F-14A Tomcat (Fujimi 1/72)

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

F-14A Tomcat (Fujimi 1/72)

Postprzez trex73 » środa, 29 kwietnia 2009, 22:21

Model rocznik 91-92, ostatni młodzieńczy produkt. Przez długie lata utrzymywał mnie w nadziei, że wrócę do modelarstwa.
Biały pryskany "aerografem" zrobionym z obsadki długopisu zasilanym z wydechu zelmera ;o). Szary i czarny malowany pędzlem.
Brudźing to kurz wtarty w linie podziału
Fotki robione przy okazji sesji z Hellcatem.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Życzę wszystkim młodym modelarzom aby nie musieli rozstawać się ze swoim hobby na długi czas.
Pozdrawiam
Tomek
Avatar użytkownika
trex73
 
Posty: 196
Dołączył(a): czwartek, 15 stycznia 2009, 13:51
Lokalizacja: Kraków

Reklama

Re: F-14A Tomcat (Fujimi 1/72)

Postprzez Ostach » środa, 29 kwietnia 2009, 22:46

Praktycznie nie widać, że czerń i szarość pędzlem... a biel to ja bym chciał tak kłaść nawet normalnym aero a co dopiero długopisem :P

Eh eh, patrzę z zazdrością....
Wszystkie pociski są zestawowe?

pozdrawiam
"Mr. Spock, the women on your planet are logical. That's the only planet in the galaxy that can make that claim."
Avatar użytkownika
Ostach
 
Posty: 1161
Dołączył(a): poniedziałek, 8 grudnia 2008, 02:19
Lokalizacja: Warszawa

Re: F-14A Tomcat (Fujimi 1/72)

Postprzez lejgo_inc » środa, 29 kwietnia 2009, 22:48

Badzo fajny Tomcat, we wczesnym malowaniu które chyba najlepiej gra z urodą tego samolotu. Jak widać pędzel wcale nie stoi na przeszkodzie ładnemu malowaniu - z szarym FS16440 (dobrze pamiętam?) miałeś chyba trochę zabawy, ale efekt jest elegancki.
pozdrawiam, Leszek
http://www.shelfoddity.com
[Mankind has a perfect record in aviation; we never left one up there]
Avatar użytkownika
lejgo_inc
 
Posty: 1238
Dołączył(a): wtorek, 16 grudnia 2008, 11:23
Lokalizacja: Wrocław

Re: F-14A Tomcat (Fujimi 1/72)

Postprzez Jaho63 » środa, 29 kwietnia 2009, 23:59

Taki efekt, takimi środkami... Dla mnie MacGyver modelarstwa ;o) , piękny. Wiem popełnię teraz „Tomcato-świętokradztwo”, ale zawsze patrzę na samolot poprzez pryzmat walk na nim stoczonych, uzyskanych zwycięstw, dlatego tylko w barwach Iranu (może kiedyś :) ). Ale Twój, się powtórzę, super!
Można już połączyć nPWM ze SF. Wcale nie ma wielkiej różnicy!
Avatar użytkownika
Jaho63
 
Posty: 6217
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 01:39

Re: F-14A Tomcat (Fujimi 1/72)

Postprzez trex73 » czwartek, 30 kwietnia 2009, 12:25

Dzięki za ciepłe słowa pod adresem tego staruszka :)
Wszystkie pociski są zestawowe?

Tak, zestawowe lekko poprawione.
Jak widać pędzel wcale nie stoi na przeszkodzie ładnemu malowaniu - z szarym FS16440 (dobrze pamiętam?)

