B24J Liberator , Hasegawa 1/72

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

B24J Liberator , Hasegawa 1/72

Postprzez kowaltom99 » niedziela, 16 lutego 2014, 21:12

Witam

Po długich, 2-letnich bojach wreszcie skończyłem. (to najdłuższy projekt w mojej historii modelarskiej)
Niestety za bardzo skupiłem się na wszelkiego rodzaju dodatkach i model czasami lądował w pudełku na 3-4 miesiące.

Wątek warsztatowy prowadziłem tu:
http://www.pwm.org.pl/viewtopic.php?f=12&t=19463&hilit=liberator
Wątek nie jest kompletny, bo w „ferworze walki” nie wszystko dokumentowałem, wolałem iść na przód i skończyć model.

Model to B24J Liberator, Hasegawa 1/72 + dodatki (wymienione w wątku warsztatowym)
Malowanie: samolot F/L Michała Goszczyńskiego GRoR EV978 nr seryjny 42-64378 z godłem "Neciuk"
z 1586 Eskadry Specjalnego Przeznaczenia, miejsce stacjonowania Brindisi Włochy.
Wybrałem to malowanie z 2 powodów:
1. Tworzę kolekcję modeli samolotów, na których walczyli Polacy.
2. EV978 jest najlepiej obfotografowanym Liberatorem w polskim malowaniu, jedynym problemem jest brak opisu kolorów godła – stąd kolory „Neciuka” są wytworem wyobraźni twórców kalkomanii AIRMO.

1. Model w całej okazałości (rozpiętość ok 50cm, trudno uchwycić całość sylwetki
Obrazek

2. Greenhouse i godło „Neciuk”
Obrazek

Obrazek

Obrazek

3. Stanowisko bocznego strzelca. W literaturze fachowej są informacje, że na loty bojowe nie zabierano bocznych karabinów, aby odciążyć samolot, ale w Minireplice jest zdjęcie zamontowanych karabinów na GRoR, więc je dołożyłem
Obrazek

Obrazek

Obrazek

4. Podwozie główne
Obrazek

Obrazek

Obrazek

5. Widok 3/4 z prawej z tyłu.
Obrazek

6. Wieżyczka z zestawu Pavli – koszmar. W tej cenie teraz można kupić cały model Halifaxa Revella i skleić nową wieżyczkę.
Obrazek

7. Od spodu
Obrazek

Teraz mam ochotę skleić coś szybkiego PzP, bez żywic, blaszek i innych bajerów :-)
kowaltom99
 
Posty: 118
Dołączył(a): niedziela, 26 października 2008, 10:30

Reklama

Re: B24J Liberator , Hasegawa 1/72

Postprzez Aleksander » niedziela, 16 lutego 2014, 21:31

Świetnie wygląda - czy komory bombowe puste? Bo przysiadł na pneumatykach jakby był załadowany :lol:
Gratuluję olbrzyma - wygląda na większą skalę - podoba się!
Obrazek
ObrazekObrazekObrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7988
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Re: B24J Liberator , Hasegawa 1/72

Postprzez Karol » niedziela, 16 lutego 2014, 22:19

Bardzo ładny Liberator!szkoda, że na forach tak mało modeli 4-silnikowców.
Avatar użytkownika
Karol
 
Posty: 96
Dołączył(a): poniedziałek, 22 listopada 2010, 21:39
Lokalizacja: Kłodzko

Re: B24J Liberator , Hasegawa 1/72

Postprzez Hal Bregg » niedziela, 16 lutego 2014, 22:23

Gratulacje! świetny model, polskie malowanie, oglądałem warsztat- wnętrze bomba!. Czy mimo 40g ołowiu model opada na ogon?. Pytam, bo przymierzam się do sklejenia B-24 z Hasy.
Hal Bregg
 
Posty: 243
Dołączył(a): piątek, 23 sierpnia 2013, 22:49
Lokalizacja: War-saw

Re: B24J Liberator , Hasegawa 1/72

Postprzez kowaltom99 » poniedziałek, 17 lutego 2014, 08:19

Aleksander napisał(a):Świetnie wygląda - czy komory bombowe puste? Bo przysiadł na pneumatykach jakby był załadowany :lol:
Gratuluję olbrzyma - wygląda na większą skalę - podoba się!


