Hurricane I, Airfix 1/48

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Hurricane I, Airfix 1/48

Postprzez Aleksander » poniedziałek, 3 lutego 2014, 00:09

Nie zdążyłem niczego skończyć w zeszłym roku, ale ten rok rozpocząłem trzema ukończonymi samolotami - wg kolejności "narodzin" pierwszym był Hawker Hurricane I - stary model Airfixa, który wielu z nas zna, a ja robiłem go po raz drugi, prosto z pudła. Nie jest to ani Italeri, ani Hasegawa, ani nawet Classic Airframes, ale przy odrobinie dobrej woli daje się z niego zrobić w miarę poprawną replikę.
Samolot nosi barwy 32 Sqn. RAF z Biggin Hill i Hawkinge, z okresu bitwy o Anglię (Brytanię) - samemu mi trudno uwierzyć, że to mój pierwszy samolot RAF-u z tego okresu historycznego (mam jeszcze Bf-109E, ale to druga strona konfliktu)
Co zmieniłem: zmieniłem linie podziału z wypukłych na wklęsłe, dolepiłem wzmocnienia na lewym skrzydle nad zbiornikiem (takie małe kreski :lol: ), trochę urozmaiciłem kokpit (choć tego zbytnio nie widać), dodałem pasy z blaszki Eduarda, zamontowałem stopień do wsiadania w poprawnym miejscu (a nie centralnie pod kadłubem, jak pokazuje instrukcja :shock: ), dorobiłem też światła - pozycyjne na końcach skrzydeł i takie małe przed masztem antenowym. I to chyba wszystko.
Ponieważ już wiem, że kalki Airfixa nie kładą się dobrze, zamówiłem maski w firmie ukrytej pod Nickiem "paastella" na znanym portalu aukcyjnym - zdecydowanie polecam! Od masek malowałem "rondle", fin-flashe, numery kodowe i seriale. Kalki (które zresztą się niestety srebrzą), to głównie napisy eksploatacyjne.
Ogólnie: wyszło jak wyszło, zwłaszcza, że po raz kolejny okazało się, że nie umiem brudzić, więc chyba wrócę do czystych samolotów - już się raczej nie nauczę...
Aha - zbyt późno się zorientowałem, że Airfix nie uwzględnił podskrzydłowych wyrzutników łusek - ponieważ model był prawie gotów, odpuściłem wycinanie i je namalowałem. To był kiepski pomysł...
Mam nadzieję, że Italerka i Hase - które tupią nogami w kolejce, będą łaskawsze w produkcji i wyglądzie. :lol:
Kilka fotek, i niech już to mam za sobą!

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek
ObrazekObrazekObrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7973
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Reklama

modele polskich samolotów

Re: Hurricane I, Airfix 1/48

Postprzez Alex976 » poniedziałek, 3 lutego 2014, 00:32

Bardzo dobry model! Spód mi się podoba - subtelnie, ale jednak ładnie pobrudzony ;o)
nie lubię pigwy i malin
Obrazek
Avatar użytkownika
Alex976
 
Posty: 1682
Dołączył(a): wtorek, 1 stycznia 2013, 19:08

Re: Hurricane I, Airfix 1/48

Postprzez skusz » poniedziałek, 3 lutego 2014, 14:21

Alex976 napisał(a):Bardzo dobry model! Spód mi się podoba - subtelnie, ale jednak ładnie pobrudzony ;o)

O tak, o tak.
Pozdrawiam Sławek Kusz
Portfolio : http://www.pwm.org.pl/viewtopic.php?f=207&t=20734
ObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
skusz

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 3154
Dołączył(a): sobota, 3 stycznia 2009, 17:27
Lokalizacja: Roztocze

Re: Hurricane I, Airfix 1/48

Postprzez pik » poniedziałek, 3 lutego 2014, 15:43

Malowanie oznaczeń od masek wyszło bardzo fajnie! Za to drobne kalki srebrzą i psują efekt. Co do kalkomanii Airfixa, to ich jakość ostatnio bardzo się podniosła. Te w nowych edycjach 72ek są naprawdę bardzo OK.

po raz kolejny okazało się, że nie umiem brudzić, więc chyba wrócę do czystych samolotów - już się raczej nie nauczę...
Łoj tam, nigdzie nie jest powiedziane, że model musi nosić ślady eksploatacji. Warto mieć swoje zdanie i nie ulegać presji heh. Ja robię z zasady czyściochy, do czego chyba wszyscy już się tak przyzwyczaili, że nawet przestali się "czepiać"... ;o)
Pozdrawiam
Darek
Na warsztacie 1/72: Ar-234 (Dragon), Ju-88 (Revell), FW-190 (Revell+Hasegawa)
Portfolio: http://pwm.org.pl/viewtopic.php?f=207&t=17429
Avatar użytkownika
pik
 
Posty: 1377
Dołączył(a): piątek, 12 marca 2010, 19:32

Re: Hurricane I, Airfix 1/48

Postprzez Klugi » poniedziałek, 3 lutego 2014, 16:03

Model wyszedł fajnie, podoba mi się te lekkie brudzenie. Nie wszystko musi być takie zużyte.
Avatar użytkownika
Klugi
 
Posty: 490
Dołączył(a): czwartek, 7 listopada 2013, 21:36
Lokalizacja: Kitchener, Ontario, Kanada


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Majestic-12 [Bot] i 63 gości