Dobrze pamiętasz ;o) Rzeczywiście trochę zabawy było. Kilka warstw Humbrola dobrze pokryło powierzchnię, jednak pigment
dał fakturę przypominającą papier ścierny, co mnie lekko podłamało. Jakiś czas temu wypolerowałem trochę ten kolor i pokryłem sidoluxem i teraz już tak w oczy nie szczypie.
Pozdrawiam
Tomek
Avatar użytkownika
trex73
 
Posty: 196
Dołączył(a): czwartek, 15 stycznia 2009, 13:51
Lokalizacja: Kraków

Re: F-14A Tomcat (Fujimi 1/72)

Postprzez Maxek » czwartek, 30 kwietnia 2009, 15:12

Jaho63 napisał(a):Wiem popełnię teraz „Tomcato-świętokradztwo”, ale zawsze patrzę na samolot poprzez pryzmat walk na nim stoczonych, uzyskanych zwycięstw, dlatego tylko w barwach Iranu (może kiedyś :) ).

Amerykańskie F-14 z tego co pamiętam zestrzeliły 4 samoloty (2 SU-20 i 2 MiGi-23 - wszystko w barwach libijskich) oraz jeden iracki śmigłowiec (Mi-8?) co na czasy względnego spokoju w jakich służył jest wynikiem dość dobrym. Dlatego zapraszam wszystkich chcących zrobić ten model do projektu grupowego na naszym Forum. Wiem, wiem , projekt troszku zaniedbany, ale ja o nim ciągle pamiętam.
Model bardzo ładny w ciekawym malowaniu.
Piotr Maksiak "Maxek"
Avatar użytkownika
Maxek
 
Posty: 471
Dołączył(a): poniedziałek, 24 września 2007, 21:19
Lokalizacja: Szczecin

Re: F-14A Tomcat (Fujimi 1/72)

Postprzez Tomasz Dzieciątkowski » czwartek, 30 kwietnia 2009, 16:58

Piękny model, choć jedyny Tomcat o jakim marzę jest w malowaniu znad Wietnamu. Może kiedyś...
If on my journey, should I encounter God, God will be cut...
Avatar użytkownika
Tomasz Dzieciątkowski
 
Posty: 988
Dołączył(a): niedziela, 23 września 2007, 20:53
Lokalizacja: Warszawa

Re: F-14A Tomcat (Fujimi 1/72)

Postprzez Jaho63 » czwartek, 30 kwietnia 2009, 18:26

Irańskie F-14 wzięły udział w walkach w czasie wojny Iracko-irańskiej w latach 1980-88, w której wg niepotwierdzonych informacji zestrzeliły ok. 160 maszyn przeciwnika, tracąc przy tym ok. 14 maszyn, z czego przynajmniej jedna została zestrzelona przez własną obronę przeciwlotniczą. Najskuteczniejszy Irański pilot ma mieć ponoć 9 zwycięstw :)
Można już połączyć nPWM ze SF. Wcale nie ma wielkiej różnicy!
Avatar użytkownika
Jaho63
 
Posty: 6217
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 01:39

Re: F-14A Tomcat (Fujimi 1/72)

Postprzez young » czwartek, 30 kwietnia 2009, 20:17

Ja swoim aerografem nie potrafię malować tak jak ty pędzelkiem! Szacunek :)
Kocurek miód :D
young
 
Posty: 570
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 14:49
Lokalizacja: Szczecin

Re: F-14A Tomcat (Fujimi 1/72)

Postprzez Frosty » sobota, 2 maja 2009, 20:25

Tomasz Dzieciątkowski napisał(a):Piękny model, choć jedyny Tomcat o jakim marzę jest w malowaniu znad Wietnamu. Może kiedyś...


Co masz dokładnie na myśli? bo nie bardzo rozumiem...


A tak apropos Irańskich Tomcatów, to podobno podczas tej wojny używali ich także jako coś a'la AWACS - ze względu na duży zasięg ich pokładowych radarów.
"Deliberty planned fighter sweep went just as we hoped. The Mig's came up. The Mig's were aggressive. We tangled. They lost"
- Col. Robin Olds, shortly after operation "Bolo", Ubon, Thailand
Avatar użytkownika
Frosty
 
Posty: 578
Dołączył(a): piątek, 3 października 2008, 23:11
Lokalizacja: Kraków

Re: F-14A Tomcat (Fujimi 1/72)

Postprzez Tomasz Dzieciątkowski » sobota, 2 maja 2009, 21:49

Frosty napisał(a):
Tomasz Dzieciątkowski napisał(a):Piękny model, choć jedyny Tomcat o jakim marzę jest w malowaniu znad Wietnamu. Może kiedyś...


