Heinkel He 115B Special Hobby 1:48

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Heinkel He 115B Special Hobby 1:48

Postprzez RH » piątek, 7 marca 2014, 16:53

Obrazek

Pokraczny modelik wodnopłatowca z sił powietrznych "Adolfa"
Jest nim samolot He-115 B-1 w barwach 1./KFIGr.406 z bazy Trondheim , z Norwegi 1942 Samolot ten brał udział w ataku na słynny konwój PQ-17 .

Obrazek

Jako ciekawostka może być fakt że samolot ten posiadła pływaki o wzmocnionej konstrukcji ,przez co poza lądowaniem na wodzie ,mógł też to czynić to na lądzie oczywiście pokrytym śniegiem.Co nie bylo zbyt trudne jako ze te samoloty w większości operował w rejonach daleko północnych
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
RH
 
Posty: 1074
Dołączył(a): wtorek, 29 lipca 2008, 11:52
Lokalizacja: Krakow

Reklama

Re: Heinkel He 115B Special Hobby 1:48

Postprzez marco2607 » piątek, 7 marca 2014, 18:36

Widzę że całkiem fajny modelik z tego zestawu można zrobić, może masz zdjęcia warsztatowe. Napisz jak Ci się go sklejało.
W brodzeniu białego trochę przegiołeś ( w stosunku do reszty modelu) , może resztę dobrudzić ( szczególnie pływaki)
lub lekko trysnąć z aego białym po tym brudzeniu.
Oczywiście możesz mieć inne zdanie ;o) i jak Ci się tak podoba to wszystko jest ok. :!:
Obrazek Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
marco2607

Animal Planet
 
Posty: 3306
Dołączył(a): piątek, 2 stycznia 2009, 18:25
Lokalizacja: Białystok

Re: Heinkel He 115B Special Hobby 1:48

Postprzez Mariusz Jarzyna ze Szczec » piątek, 7 marca 2014, 18:50

Zauważ, że RH ZACZĄŁ brudzić. :)
Avatar użytkownika
Mariusz Jarzyna ze Szczec

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 3226
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 17:29

Re: Heinkel He 115B Special Hobby 1:48

Postprzez skusz » piątek, 7 marca 2014, 19:41

Mariusz Jarzyna ze Szczec napisał(a):Zauważ, że RH ZACZĄŁ brudzić. :)


I zmienił tło :mrgreen:
Model przedni, może pływaki zbyt czyste. Nie mniej sporo pracy jest włożone w ten model. Podoba się.
Pozdrawiam Sławek Kusz
Portfolio : http://www.pwm.org.pl/viewtopic.php?f=207&t=20734
ObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
skusz

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 3152
Dołączył(a): sobota, 3 stycznia 2009, 17:27
Lokalizacja: Roztocze

Re: Heinkel He 115B Special Hobby 1:48

Postprzez Bond » piątek, 7 marca 2014, 20:51

Biorąc pod uwagę sklejalność wyrobów tejże firmy to jestem pod wrażeniem, choć pełną satysfakcję uzupełni twoaj opinia o tm modelu.
W każdym razie widząc własny "upgrade" w postaci nitowania o ile dobrze zauważyłem na stateczniku to muszę przyznać, że też bym tak zrobił. Zgadzam się co do pływaków - o nic nie zahaczyły, skrwaka rdzy tam nie ma, Ale to już decyzja twórcy - sklejacza. Całość wypada niezwykle korzystnie. Uczmy się Panie i Panowie od RH :)
Ostatnio edytowano sobota, 8 marca 2014, 12:44 przez Bond, łącznie edytowano 1 raz
na warsztacie:



IMAM (Romeo) Ro.371, 1/48, Special Hobby 30%
Avatar użytkownika
Bond
 
Posty: 452
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 16:27
Lokalizacja: Top Secret

Re: Heinkel He 115B Special Hobby 1:48

Postprzez hardy198 » piątek, 7 marca 2014, 21:31

Bardzo fajny Heinkel, brudzenie dodaje mu uroku :)

