Bristol Beaufighter VIF - Tamiya 1/48

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Bristol Beaufighter VIF - Tamiya 1/48

Postprzez PiotrS » czwartek, 26 marca 2009, 23:00

To mój debiut w 1/48 i to chyba jedyny powód dla którego Beau trafił do galerii. Nie jest ani tak zły żebym dostał za niego jakieś szczególne baty ani dość dobry żeby było co chwalić. Ewentualny drugi powód jest taki że ostatnio brak tu nowości a lepszy rydz niż nic :)
Na temat budowy pisałem w wątku warsztatowym, nie udało mi się niestety zdobyć żywicznych wydechów więc zostawiłem paskudztwa z zestawu. Malowanie czarnego samolotu okazało się trudne ale fotografowanie jeszcze trudniejsze, na fotkach zniknęła większość subtelności.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Konstruktywna krytyka mile widziana ...
Pozdrawiam
Piotrek Surma
Na warsztacie F4F-3 Hobbyboss 1/48
Avatar użytkownika
PiotrS
 
Posty: 337
Dołączył(a): niedziela, 25 maja 2008, 16:56
Lokalizacja: (prawie) Warszawa

Reklama

modele polskich samolotów

Re: Bristol Beaufighter VIF - Tamiya 1/48

Postprzez Daniel-Martola » czwartek, 26 marca 2009, 23:18

Bardzo pięknie wyszedł Piotrze!

pozdrawiam
Obrazek
Avatar użytkownika
Daniel-Martola
 
Posty: 1225
Dołączył(a): wtorek, 11 grudnia 2007, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Bristol Beaufighter VIF - Tamiya 1/48

Postprzez Aleksander » piątek, 27 marca 2009, 00:29

Też uważam, że marudzisz - bardzo ładny Beau wyszedł. Nie bardzo widzę (bo prawy bok maszyny jest mało pokazany), czy są okopcenia od wydechu - taki element (w tym wypadku chyba szary) ożywiający jednostajność czarnego koloru.
Obrazek
ObrazekObrazekObrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7973
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Re: Bristol Beaufighter VIF - Tamiya 1/48

Postprzez trex73 » piątek, 27 marca 2009, 01:35

Dobra robota! Fajnie zrobiłeś podwozie i wnęki. Spróbuj zrobić foty na ciemnym tle, może będzie widać więcej subtelności.
Pozdrawiam
Tomek
Avatar użytkownika
trex73
 
Posty: 196
Dołączył(a): czwartek, 15 stycznia 2009, 13:51
Lokalizacja: Kraków

Re: Bristol Beaufighter VIF - Tamiya 1/48

Postprzez PiotrS » piątek, 27 marca 2009, 16:52

Miło mi że się szanownym kolegom podoba.
Okopcenia są ale dosyć delikatne i z tego powodu zaniknęły na zdjęciach. W realu o dziwo nawet fajnie wyszły okopcenia z luf i wyrzutników łusek.
Ogólnie to wcale nie narzekam na ten model natomiast nie mam poczucia że zrobiłem z nim wszystko co się dało i to mi trochę dokucza. Niestety podobne uczucie towarzyszy mi wszystkim modelom które zrobiłem w ostatnim czasie. Albo robię się nadmiernie krytyczny na starość albo siada koncentracja w trakcie pracy :)
Są miedzy nami magicy, którzy w 1/72 robią modele które można śmiało pomylić z 1/48 a ja chciałbym żeby kiedyś moje 48 ktoś pomylił z 32 ;o)
Pozdrawiam
Piotrek Surma
Na warsztacie F4F-3 Hobbyboss 1/48
Avatar użytkownika
PiotrS
 
Posty: 337
Dołączył(a): niedziela, 25 maja 2008, 16:56
Lokalizacja: (prawie) Warszawa

Re: Bristol Beaufighter VIF - Tamiya 1/48

Postprzez Krystian Ciechowicz » piątek, 27 marca 2009, 20:07

Hej.

Piotr - świetna robota, nie stękaj.