Samolot własnie został zatankowany przez mechaników do pełna i czeka tylko na dostawę zasobników ze sprzętem dla polskich partyzantów :P
Ps - takie pneumatyki są w zestawie, a nawet pusty samolot też trochę ważył.
kowaltom99
 
Posty: 118
Dołączył(a): niedziela, 26 października 2008, 10:30

Re: B24J Liberator , Hasegawa 1/72

Postprzez kowaltom99 » poniedziałek, 17 lutego 2014, 08:42

Hal Bregg napisał(a):Gratulacje! świetny model, polskie malowanie, oglądałem warsztat- wnętrze bomba!. Czy mimo 40g ołowiu model opada na ogon?. Pytam, bo przymierzam się do sklejenia B-24 z Hasy.


Niestety pomimo załadowania całego wolnego miejsca w dziobie ołowiem - nadal był ciężki na ogon.
Darowalem sobie obciążanie i wyjąłem ołów, bo golenie podwozia były zbyt obciążone. Mam zrobioną podstawkę pod tylną płozę.
Przeczytałem fajny patent z magnesem neodymowym. Wkleję do przedniej komory podwozia kawałek silnego magnesu i zrobię podstawkę z kawałka blaszki - powinno zadziałać.
kowaltom99
 
Posty: 118
Dołączył(a): niedziela, 26 października 2008, 10:30

Re: B24J Liberator , Hasegawa 1/72

Postprzez Belwar » poniedziałek, 17 lutego 2014, 09:09

Super projekt !!! Maszyna zrobiona po mistrzowsku tym bardziej że sam musiałeś dorobić szklarnie.
Zbliża się okrągła rocznica Powstania, sam bym coś ulepił z 1586 eskadry ( myślałem o halibagu) ale niestety kalki o których wspominasz to białe kruki, nie do dostania. Szkoda że techmod na 70 rocznice nie zrobi nam prezentu i nie da kalek do maszyn latających nad Warszawą (w tym do tych z RPA) ...
Avatar użytkownika
Belwar
 
Posty: 50
Dołączył(a): wtorek, 16 kwietnia 2013, 08:15

Re: B24J Liberator , Hasegawa 1/72

Postprzez radoslaw6363 » poniedziałek, 17 lutego 2014, 09:10

No wreszcie jakiś B-24 :mrgreen: Model robi dobre wrażenie i mnie się podoba :P Sam rozpocząłem stary model B-24 z Revella ,,Strawberry Bitch" niestety zaginął mi statecznik pionowy i już chyba go nie skończę. Jeżeli chodzi o wyważenie to miałem taki problem z P-61, nie wystarczyło obciążenie przodu kadłuba , dopiero jak dociążyłem gondole silnikowe samolot stanął tak jak trzeba, podwozie wytrzymało.
Modelu idealnie oddającego rzeczywistość nie zbuduje się nigdy, ale próbować trzeba !
Nie kłóć się z głupim, bo najpierw zaniży cię do swojego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem !
Według przeprowadzonych niedawno badań stwierdzono, że ludzie którzy nie rozpoznają ironii i sarkazmu są mniej inteligentni ! Pozdrawiam !
Avatar użytkownika
radoslaw6363
 
Posty: 2546
Dołączył(a): niedziela, 28 lutego 2010, 13:12
Lokalizacja: W PL Aleksandrów Łódzki, ponadto DK,NL,A,SK,D.

