F4U1A Hasegawa 1/72

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

F4U1A Hasegawa 1/72

Postprzez zegeye » piątek, 17 kwietnia 2009, 09:26

Jako że z nowych modeli niewiele mogę pokazać, a na forum ostatnio dobry klimat na skalę 1/72 to postanowiłem wstrzelić się w lekko zarysowującą się modę na Corsairy i odświerzyć tu moją starą Hasegawę. Dość słabe fotki były kiedyś na starym PWM-ie ale w galerii prywatnej. Teraz udło mi się zrobić nowe fotki i choć jeszcze niedoskonałe myślę że mogę je tu pokazać. Model lekko przykurzony już kilkuletnim postojem na półce. :D W modelu przeryłem linie podziału, zastosowałem żywiczny silnik Pavla, żywiczny kokpit TrueDetails (którego nie widać :-/ ) i dodałem lekko tuningowany wyrzutnik bombowy z modelu Academy. Na wymianę czeka owiewka która tu jest z pudła, a będzie vacu...kiedyś.
Tyle gadania.....

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
pozdrawiam
Zbych

Obrazek
zegeye

Animal Planet
 
Posty: 1703
Dołączył(a): wtorek, 12 lutego 2008, 16:03
Lokalizacja: warszawa

Reklama

Re: F4U1A Hasegawa 1/72

Postprzez bartek piękoś » piątek, 17 kwietnia 2009, 09:50

Oooooo! Bardzo fajny!
..."a gdzie będziesz trzymał ten embrion, w pudełku?!"...
Avatar użytkownika
bartek piękoś
 
Posty: 800
Dołączył(a): wtorek, 6 maja 2008, 21:20
Lokalizacja: Radom

Re: F4U1A Hasegawa 1/72

Postprzez greatgonzo » piątek, 17 kwietnia 2009, 11:16

Co drugiej klapki regulacji przepływu powietrza przez przedział silnikowy to raczej w Korsarzu nie dało się otworzyć.
Avatar użytkownika
greatgonzo
 
Posty: 4054
Dołączył(a): czwartek, 4 września 2008, 16:23
Lokalizacja: Giżycko

Re: F4U1A Hasegawa 1/72

Postprzez Aleksander » piątek, 17 kwietnia 2009, 14:22

Ładnie "zużyty", choć brakuje mi obić na śmigle i zakurzonych opon. No i ogonka nie widać - a chyba zrobiłeś wychylony ster. Znowu "siedemdwójka" jak więksi bracia - początkowo myślałem, że to 48.
Gratulacje - i dawaj kolejne modele !
Obrazek
ObrazekObrazekObrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7973
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Re: F4U1A Hasegawa 1/72

Postprzez zegeye » piątek, 17 kwietnia 2009, 14:55

Dzieki za miłe słowa i za konstruktywne uwagi. :D
Z tymi klapkami to teraz nie pamiętam ale musiałem gdzieś coś takiego przyuważyć (chociaż może to bzdura). Pamiętam że specjalnie wyginałem co drugą i myślę że gdzieś na foto jakowymś to widziałem..... no ale jeśli to nie mogło mieć miejsca to trudno...mój błąd.
[edit]
Popatrzyłem teraz na foty i już wiem skąd to wynika. Na niektórych zdjęciach można odnieść wrażenie że te węższe klapki wychylają się nieco mniej niż te szersze i to pewnie chciałem jakoś uzyskać....jak wyszło to widać.

Rzeczywiście przydałoby się jeszcze przykurzyć śmigło i oponki.... może jak dostanie vacu owiewkę to poprawię. Co do steru... nie niestety jest w stałej pozycji.

Obrazek

Obrazek

Ciekawe tylko że wyszły na zdjęciach jakieś dziwne czarne kropki, których na modelu nie ma. Zresztą nawet i na fotkach są w różnych miejscach. To chyba efekt kompresji zdjęć przez serwer na którym są.
pozdrawiam
Zbych

Obrazek
zegeye

Animal Planet
 
Posty: 1703
Dołączył(a): wtorek, 12 lutego 2008, 16:03
Lokalizacja: warszawa

Re: F4U1A Hasegawa 1/72

Postprzez spiton » piątek, 17 kwietnia 2009, 17:19

Podoba mi się zaklejenie otworów browningów białym plastrem, i przetarcia nad chłodnicami w płacie. I wyrzutnik bombowy jest fajnie usmarowany.
No i w ogóle lubię ten samolot(jak każdy ;_))
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: F4U1A Hasegawa 1/72

Postprzez Ostach » piątek, 17 kwietnia 2009, 21:26

No śmigło trzeba obić z deka. I kółka chyba krzywo wklejone są.... Reszta na plus :)
"Mr. Spock, the women on your planet are logical. That's the only planet in the galaxy that can make that claim."
Avatar użytkownika
Ostach
 
Posty: 1161
Dołączył(a): poniedziałek, 8 grudnia 2008, 02:19
Lokalizacja: Warszawa

Re: F4U1A Hasegawa 1/72

Postprzez greatgonzo » sobota, 18 kwietnia 2009, 02:14

Dwie prośby mam:
1. Fotka z góry ze światłem na wprost.
2. Fotka oryginału z tymi klapkami, co to nie równo się wychylają. Nie żeby się czepiać, Boże broń - Corsair jst dla mnie ważny.
Avatar użytkownika
greatgonzo
 
Posty: 4054
Dołączył(a): czwartek, 4 września 2008, 16:23
Lokalizacja: Giżycko


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 50 gości