Seahawk + RescueHawk na pokładzie

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Seahawk + RescueHawk na pokładzie

Postprzez Daz » wtorek, 4 marca 2014, 22:31

Mała wariacja na temat HH-60 na pokładzie lotniskowca

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
Daz
 
Posty: 36
Dołączył(a): niedziela, 2 lutego 2014, 00:32

Reklama

Re: Seahawk + RescueHawk na pokładzie

Postprzez zegeye » środa, 5 marca 2014, 10:25

Trochę nie przekonuje mnie sposób w jaki cieniujesz te swoje śmigłowce, ale ogólne wrażenie i tak jest bardzo dobre. Podobają mi się, a szczególnie sposób ich prezentacji :D
pozdrawiam
Zbych

Obrazek
zegeye

Animal Planet
 
Posty: 1703
Dołączył(a): wtorek, 12 lutego 2008, 16:03
Lokalizacja: warszawa

Re: Seahawk + RescueHawk na pokładzie

Postprzez piotr dmitruk » środa, 5 marca 2014, 11:43

Dokładnie to samo miałem napisać. Podobnie jest z SeaDragonem- efekt jest mało realistyczny, a szkoda, bo duży wkład pracy, atrakcyjny temat i ciekawa prezentacja, mogą dać piorunujący efekt.
Jest jeszcze jedna rzecz, która psuje wygląd Twoich modeli już na wstępie- oszklenie. Na wszystkich modelach widoczne są liczne paprochy, i maskowanie też doprasza się większej staranności.
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9941
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:18
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Seahawk + RescueHawk na pokładzie

Postprzez Przemek Przybulewski » środa, 5 marca 2014, 12:45

Mnie się podoba. I kompozycja i wykonanie i malowanie.
Nie mam się do czego przyczepić.
Avatar użytkownika
Przemek Przybulewski
 
Posty: 551
Dołączył(a): piątek, 2 września 2011, 15:24

Re: Seahawk + RescueHawk na pokładzie

Postprzez Daz » środa, 5 marca 2014, 15:08

To oszklenie też mnie martwi i nie daje mi spokoju, bo albo delikatnie przybrudzi mi szybę klej (masakra) albo podczas malowania mimo stosowania albo taśm albo maskola. Musze zwrócić na to większą uwagę, bo wiem że to psuje cały efekt.
A co byście podpowiedzieli w kwestii cieniowań?? Czegoś za dużo lub za mało??? Bo nie ukrywam że robi to metodą prób i błędów, w sensie każdy kolejny model poddaje ocenie na forum i staram się w następnym wprowadzać nowe rady.
Avatar użytkownika
Daz
 
Posty: 36
Dołączył(a): niedziela, 2 lutego 2014, 00:32

Re: Seahawk + RescueHawk na pokładzie

Postprzez Maciej Gruca » środa, 5 marca 2014, 15:56

Tematy "lotniskowcowe" zawsze przypadały mi do gustu. Dzięki temu znacząco niwelują niedostatki modeli. Mam jedno pytanie, gdzie zdobyłeś mechanizm składania belki ogonowej?

Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Maciej Gruca
 
Posty: 666
Dołączył(a): wtorek, 16 grudnia 2008, 10:20

Re: Seahawk + RescueHawk na pokładzie

Postprzez Daz » środa, 5 marca 2014, 16:44

Sam zbudowałem od podstaw wzorując się na zdjęciach oryginału
Avatar użytkownika
Daz
 
Posty: 36
Dołączył(a): niedziela, 2 lutego 2014, 00:32

Re: Seahawk + RescueHawk na pokładzie

Postprzez piotr dmitruk » środa, 5 marca 2014, 19:23

Daz napisał(a):A co byście podpowiedzieli w kwestii cieniowań?? Czegoś za dużo lub za mało??? Bo nie ukrywam że robi to metodą prób i błędów, w sensie każdy kolejny model poddaje ocenie na forum i staram się w następnym wprowadzać nowe rady.

Na pewno stosuj mniejsze plamki, cienie powiąż z liniami podziałowymi i zagłębieniami konstrukcji, rozjaśnienia stosuj na środkach paneli i wystających elementach. Można też wprowadzić Color Modulation- wyobraź sobie jak mógłby być oświetlony taki obiekt, lub postaw model pod lampką (nie stop plastiku!), i pomaluj jaśniej tam, gdzie oświetlone, ciemniej w zacienionych miejscach.
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9941
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:18
Lokalizacja: Rzeszów


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 33 gości