Ił 2 M3 - ZTS Plastyk

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Ił 2 M3 - ZTS Plastyk

Postprzez JGucwa » piątek, 15 maja 2009, 19:27

Jak się chwalić, to się chwalić! Zrobiłem niesklejalnego Ił-a 2 M3 z Pruszkowa. Formy jedne z pierwszych (nie pamiętam daty, ale pudełko błyszczące). Nie zmieniło to jednak faktu, że jest on niesklejalny. Ale cóż, siła samozaparcia jest wielka :mrgreen: : szpachla, szpachla i jeszcze raz szpachla - w ten sposób można zrobić każdy model. Kalki dałem oryginalne, choć korciło mnie przez moment, by zastosować Mastercrafta (tam są nawet paraboliczne białe linie przed oszkleniem). Linie sobie darowałem, gdyż miał to być Vintage style, a gdy się to sklejało, mało kto wiedział o tych liniach, a internetu jeszcze nie było. O ile mi się dobrze wydaje, dopiero wkraczały komputery ZX Spectrum :mrgreen: {Niektórzy w tamtych czasach nazywali zwykłe kalkulatory komputerami :mrgreen: }
Oto moje dzieło:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Oceńcie sami. Od siebie dodam, że modyfikacją jest zrobiony przeze mnie reflektor w lewym skrzydle. Jakoś mi go brakowało :twisted:
Co do kolorów: oparłem się na Pactrze. Nie pamiętam numerów, ale były to kolory polecane do tego modelu (nie przez ZTS Plastyk, ale historyków modelarstwa). To, co wygląda na kolor szary, w rzeczywistości jest zielono-szarym. Oceńcie sami oddaję się na żer krytykom :mrgreen:
Pozdrawiam serdecznie - Jarosław Gucwa.
Avatar użytkownika
JGucwa
 
Posty: 677
Dołączył(a): wtorek, 12 maja 2009, 10:05
Lokalizacja: Kraków

Reklama

Re: Ił 2 M3 - ZTS Plastyk

Postprzez Kamil Feliks Sztarbała » piątek, 15 maja 2009, 19:38

JGucwa napisał(a):O ile mi się dobrze wydaje, dopiero wkraczały komputery ZX Spectrum

http://www.youtube.com/watch?v=badOug6QMjI

oraz cud techniki! komputer graficzny!!!!!!
http://www.youtube.com/watch?v=Xu1Jl6Thbso
http://www.youtube.com/watch?v=bnL3CX8q9wY
http://www.youtube.com/watch?v=BAv8ECXjc80
Kamil Feliks Sztarbała
 

Re: Ił 2 M3 - ZTS Plastyk

Postprzez JGucwa » sobota, 16 maja 2009, 16:00

Dziwne: widzę 120 wejść w ten temat, a tylko Kamil Feliks Sztarbała napisał cokolwiek.
Nie wiem, czy to milczenie oznacza, że model się nie podoba, czy też na odwrót. Chociaż być może jest całkiem przeciętny i nie zasługuje na to, by w ogóle coś napisać? :twisted:
Gdzieś jednak słyszałem, że "Dziwny jest ten świat ... ".
Pozdrawiam serdecznie - Jarosław Gucwa.
Avatar użytkownika
JGucwa
 
Posty: 677
Dołączył(a): wtorek, 12 maja 2009, 10:05
Lokalizacja: Kraków

Re: Ił 2 M3 - ZTS Plastyk

Postprzez Aleksander » sobota, 16 maja 2009, 17:43

Nie przesadzaj :lol: , ja dopiero dzisiaj spojrzałem. Muszę przyznać, że wynik Twoich zmagań jest bardzo pozytywny - bo o ile pamiętam, sam poległem przy tym modelu paręnaście lat temu - zwłaszcza to zagłębienie przed kabiną- nijak nie chciało pasować, a o szpachlówce jeszcze wtedy nie wiedziałem.
Wyszedł niezły model ze "starsznego kasztana" - gratulacje ! No może trochę za czysty jak na "frontowca" - zwłaszcza od spodu
Obrazek
ObrazekObrazekObrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7973
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Re: Ił 2 M3 - ZTS Plastyk

Postprzez Ave » sobota, 16 maja 2009, 18:57

Ech, ja tam z samolotami nie mam już wiele wspólnego, ale jak widzę tego Iła i resztę Twej kolekcji, to wracam myślami do czasów, kiedy miałem z 8 lat, a do modelowania wystarczał klej, 2 pędzle i 4 farbki :) Może się łezka w oku zakręcić...