Pozdrtawiam
K.
Avatar użytkownika
Krystian Ciechowicz

BoB 2 miejsce
 
Posty: 1477
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 22:41
Lokalizacja: Łódź

Re: Bristol Beaufighter VIF - Tamiya 1/48

Postprzez PrzemoL » piątek, 27 marca 2009, 21:42

Ładny model. I w polskich barwach. Gratulacje. Czarny kamuflaż jest trudny, ciężko coś pocieniować lub "okopcić". Ale jednak chętnie bym zobaczył prawe strony gondol silników, nie tyle z uwagi na okopcenia, co na charakterystyczne "jeżowe" kolektory spalin.
Aha, a podwozie faktycznie powinno być w kolorze RAF IG? Nie srebrne?
Namarie...
Avatar użytkownika
PrzemoL
 
Posty: 734
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 14:26
Lokalizacja: Poznań

Re: Bristol Beaufighter VIF - Tamiya 1/48

Postprzez Murek » piątek, 27 marca 2009, 23:50

Bardzo podobają mi się golenie podwozia, realistyczne
pozdrawiam
Avatar użytkownika
Murek
 
Posty: 3003
Dołączył(a): wtorek, 9 października 2007, 23:12
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Bristol Beaufighter VIF - Tamiya 1/48

Postprzez PiotrS » sobota, 28 marca 2009, 15:17

Próbowałem dzisiaj zrobić lepsze zdjęcia ale zanim rozstawiłem sprzęt chmury szczelnie zakryły słońce. Z beau mam problem z wymiarami - jest na tyle duży że trudno skadrować całość tak żeby nie wyłaziły boki namiotu bezcieniowego. To są fotki robione wyłącznie w świetle naturalnym na absurdalnie długich czasach naświetlania. Nie jest idealnie to chyba właściwy kierunek.

Obrazek
Obrazek
Wydechy niestety z zestawu, kombinowałem z rozwierceniem wylotów ale nic sensownego z tego nie wyszło.

Obrazek
Tu nawet przy odrobinie dobrej woli widać zacieki w okolicach silnika

Obrazek
Okopcenia wydechu uporczywie się ukrywają.

Co do podwozia to faktycznie jest to element w którym najwięcej zmieniłem względem oryginału. Kolor szczerze przyznaje że nie wiem skąd się wziął. RAF to dla mnie zupełna tajemnica, w materiałach które zdobyłem nic na temat malowania goleni nie było. W tej sytuacji albo wzorowałem się na którymś z modeli widzianych w necie albo po prostu na instrukcji. Nie pamiętam już bo malowałem go jeszcze w styczniu.
Pozdrawiam
Piotrek Surma
Na warsztacie F4F-3 Hobbyboss 1/48
Avatar użytkownika
PiotrS
 
Posty: 337
Dołączył(a): niedziela, 25 maja 2008, 16:56
Lokalizacja: (prawie) Warszawa

Re: Bristol Beaufighter VIF - Tamiya 1/48

Postprzez PrzemoL » sobota, 28 marca 2009, 22:49

Wydechy wyglądają elegancko. Musiałbyś zobaczyć tę żałość w 1/72...
No i na tych nowych fotkach całość podoba mi się jeszcze bardziej!
Namarie...
Avatar użytkownika
PrzemoL
 
Posty: 734
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 14:26
Lokalizacja: Poznań

Re: Bristol Beaufighter VIF - Tamiya 1/48

Postprzez Gienek » poniedziałek, 30 marca 2009, 14:49

PiotrS napisał(a):Okopcenia wydechu uporczywie się ukrywają

Właśnie.
Długo zastanawiałem się jak to napisać.
Prawda jest taka, że wykonanie dobrych fotografii takiego "czarnucha" jest chyba trudniejsze niż zrobienie modelu. Wiem, sam kiedyś próbowałem obfotografować swój (tyle, że granatowy) model i też poległem.
Poza faktem, że model wygląda przyzwoicie (i mam nadzieję, że zobaczę go kiedyś na żywo co spowoduje zapewne mój jeszcze większy entuzjazm) to wyrażę pewną wdzięczność za ten temat.
Znów obudziło się we mnie moje wielkie marzenie wykonania P-61 1/32.
I ponownie układam sobie ten plan w głowie...
Avatar użytkownika
Gienek
 
