Jak-3 stary Heller

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Jak-3 stary Heller

Postprzez Artek82 » sobota, 8 marca 2014, 00:42

Witam.
Przedmiotem dzisiejszej galerii jest stary model Jaka-3, którego wykonałem jakieś 16 lat temu. Podczas obecnej reorganizacji mojego warsztatu odkurzając stare modele postanowiłem kilkoma podzielić się na forum. Model pamiętam że był z edycji w tym pudle
Obrazek
które niesamowicie mi się podobało i działało jakoś tak pozytywnie na wyobraźnię :)
Po pudełku i papierach oczywiście pozostało tylko wspomnienie, a po kilku dobrych latach zdobyłem kolejnego Jaka-3 pakowanego już przez Smera i stary Heller poszedł do remontu dostając Smerowe malowanie pudełkowe. Oczywiście jak to w tamtych dalszych czasach bywało model pędzelkowany Humbrolami :) Nie jest to oczywiście model wykonany na jakimś wysokim poziomie, ma błędy merytoryczne, odwrotnie przyklejoną strzałę pod wydechami z prawej, ale mam do niego sentyment i zdobi półkę razem z innymi, a w dalszo/bliższej przyszłości dołączy do niego ten Smerowy w malowaniu LWP.

A tak się prezentuje rzeczony Jaczek
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Dzięki za uwagę :)
Pozdrawiam Artur.
Avatar użytkownika
Artek82
 
Posty: 290
Dołączył(a): niedziela, 7 listopada 2010, 17:02
Lokalizacja: Bydgoszcz

Reklama

Re: Jak-3 stary Heller

Postprzez zbigniew_drabarek » sobota, 8 marca 2014, 22:30

Pamiętam jak w latach osiemdziesiątych ( ale ten czas zasuwa..) też popełniłem takiego Jaczka. Tej samej firmy, a jakże. Pamiętam wtedy, jeszcze był dostępny radzieckiej produkcji potworek udający Jak-a 3 w jakiejś bliżej nieokreślonej skali nazwany szumnie "frontowyj istriebitiel". A ten Heller był całkiem fajnym produktem wyjściowym. Dorobiłem mu wtedy ścianki komór podwozia ze szpachlówki. I nawet nieźle to wyglądało. Chyba nieźle... :mrgreen: Tylko niestety moja "trójeczka" nie przetrwała zawieruchy dziejowej...
zbigniew_drabarek
 
Posty: 99
Dołączył(a): piątek, 19 marca 2010, 20:19

Re: Jak-3 stary Heller

Postprzez Artek82 » niedziela, 9 marca 2014, 21:25

Pamiętam wtedy, jeszcze był dostępny radzieckiej produkcji potworek udający Jak-a 3 w jakiejś bliżej nieokreślonej skali nazwany szumnie "frontowyj istriebitiel".

Zapewne chodzi o ten wytwór z Junyj Tiechnik z ZSRRu co Grzesiu już tu kiedyś na forum pokazywał w temacie "Wspomnień czar"
Obrazek
Obrazek
Z tego strucla też by szło coś wycisnąć ;o)
Pozdrawiam Artur.
Avatar użytkownika
Artek82
 
Posty: 290
Dołączył(a): niedziela, 7 listopada 2010, 17:02
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Jak-3 stary Heller

Postprzez Adam » niedziela, 9 marca 2014, 21:53

Oj łezka w oku mi się zakręciła. Mia miałem oba te modele.

Adam.
Obrazek
Avatar użytkownika
Adam
 
Posty: 2929
Dołączył(a): piątek, 8 maja 2009, 11:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jak-3 stary Heller

Postprzez Aleksander » poniedziałek, 10 marca 2014, 11:49

Ja miałem tylko ten wyrób "jakopodobny" - ale zrobiłem mu "obracające się" śmigło z przezroczystej płytki (i tak nie miał podwozia) i wyglądał fajnie na podstawce.
Obrazek
ObrazekObrazekObrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7988
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Re: Jak-3 stary Heller

Postprzez Artek82 » poniedziałek, 10 marca 2014, 13:52

Aleksander, rozumiem że o taki rodzaj śmigła chodzi :mrgreen:
Obrazek
Pozdrawiam Artur.
Avatar użytkownika
Artek82
 
Posty: 290
Dołączył(a): niedziela, 7 listopada 2010, 17:02
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Jak-3 stary Heller

Postprzez Aleksander » środa, 12 marca 2014, 17:52

Artek82 napisał(a):Aleksander, rozumiem że o taki rodzaj śmigła chodzi :mrgreen:
Obrazek

Dokładnie tak - moje tylko było trochę cieńsze i bardziej żółtawe, zrobiłem ołówkiem "mazy" naśladujące kręcące się łopatki śmigła
Obrazek
ObrazekObrazekObrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7988
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Re: Jak-3 stary Heller

Postprzez pik » czwartek, 13 marca 2014, 15:15

Prawda czasu, prawda ekranu... Pamiętam tego sowieckiego Jaka-3, był w jakiejś dziwnej skali (1/50?).

A Jaka-3 Hellera to mam w planach popełnić, oczywiście jako vintydż. Mam też Hasegawę z dziwnymi liniami podziału na skrzydłach (metalowa wersja?), także pewnie machnę przy okazji parkę.

Dzięki Artek za wspomnikę, choć byś lepiej pokazał coś nowozłożonego! ;o)
Pozdrawiam
Darek
Na warsztacie 1/72: Ar-234 (Dragon), Ju-88 (Revell), FW-190 (Revell+Hasegawa)
Portfolio: http://pwm.org.pl/viewtopic.php?f=207&t=17429
Avatar użytkownika
pik
 
Posty: 1377
Dołączył(a): piątek, 12 marca 2010, 19:32


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 49 gości