Może pokusisz się jeszcze o jakieś zdjęcie w "tradycyjnej" scenografii, pliiiiiiis :mrgreen: p
"Lecę blisko faceta, dokładnie celuję i, oczywiście on spada w dół"
 Oswald Boelcke

Warsztat:
Hurri mk.IIc, P-47M "Lanny"
Avatar użytkownika
hardy198
 
Posty: 765
Dołączył(a): wtorek, 23 listopada 2010, 15:19

Re: Heinkel He 115B Special Hobby 1:48

Postprzez zegeye » piątek, 7 marca 2014, 22:48

Model bardzo dobry. A pływaki....przecież codziennie się ''myły''....niby dlaczego mają być tak samo brudne? Można by się pokusić najwyżej o dorobienie na nich śladów linii wody.
pozdrawiam
Zbych

Obrazek
zegeye

Animal Planet
 
Posty: 1703
Dołączył(a): wtorek, 12 lutego 2008, 16:03
Lokalizacja: warszawa

Re: Heinkel He 115B Special Hobby 1:48

Postprzez RH » piątek, 7 marca 2014, 22:55

zegeye napisał(a):Model bardzo dobry. A pływaki....przecież codziennie się ''myły''....niby dlaczego mają być tak samo brudne? Można by się pokusić najwyżej o dorobienie na nich śladów linii wody.

Ślad linii wodnej jest tylko delikatny i dlatego nie widać na zdjęciach . Zresztą poza brakiem na fotkach tych detali "brudzingu"
to jeszcze jakieś dziwne kolory mi powychodziły .nie wiem dlaczego.W realu są całkiem inne bardziej ciemne .A tu mi jakieś odcienie brązu :cry: Myślę że jest to wina światła i tła .Które to tak spaskudziło . No ale nie będę się w to wgłębiał bo nie jestem specem od fotografii ,tylko amatorem :)
Avatar użytkownika
RH
 
Posty: 1074
Dołączył(a): wtorek, 29 lipca 2008, 11:52
Lokalizacja: Krakow

Re: Heinkel He 115B Special Hobby 1:48

Postprzez RH » piątek, 7 marca 2014, 22:56

hardy198 napisał(a):Bardzo fajny Heinkel, brudzenie dodaje mu uroku :)

Może pokusisz się jeszcze o jakieś zdjęcie w "tradycyjnej" scenografii, pliiiiiiis :mrgreen: p

Jaka to ma być ta tradycyjna scenografia ? :)
Avatar użytkownika
RH
 
Posty: 1074
Dołączył(a): wtorek, 29 lipca 2008, 11:52
Lokalizacja: Krakow

Re: Heinkel He 115B Special Hobby 1:48

Postprzez hardy198 » piątek, 7 marca 2014, 22:59

Coś w stylu Morsa na rykowisku :mrgreen:
"Lecę blisko faceta, dokładnie celuję i, oczywiście on spada w dół"
 Oswald Boelcke

Warsztat:
Hurri mk.IIc, P-47M "Lanny"
Avatar użytkownika
hardy198
 
Posty: 765
Dołączył(a): wtorek, 23 listopada 2010, 15:19

Re: Heinkel He 115B Special Hobby 1:48

Postprzez dewertus » sobota, 8 marca 2014, 17:44

marco2607 napisał(a):Napisz jak Ci się go sklejało.

Ponawiam pytanie - zastanawiam się nad Fińskim He-115 i jestem bardzo ciekaw, czy zestaw wart jest ceny i ...potencjalnej nerwówki przy klejeniu...
Pzdr. Hubert
Jeśli istnieje rozwiązanie martwić się nie ma po co,
jeśli nie ma rozwiązania martwić się nie ma sensu
Avatar użytkownika
dewertus
 
Posty: 3896
Dołączył(a): piątek, 26 czerwca 2009, 01:46
Lokalizacja: Warszawa

Re: Heinkel He 115B Special Hobby 1:48

Postprzez RH » sobota, 8 marca 2014, 20:17

O trudności sklejania ,ani o samym modelu nie pisałem ,po prostu nie chcę narzucać swojej opinii jako wiążącej i krytykującej ,
sam model .Uważam że ilu jest modelarzy tyle może byc opinii o składaniu i jakości .Napisze że jest dobry ,a ktoś inny będzie pisał coś wręcz przeciwnie .A ktoś inny coś innego wymysli :) Nie chcę narzucać nikomu mojej opinii.

