Hawker Hurricane Mk.I, Hasegawa 1/48

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Hawker Hurricane Mk.I, Hasegawa 1/48

Postprzez Czarny » niedziela, 19 kwietnia 2009, 21:26

Witam serdecznie!

Przedstawiam zdjęcia mojej ostatniej pracy. Jest to dobrze wszystkim znany model Hawkera Hurricana Hasegawy w malowaniu z 303 dywizjonu. Na samolocie tym w trakcie Bitwy o Anglię latał Witold Urbanowicz.

Model zwaloryzowałem blaszkami eduarda, owiewka pochodzi z blaszki parta a kalki to techmond. Malowanie farbami gunze.

Zapraszam do komentowania. Chciałbym dodać, iż jest to mój pierwszy ukończony samolot po laaatach odstepstwa od modelarstwa lotniczego na rzecz innych dziedzin naszego hobby.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
Czarny
 
Posty: 1000
Dołączył(a): poniedziałek, 15 grudnia 2008, 14:00
Lokalizacja: Kraków

Reklama

modele polskich samolotów

Re: Hawker Hurrucane Mk.I 1/48

Postprzez Jacek Bzunek » niedziela, 19 kwietnia 2009, 22:16

Po pierwsze poproszę zbliżenie na pewien charakterystyczny fragment spodu kadłuba ;o) Po drugie okopcenia za karabinami zdecydowanie za mocne a po trzecie model robi piekielnie dobre wrażenia i przypomina mi że mam podobny przypadek do dokończenia.
Słuchajcie uważnie bo nie będę powtarzać!
----------------------------------------------------------
Avatar użytkownika
Jacek Bzunek
 
Posty: 5875
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:35
Lokalizacja: Szczecin

Re: Hawker Hurrucane Mk.I 1/48

Postprzez Krystian Ciechowicz » niedziela, 19 kwietnia 2009, 22:19

Witam.
Bardzo przyzwoicie wykonany model. Jak widać, nie wypadłeś z obiegu i nie pozostajesz w tyle, w temacie technik i chemii modelarskiej - GUNZE. Pewnie zaraz odezwą się fachowcy i powiedzą kilka słów odnośnie kolorystyki, z czym GUNZE ma niestety pewne "kłopotki". Ja również zakochałem się w tych farbach, niestety odcienie wielu kolorów pozostawiają wiele do życzenia.

Na koniec.
Mam nadzieję, że zagościsz na dłużej, niż jeden model, w dziale lotniczym. Mało się tu dzieje !

Pozdrawiam
K.

P.s. ... mnie przypomina to, że kiedyś popełniłem podobnego "kaszalota"
Obrazek
Avatar użytkownika
Krystian Ciechowicz

BoB 2 miejsce
 
Posty: 1477
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 22:41
Lokalizacja: Łódź

Re: Hawker Hurrucane Mk.I 1/48

Postprzez Mariusz Jarzyna ze Szczec » niedziela, 19 kwietnia 2009, 23:50

Ja też pochwale. Całość prezentuje się świetnie. Kawał dobrej roboty. Trochę sztucznie wyglądają obicia (wiem, że takie są uwiecznione na zdjeciach) no i te zabrudzenia za km. Myślę, że wzbogacisz swoim talentem dział lotniczy ?
Avatar użytkownika
Mariusz Jarzyna ze Szczec

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 3226
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 17:29

Re: Hawker Hurrucane Mk.I 1/48

Postprzez Czarny » niedziela, 19 kwietnia 2009, 23:58

Taki też mam zamiar jakos ostatnio zupełnie nie ciągnie mnie z powrotem do pancerza ani figurek.

Mógłbym przysiąc, że w którejś monografii Hurriego widziałem takie mocne okopcenia na skrzydłach. Niestety cała bibliografia do tego modelu wróciła do Jagiellońskiego Muzeum Książki, często błędnie nazywanego Biblioteką Jagiellońską i póki co nie jestem w stanie tego potwierdzić.
Avatar użytkownika
Czarny
 
Posty: 1000
Dołączył(a): poniedziałek, 15 grudnia 2008, 14:00
Lokalizacja: Kraków

Re: Hawker Hurricane Mk.I 1/48

Postprzez Ostach » poniedziałek, 20 kwietnia 2009, 01:36

Czarny napisał(a):Mógłbym przysiąc, że w którejś monografii Hurriego widziałem takie mocne okopcenia na skrzydłach. Niestety cała bibliografia do tego modelu wróciła do Jagiellońskiego Muzeum Książki, często błędnie nazywanego Biblioteką Jagiellońską i puki co nie jestem w stanie tego potwierdzić.
Aha, więc raczej kwity masz. Skoro raczej widziałeś takie zdjęcia to ok z tymi okopceniami. Moje zdanie nt modelu znasz z innego miejsca :)

pozdrawiam
"Mr. Spock, the women on your planet are logical. That's the only planet in the galaxy that can make that claim."
Avatar użytkownika
Ostach
 
Posty: 1161
Dołączył(a): poniedziałek, 8 grudnia 2008, 02:19
Lokalizacja: Warszawa

Re: Hawker Hurricane Mk.I 1/48

Postprzez Aleksander » poniedziałek, 20 kwietnia 2009, 08:52

Bardzo lubię to malowanie - i bardzo mi się ten Hurri podoba, ale też poproszę o zdjęcia od spodu. Może jak skończę serię swoich Spitów, to też się za niego wezmę (myśłałem o tym samym malowaniu, co u Ciebie - właśnie czytam drugą książkę Urbanowicza :lol: )
Obrazek
ObrazekObrazekObrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7973
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Re: Hawker Hurricane Mk.I 1/48