Re: B24J Liberator , Hasegawa 1/72

Postprzez waran » poniedziałek, 17 lutego 2014, 09:16

Fajny, i dobry patent z tym magnesem.
Szmatopłaty ponad wszystko.
waran
 
Posty: 1623
Dołączył(a): piątek, 18 lipca 2008, 08:02
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: B24J Liberator , Hasegawa 1/72

Postprzez kowaltom99 » poniedziałek, 17 lutego 2014, 10:12

radoslaw6363 napisał(a):No wreszcie jakiś B-24 :mrgreen: Model robi dobre wrażenie i mnie się podoba :P Sam rozpocząłem stary model B-24 z Revella ,,Strawberry Bitch" niestety zaginął mi statecznik pionowy i już chyba go nie skończę. Jeżeli chodzi o wyważenie to miałem taki problem z P-61, nie wystarczyło obciążenie przodu kadłuba , dopiero jak dociążyłem gondole silnikowe samolot stanął tak jak trzeba, podwozie wytrzymało.


Mam ten model Revella B24D (niesklejony, ale bez kalek ,,Strawberry Bitch" ) Chciałem go robić w Polskich barwach, ale pojawiła się Hase.
Jeżeli jesteś zainteresowany to mogę go odstąpić w rozsądnej cenie (lub zamienić na coś ciekawego).
Daj znać na priv, czy jesteś zainteresowany.
kowaltom99
 
Posty: 118
Dołączył(a): niedziela, 26 października 2008, 10:30

Re: B24J Liberator , Hasegawa 1/72

Postprzez Ralf_S » poniedziałek, 17 lutego 2014, 10:44

kowaltom99 napisał(a):Mam ten model Revella B24D (niesklejony, ale bez kalek ,,Strawberry Bitch" ) Chciałem go robić w Polskich barwach.....


Polacy nie latali na B-24D :D
To były późniejsze wersje G, H i J, choć ze szklarnią w nosie taką jak właśnie w D.

Fajny grubasek - miło zobaczyć go na Forum. Zawsze mi się bardziej podobały niż B-17. A Privateer to prawdziwy Master Bomber, choć patrolowy ;o)
Pozdrawiam
Ralf_S
Avatar użytkownika
Ralf_S
 
Posty: 1278
Dołączył(a): poniedziałek, 26 listopada 2007, 01:43
Lokalizacja: Częstochowa

Re: B24J Liberator , Hasegawa 1/72

Postprzez hadzi » poniedziałek, 17 lutego 2014, 14:30

Bardzo dobra robota Tomek!
pozdrawiam
Jerzy Ciupek
Avatar użytkownika
hadzi
 
Posty: 438
Dołączył(a): poniedziałek, 8 października 2007, 08:56
Lokalizacja: Rybnik

Re: B24J Liberator , Hasegawa 1/72

Postprzez Hal Bregg » poniedziałek, 17 lutego 2014, 19:07

kowaltom99 napisał(a):
Niestety pomimo załadowania całego wolnego miejsca w dziobie ołowiem - nadal był ciężki na ogon.
Darowalem sobie obciążanie i wyjąłem ołów, bo golenie podwozia były zbyt obciążone. Mam zrobioną podstawkę pod tylną płozę.
Przeczytałem fajny patent z magnesem neodymowym. Wkleję do przedniej komory podwozia kawałek silnego magnesu i zrobię podstawkę z kawałka blaszki - powinno zadziałać.


Można i tak... (?)
Wczoraj miałem podobny problem. Rozwiązałem go...miedziakami wklejonymi na butapren (sic!). Zresztą okaże się jak go postawię.

Obrazek
Hal Bregg
 
Posty: 243
Dołączył(a): piątek, 23 sierpnia 2013, 22:49
Lokalizacja: War-saw

Re: B24J Liberator , Hasegawa 1/72

Postprzez zegeye » poniedziałek, 17 lutego 2014, 19:34

Koszt budowy wzrósł dramatycznie :D
pozdrawiam
Zbych

Obrazek
zegeye

Animal Planet
 
Posty: 1703
Dołączył(a): wtorek, 12 lutego 2008, 16:03
Lokalizacja: warszawa

Re: B24J Liberator , Hasegawa 1/72

Postprzez Alex976 » poniedziałek, 17 lutego 2014, 20:16

Imponujący model, bardzo ładnie wykonany!
nie lubię pigwy i malin
Obrazek
Avatar użytkownika
Alex976
 
Posty: 1682
Dołączył(a): wtorek, 1 stycznia 2013, 19:08

Następna strona

Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 58 gości