia 2012, 13:44

Re: RWD-8 pws MIRAGE-HOBBY

Postprzez reinefarth » środa, 29 stycznia 2014, 13:58

Witam, osłonę silnika malowałem aluminium gunze, następnie sidolux i ten sam metalizer wcierany miejscowo suchym pędzlem i ponownie sido. Na koniec delikatny wash. Szczerze mówiąc z efektu nie jestem do końca zadowolony ale stwierdziłem że jak na pierwszy raz jest Ok.
reinefarth
 
Posty: 43
Dołączył(a): piątek, 27 marca 2009, 18:55

Re: RWD-8 pws MIRAGE-HOBBY

Postprzez jarek38 » środa, 29 stycznia 2014, 14:44

Bardzo udana 8-ka, szczerze gratuluję. Szkoda, że nie ma szachownic, ale i tak ten cywil jest ok! Cieszy mnie dbałość o drobiazgi którymi zwaloryzowałeś model; kratownica z pręcików, dźwignie przepustnicy, uchwyt na podporze baldachimu, cięgna do lotek, zaczepy i uchwyty kotwiące skrzydła, opaski na osłonach skórzanych amortyzatorów, rurka przelewowa paliwa i jeszcze kilka rzeczy pewnie by się znalazło. Dobra robota!
jarek38
 
Posty: 206
Dołączył(a): sobota, 19 grudnia 2009, 16:17

Re: RWD-8 pws MIRAGE-HOBBY

Postprzez Sparrow » środa, 29 stycznia 2014, 15:06

Bardzo ładny erwudziak! Widać, że włożyłeś w niego sporo pracy. Zdradź, jak zrobiłeś skórzane osłony krawędzi kabiny nad tablicą przyrządów.
Spójnia (a po niej Mirage, oczywiście) przesadziła z głębokością imitacji płótna, sczególnie na kadłubie. Dobrze wyszły Ci amortyzatory, tylko trochę przesadziłeś z grubością. W oryginale miały znacznie mniejszą średnicę: http://www.dobroni.pl/rekonstrukcja-zdjecia,152167
Sparrow
Avatar użytkownika
Sparrow
 
Posty: 642
Dołączył(a): piątek, 30 listopada 2007, 14:08
Lokalizacja: Poznań

Re: RWD-8 pws MIRAGE-HOBBY

Postprzez reinefarth » środa, 29 stycznia 2014, 21:56

Witam,skórzane osłony na krawędziach zrobiłem z........blue tacka. Uformowałem wałeczek przykleiłem bez używania kleju i po stwierdzeniu że daje radę pomalowałem na odpowiedni kolor. A amortyzatory faktycznie trochę grubaśne.
reinefarth
 
Posty: 43
Dołączył(a): piątek, 27 marca 2009, 18:55


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 32 gości