Fajnie, że nie bawisz się w jakieś poprawianie i cudowanie, tylko robisz te (z dzisiejszej perspektywy) potworki tak, jak się wtedy robiło, bez blaszek, washów, obić i innych kapitalistycznych wynalazków. Ten napis: NOWOŚĆ - urzekający :->

Z drugiej strony, ludzie tu czynią z modelami takie cuda, że nie powinieneś oczekiwać jakichś wielkich zachwytów. Po prostu fajne, sentymentalne starocie, przyzwoicie zrobione...
Obrazek
Marcin
Avatar użytkownika
Ave
 
Posty: 504
Dołączył(a): piątek, 3 października 2008, 02:58

Re: Ił 2 M3 - ZTS Plastyk

Postprzez JGucwa » niedziela, 17 maja 2009, 13:04

Ave napisał(a):Z drugiej strony, ludzie tu czynią z modelami takie cuda, że nie powinieneś oczekiwać jakichś wielkich zachwytów. Po prostu fajne, sentymentalne starocie, przyzwoicie zrobione...


Nie oczekuję Ach-ów, Och-ów, ani zachwytów. Dla mnie liczy się, jak model jest odbierany przez oglądających.
Jeżeli komuś łezka się w oku zakręci, to jest mi niesamowicie przyjemnie. Z drugiej jednak strony, jeżeli ktoś uzna te modele za straszną "kaszanę", to również chciałbym znać takie zdanie (z uzasadnieniem: dlaczego). Wszak po to jest FORUM ... .
Pozdrawiam serdecznie - Jarosław Gucwa.
Avatar użytkownika
JGucwa
 
Posty: 677
Dołączył(a): wtorek, 12 maja 2009, 10:05
Lokalizacja: Kraków

Re: Ił 2 M3 - ZTS Plastyk

Postprzez faza69 » wtorek, 19 maja 2009, 13:14

Ładniusi,porządne rzemiosło,nie wiem czemu z reguły wszyscy piszą że to taka kaszana wcale taki to zły model nie był.Kiedy ostatni raz go robiłem to dostał kamo z wilbry+talk żeby się nie świecił. :mrgreen: Chyba sobie takiego sprawię jeszcze raz.Ostatnio mam parcie na szachownice więc i iłowi należy się miejsce obok p-11,p-7,Łosia,Karasia,Spita czy Lancastera.Może na alledrogo coś się znajdzie.
Avatar użytkownika
faza69
 
Posty: 22
Dołączył(a): niedziela, 10 sierpnia 2008, 11:27
Lokalizacja: Helmond/NL

Re: Ił 2 M3 - ZTS Plastyk

Postprzez JGucwa » wtorek, 19 maja 2009, 14:57

faza69 napisał(a):nie wiem czemu z reguły wszyscy piszą że to taka kaszana wcale taki to zły model nie był ... .


Jak sobie sprawisz ten model i zaczniesz go robić, to sobie WSZYSTKO przypomnisz :!: :mrgreen: Cokolwiek by o nim nie powiedzieć: To była straszna kaszana. Jeśli chesz, zobacz mój wątek warsztatowy na sPWM.

Pozdrawiam.
Pozdrawiam serdecznie - Jarosław Gucwa.
Avatar użytkownika
JGucwa
 
Posty: 677
Dołączył(a): wtorek, 12 maja 2009, 10:05
Lokalizacja: Kraków

Re: Ił 2 M3 - ZTS Plastyk

Postprzez Mac Eyka » wtorek, 19 maja 2009, 15:22

Jak na model made in Pruszków Model Manufacture Company Ltd Gmbh. to wyszedł ci całkiem całkiem.
Nie widać szpar pomiędzy częściami, osłona wydaję się być nawet w pewnym sensie przezroczysta.
Malowanko fajowo wykonane.
Jako, że model pochodzi z zamieszchłych czasów to odpowiedz na moje cykliczne pytanie co do najważniejszego elementu każdego modelu samolotu z napedem śmigłowym winna być pozytywna.
Z pozdrowieniami Samozwańczy Prezes Gildii Kręcących się Śmigiełek Maciek Poniatowski

ObrazekObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Mac Eyka

Zimna Wojna 2
 
Posty: 3031
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 22:08
Lokalizacja: Ouagadougou w Burkina Faso

Re: Ił 2 M3 - ZTS Plastyk

Postprzez JGucwa » środa, 20 maja 2009, 10:31

Mac Eyka napisał(a):... odpowiedz na moje cykliczne pytanie co do najważniejszego elementu każdego modelu samolotu z napedem śmigłowym winna być pozytywna.