Ogólnie napisze tak ,model jest skladalny ,choć dla nowicjusza go nie polecam, Duże trudności sa przy dopasowaniu pływaków.
Jak wiecie moje tempo jest błyskawiczne (nie lubię sie cackać z modelem) To w tym przypadku ta"cholera " zabrała mi prawie caly miesiąc :evil: I to jest odpowiedz jak jest on skladalny :). Ale z drugiej strony nie widzę alternatywy dla tej skali ....czyli pozostaje zakupić go ,albo czekać na cud w postaci nowych wyprasek z jakiejś renomowanej firmy.

A tak na zakończenie jeszcze sprawy techniczne .Model ze swej strony potraktowałem nitowarką (lepszy efekt z nitami)
po za tym polecam kupić zestaw z Montexu z maskami szybek ,których w tym modelu jest trochę :) No i szablony to oznaczeń i insygniów tez są użyte (krzyże , litery i swastyka to malowanki )

I to tyle ;o)
Avatar użytkownika
RH
 
Posty: 1074
Dołączył(a): wtorek, 29 lipca 2008, 11:52
Lokalizacja: Krakow

Re: Heinkel He 115B Special Hobby 1:48

Postprzez GrzegorzS » niedziela, 9 marca 2014, 08:29

Wydaje mi się, że He 115 B miał masowe wyważenie usterzenia i trochę inny kształt sterów wysokości, co widać nawet na zamieszczonym przez Ciebie zdjęciu. Zwłaszcza te rogi wyważenia są charakterystyczne ze względu choćby na spore rozmiary. Poza tym dodają sporo uroku płatowcowi. Modelowi brakuje też wyważenia, leci zdecydowanie na tył. Psuje to trochę ogląd jeśli nie będzie eksponowany "przyspawany" na podstawki. Poza tym bardzo mi się podoba :mrgreen:
GrzegorzS
 
Posty: 306
Dołączył(a): sobota, 27 grudnia 2008, 17:36

Re: Heinkel He 115B Special Hobby 1:48

Postprzez RH » niedziela, 9 marca 2014, 08:55

GrzegorzS napisał(a):Wydaje mi się, że He 115 B miał masowe wyważenie usterzenia i trochę inny kształt sterów wysokości, co widać nawet na zamieszczonym przez Ciebie zdjęciu. Zwłaszcza te rogi wyważenia są charakterystyczne ze względu choćby na spore rozmiary. Poza tym dodają sporo uroku płatowcowi. Modelowi brakuje też wyważenia, leci zdecydowanie na tył. Psuje to trochę ogląd jeśli nie będzie eksponowany "przyspawany" na podstawki. Poza tym bardzo mi się podoba :mrgreen:


Wszystko jest Ok ,Ta akurat wersja nie niala tych przeciwwag , Zresztą w zestawie są dwa rodzaje stateczników poziomych .
Te które nie stosowałem były właśnie z przeciwwagą .Zdjęcia nie przedstawiają tej wersji .Sa tylko poglądowe
Avatar użytkownika
RH
 
Posty: 1074
Dołączył(a): wtorek, 29 lipca 2008, 11:52
Lokalizacja: Krakow

Re: Heinkel He 115B Special Hobby 1:48

Postprzez Adam » niedziela, 9 marca 2014, 11:41

Faktycznie trochę się u RH pozmieniało, ale moim zdaniem na lepsze. Co prawda jego czyste modele też bardzo mi się podobały.

Adam.
Obrazek
Avatar użytkownika
Adam
 
Posty: 2929
Dołączył(a): piątek, 8 maja 2009, 11:12
Lokalizacja: Warszawa

Następna strona

Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 66 gości