Posty: 1385
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:24
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Bristol Beaufighter VIF - Tamiya 1/48

Postprzez Mariusz Jarzyna ze Szczec » poniedziałek, 30 marca 2009, 17:29

Piotrze skąd ta skromność ? Świetna robota. Bardzo mi się podoba. Aż łapy swędzą żeby tak do swojej kolekcji...
Avatar użytkownika
Mariusz Jarzyna ze Szczec

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 3226
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 17:29

Re: Bristol Beaufighter VIF - Tamiya 1/48

Postprzez PiotrS » wtorek, 31 marca 2009, 20:20

Mariusz Jarzyna ze Szczec napisał(a):. Aż łapy swędzą żeby tak do swojej kolekcji...

Ładnie by się prezentował w sąsiedztwie Defianta... ale to nie model dla Ciebie, za łatwo się składa ;o)

Gienek napisał(a):Znów obudziło się we mnie moje wielkie marzenie wykonania P-61 1/32

Faktycznie to wieeelkie marzenie. To już chyba rozmiar przy którym trzeba wstawiać model do garażu :)

PrzemoL napisał(a):Wydechy wyglądają elegancko. Musiałbyś zobaczyć tę żałość w 1/72...

I właśnie dlatego postanowiłem przesiąść się na 1/48. Wprawdzie w tej skali nie mam szansy zbudować takiej kolekcji jak Twoje szmatopłaty ale zazwyczaj to co jest w pudle nie budzi obrzydzenia. Mnie najbardziej interesują japońskie i amerykańskie maszyny a ten temat w 1/72 to zazwyczaj zupełna porażka z wyjątkiem genialnego Zero FineMolds. Wracając do tematu wydechów to quickboost robi świetne z tym że niestety niedostępne, szkoda bo 'choinki' mogą wyglądać bardzo efektownie.
Pozdrawiam
Piotrek Surma
Na warsztacie F4F-3 Hobbyboss 1/48
Avatar użytkownika
PiotrS
 
Posty: 337
Dołączył(a): niedziela, 25 maja 2008, 16:56
Lokalizacja: (prawie) Warszawa

Re: Bristol Beaufighter VIF - Tamiya 1/48

Postprzez Mariusz Jarzyna ze Szczec » środa, 1 kwietnia 2009, 16:44

PiotrS napisał(a): Wracając do tematu wydechów to quickboost robi świetne z tym że niestety niedostępne

Piotrze aż nieprawdopodobne. Toż to produkt poboczny Airesa co można zamówić chyba w każdym polskim sklepie - nawet w naszym zaściankowym Szczecinie. Tobie polecam sklep Daniela L. znanego bardziej pod pseudonimem operacyjnym "Pokątny handlarz" ;o)
Avatar użytkownika
Mariusz Jarzyna ze Szczec

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 3226
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 17:29

Re: Bristol Beaufighter VIF - Tamiya 1/48

Postprzez PiotrS » środa, 1 kwietnia 2009, 16:53

Mariusz Jarzyna ze Szczec napisał(a):Tobie polecam sklep Daniela L. znanego bardziej pod pseudonimem operacyjnym "Pokątny handlarz" ;o)


Zaopatruję się w zapleśniałej melinie Pokątnego handlarza regularnie :lol: . Niestety w przypadku wydechu do Beau wina leży po stronie producenta, chwilowo nie ma go w ofercie. Z chin nie chciało mi się sprowadzać jednej rzeczy więc wyszło jak wyszło.
Pozdrawiam
Piotrek Surma
Na warsztacie F4F-3 Hobbyboss 1/48
Avatar użytkownika
PiotrS
 
Posty: 337
Dołączył(a): niedziela, 25 maja 2008, 16:56
Lokalizacja: (prawie) Warszawa


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 74 gości

cron