Śmigiełko jak najbardziej się kręci! Zostało ładnie spęcznione od tyłu rozgrzanym gwoździem (czyli wg. mojej tradycyjnej metody :D ).
Pozdrawiam serdecznie - Jarosław Gucwa.
Avatar użytkownika
JGucwa
 
Posty: 677
Dołączył(a): wtorek, 12 maja 2009, 10:05
Lokalizacja: Kraków

Re: Ił 2 M3 - ZTS Plastyk

Postprzez bartek piękoś » środa, 20 maja 2009, 11:13

Bardzo fajnie wyszedł!
Pierwsze zdjęcie bardzo sympatyczne!
..."a gdzie będziesz trzymał ten embrion, w pudełku?!"...
Avatar użytkownika
bartek piękoś
 
Posty: 800
Dołączył(a): wtorek, 6 maja 2008, 21:20
Lokalizacja: Radom

Re: Ił 2 M3 - ZTS Plastyk

Postprzez faza69 » czwartek, 21 maja 2009, 15:19

JGucwa napisał(a):
faza69 napisał(a):nie wiem czemu z reguły wszyscy piszą że to taka kaszana wcale taki to zły model nie był ... .


Jak sobie sprawisz ten model i zaczniesz go robić, to sobie WSZYSTKO przypomnisz :!: :mrgreen: Cokolwiek by o nim nie powiedzieć: To była straszna kaszana. Jeśli chesz, zobacz mój wątek warsztatowy na sPWM.

Pozdrawiam.

No i tak mnie podpuściłeś że pobiegłem do sklepu i kupiłem sobie też Iła2.To było wczoraj ,a dzisiaj jest prawie gotowy :-o . czeka na werniks,żadne to cudo
i przyznaje że to JEST kaszana jedna połówka kadłuba jest o 2mm za wąska,nie mogłem znaleźć łopat śmigieł,itd.Ale nie dałem ani grama szpachli. :mrgreen:
no trochę pomogłem sobie kropelką. :lol:Jak się nauczę to zaraz wstawię fotkę.
Avatar użytkownika
faza69
 
Posty: 22
Dołączył(a): niedziela, 10 sierpnia 2008, 11:27
Lokalizacja: Helmond/NL

Re: Ił 2 M3 - ZTS Plastyk

Postprzez JGucwa » wtorek, 26 maja 2009, 13:17

Czekam, czekam i ... fotki ni ma :?:
A przecież nie tylko ja bym obejrzał poczynania fazy69 :idea:
Czekam dalej ... . :twisted:
Pozdrawiam serdecznie - Jarosław Gucwa.
Avatar użytkownika
JGucwa
 
Posty: 677
Dołączył(a): wtorek, 12 maja 2009, 10:05
Lokalizacja: Kraków

Re: Ił 2 M3 - ZTS Plastyk

Postprzez Gonzo » środa, 27 maja 2009, 00:30

Witaj.
Ja też nie co dzień "odpalam" stronę z Forum
Znam ten model z dzieciństwa i masz wieeelką rację - to jest kaszana. Tym bardziej wyrazy uznania za wynik końcowy... :D
Niedawno dostałem w spadku pudło po jakimś dziadku koleżanki..... w środku cudeńka.Cała kolekcja Pruszków i s-ka + zaprzyjaźniona KP.
Oglądając Twoją pracę, może znów zaglądnę do piwnicy po Ił-2, Jak-1M itp....
Co masz następnego na warsztacie ....?
Pozdrawiam, Witek
Spadochroniarze to ludzie, którzy schodzą z drzew,
na które nie wchodzili...
Gonzo
 
Posty: 29
Dołączył(a): niedziela, 13 kwietnia 2008, 22:56
Lokalizacja: Kraków

Re: Ił 2 M3 - ZTS Plastyk

Postprzez JGucwa » środa, 27 maja 2009, 13:26

Gonzo napisał(a):Co masz następnego na warsztacie ....?

Obecnie, jak znajdę chwilę, zaprezentuję "nieśmiertelnego" Jak-a 1 (oczywiście ZTS Plastyk). Następnie chcę zropić dwie wersje P 11c z PZW (wcześniejszą i późniejszą), a w międzyczasie będę pracował nad wersją sanitarną Po-2 (Kukuruźnika).
Tak więc nadal u mnie króluje vintage style. :mrgreen:
Pozdrawiam Jarek.
Pozdrawiam serdecznie - Jarosław Gucwa.
Avatar użytkownika
JGucwa
 
Posty: 677
Dołączył(a): wtorek, 12 maja 2009, 10:05
Lokalizacja: Kraków

Następna strona

Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 51 gości