Co masz dokładnie na myśli? bo nie bardzo rozumiem...

W kwietniu 1975 roku Tomcaty z VF-1 Wolfpack, startujące z USS "Enterprise", osłaniały ewakuację Amerykanów z Sajgonu podczas operacji "Frequent Wind". Było to ich pierwsze pseudo-bojowe użycie. Ponoć spotkały się w powietrzu z północnowietnamskimi MiG-ami 21, ale te nie interweniowały...
If on my journey, should I encounter God, God will be cut...
Avatar użytkownika
Tomasz Dzieciątkowski
 
Posty: 988
Dołączył(a): niedziela, 23 września 2007, 20:53
Lokalizacja: Warszawa

Re: F-14A Tomcat (Fujimi 1/72)

Postprzez Frosty » niedziela, 3 maja 2009, 11:01

A widzisz - o tym nie wiedziałem...
"Deliberty planned fighter sweep went just as we hoped. The Mig's came up. The Mig's were aggressive. We tangled. They lost"
- Col. Robin Olds, shortly after operation "Bolo", Ubon, Thailand
Avatar użytkownika
Frosty
 
Posty: 578
Dołączył(a): piątek, 3 października 2008, 23:11
Lokalizacja: Kraków

Re: F-14A Tomcat (Fujimi 1/72)

Postprzez Marcin Witkowski » środa, 6 maja 2009, 13:38

Podoba mi się. Mimo, że zrobiony dawno i bez wykorzystania dzisiejszych artystycznych technik podkreślających realizm (inna sprawa, że każdy samolot był kiedyś czysty). Dziś wielu modelarzy ma problem by w skali 48 zbudować taką replikę. Notabene, patrząc na niektóre zdjęcia można odnieść wrażenie, że model jest właśnie w "cztery-ósemce". Co się stało z owiewką? Brakuje jej przezroczystości.

Tomasz Dzieciątkowski napisał(a):...Ponoć spotkały się w powietrzu z północnowietnamskimi MiG-ami 21, ale te nie interweniowały...


Tomku skąd masz taką informację?
Avatar użytkownika
Marcin Witkowski
 
Posty: 274
Dołączył(a): środa, 12 marca 2008, 10:13
Lokalizacja: Niekarmia

Re: F-14A Tomcat (Fujimi 1/72)

Postprzez Tomasz Dzieciątkowski » środa, 6 maja 2009, 16:11

Marcin Witkowski napisał(a):
Tomasz Dzieciątkowski napisał(a):...Ponoć spotkały się w powietrzu z północnowietnamskimi MiG-ami 21, ale te nie interweniowały...


Tomku skąd masz taką informację?

O ile dobrze pamiętam taka informacja była w jednym z numerów "Aero" i chyba "Air Combat". Prawdopodobnie autorowi chodziło tylko o kontakt radarowy...
If on my journey, should I encounter God, God will be cut...
Avatar użytkownika
Tomasz Dzieciątkowski
 
Posty: 988
Dołączył(a): niedziela, 23 września 2007, 20:53
Lokalizacja: Warszawa

Re: F-14A Tomcat (Fujimi 1/72)

Postprzez trex73 » środa, 6 maja 2009, 21:07

Marcin Witkowski napisał(a):Co się stało z owiewką? Brakuje jej przezroczystości.


Popryskałem ją sidoluxem podczas renowacji płatowca. Kiedyś ją odnowię, drażni mnie ;o)
Miło, że się podoba. THX
Pozdrawiam
Tomek
Avatar użytkownika
trex73
 
Posty: 196
Dołączył(a): czwartek, 15 stycznia 2009, 13:51
Lokalizacja: Kraków

Następna strona

Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Majestic-12 [Bot] i 49 gości