Postprzez Airborne » poniedziałek, 20 kwietnia 2009, 11:04

Gratulacje - piękny model i piękny temat ! Żeby nie nadużywać górnolotnych sformułowań - powiem tylko, że nie mamy się czego wstydzić podsumowując udział naszych pilotów w Bitwie o Anglię.
Co do okopceń: liczba 126 "na liczniku" i wygląd poszycia w okolicy luf km-ów bardzo dobrze współgrają i sprawiają, że "czyta się" Twoją replikę jak nienapisaną książkę.
Czego mi trochę brakuje w sposobie prezentacji modelu ? Może kawałka trawiastego lotniska i Squadron Leadera Urbanowicza przechadzającego się z rękami w kieszeniach ...
Airborne
 

Re: Hawker Hurricane Mk.I 1/48

Postprzez Czarny » poniedziałek, 20 kwietnia 2009, 11:23

Airborne - Squadron Leader Urbanowicz jest już prawie pomalowany, została mu tylko fryzurka do zrobienia, może dzisiaj jeszcze będę miał czas żeby go skończyć a i troszkę trawki na podstawce się znalazło.
Avatar użytkownika
Czarny
 
Posty: 1000
Dołączył(a): poniedziałek, 15 grudnia 2008, 14:00
Lokalizacja: Kraków

Re: Hawker Hurricane Mk.I 1/48

Postprzez Kuba P. » poniedziałek, 20 kwietnia 2009, 14:22

Mi również podoba się ten model. Fajnie prezentuje się na czarnym tle, wygląda po prostu ładnie.
Na zbliżeniach widać miejscami małe skazy i babole przy montażu ale takie rzeczy są na każdym modelu i konia z rzędem temu, który się ich wszystkich ustrzeże.
Osmalenia za wylotami rur karabinów są w moim odczuciu jednak grubo przesadzone, poza tym wydaje mi się, że najpierw osmalenie od gazów prochowych powinno powstać za ujściem kanałów odprowadzających łuski a potem przy wylotach luf. Tutaj lufy kończą się przecież dość daleko od wylotu rur którymi wylatywały pociski.
Jeśli możesz nakierować na to zdjęcie (lub wkleić), na którym się wzorowałeś - będę wdzięczny bo to dość ciekawa sprawa.

Na koniec jeszcze coś - czy komora podwozia w Mk I bywała malowana czy pozostawiona bez malowania w naturalnym kolorze aluminium?
Avatar użytkownika
Kuba P.
 
Posty: 9398
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2007, 00:07
Lokalizacja: Warszawa/Wodzisław Śl.

Re: Hawker Hurricane Mk.I 1/48

Postprzez Jacek Bzunek » poniedziałek, 20 kwietnia 2009, 16:54

Kuba Plewka napisał(a):Na koniec jeszcze coś - czy komora podwozia w Mk I bywała malowana czy pozostawiona bez malowania w naturalnym kolorze aluminium?

W/g mojej wiedzy-aluminium.
Słuchajcie uważnie bo nie będę powtarzać!
----------------------------------------------------------
Avatar użytkownika
Jacek Bzunek
 
Posty: 5875
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:35
Lokalizacja: Szczecin

Re: Hawker Hurricane Mk.I 1/48

Postprzez Czarny » poniedziałek, 20 kwietnia 2009, 17:07

OK, to ja się jutro do muzeum książki wybiorę i posprawdzam kilka rzeczy. Poblem wynikła z tego, że model zacząłem robić gdzieś tak pod koniec stycznia i był prawię gotowy już pod koniec lutego ale wtedy nastał służbowy wyjazd na wykopaliska zagramanicę i musiałem zwrócić literaturę, a teraz po powrocie zabrałem się za kończenie modelu już bez pomocy fachowych, a troszkę tego było:

Obrazek

@Kuba- człowiek uczy się całe życie, ciekawe spostrzeżenie, nie przemyślałem tego pod tym kątem.

Cieszy mnie natomiast pozytywny Wasz odbiór mojego maleństwa. Myślę że w przeciągu kilku najbliższych dni pokaże zdjęcia na podstawce z pilotami.
Avatar użytkownika
Czarny
 
Posty: 1000
Dołączył(a): poniedziałek, 15 grudnia 2008, 14:00
Lokalizacja: Kraków

Re: Hawker Hurricane Mk.I 1/48

Postprzez Jacek Bzunek » poniedziałek, 20 kwietnia 2009, 17:12

Jak już jesteśmy przy okopceniach, widzę że zapomniałeś a może celowo nie dałeś czerwonych prostokątów imitujacych płótno chroniące lufy karabinów.
Słuchajcie uważnie bo nie będę powtarzać!
----------------------------------------------------------
Avatar użytkownika
Jacek Bzunek
 
Posty: 5875
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:35
Lokalizacja: Szczecin

Re: Hawker Hurricane Mk.I 1/48

Postprzez Czarny » poniedziałek, 20 kwietnia 2009, 17:38

Celowo to pominąłem.
Avatar użytkownika
Czarny
 
Posty: 1000
Dołączył(a): poniedziałek, 15 grudnia 2008, 14:00
Lokalizacja: Kraków

Re: Hawker Hurricane Mk.I 1/48

Postprzez Marcin A. » poniedziałek, 20 kwietnia 2009, 17:58

Hej

Wspaniały model, bardzo estetyczny, a do mnie z kolei te okopcenia przemawiają :lol: może trochę przerysowane.

Gratuluję i Pozdrawiam :)
Marcin A.
 

Następna strona

Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 54 gości