Tomahawk Mk.IIa - Airfix 1/72

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Tomahawk Mk.IIa - Airfix 1/72

Postprzez Mac Eyka » środa, 19 marca 2014, 17:00

Wczesne wersje Curtissa P-40 trafiły do Wielkiej Brytanii poprzez przejęcie zamówień Francji po jej upadku
Słabe parametry wysokościowe tych maszyn oraz brak opancerzenia nie dawały im wielkich szans w starciu z niemieckimi maszynami.
Większość Tomahawków, bo tak ochrzcili „peczterdziestki” Brytyjczycy weszło w skład jednostek Co –Operation, a więc jednostek przeznaczonych do wsparcia działań lądowych.
Służyły tam głównie w celach szkoleniowych by w późniejszym czasie trafić do Afryki, Rosji czy innych sojuszników.
Jednym z dywizjonów Army Co-Operation Command był ten o numerze 26 do którego należała maszyna AD893.
Był to Tomahawk w wersji Mk.IIa

Sam model powstał z nowych wyprasek firmy Airfix.
Jak przystało na współczesne zestawy tego producenta jest on łatwym w montażu i posiada sporo detali.
Budowa modelu była czystą przyjemnością.
Dopiero podczas malowania zauważyłem, że niepotrzebnie pozbawiłem model masztu antenowego. Brytyjskie P-40 posiadały ten element wyposażenia. No trudno.
Model przedstawia maszyną właśnie z 26 Sqn Army Co-Operation Command okresu manewrów w Gatwick w lipcu 1941 roku.

No ale nie czas na popierdułki.
Ważne są lanszawciki które wykonał dla mnie kol. Strużyn. Dzięki serdeczne Krzysiu.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Czas więc na hejterstwo i rzucanie pomidorami.
Znaczy się wasze opinie i pochlebstwa.
Z pozdrowieniami Samozwańczy Prezes Gildii Kręcących się Śmigiełek Maciek Poniatowski

ObrazekObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Mac Eyka

Zimna Wojna 2
 
Posty: 3031
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 22:08
Lokalizacja: Ouagadougou w Burkina Faso

Reklama

Re: Tomahawk Mk.IIa - Airfix 1/72

Postprzez GrzegorzS » środa, 19 marca 2014, 19:04

Maćku zauważyłem wyraźną obniżkę formy. Po pierwsze oszklenie paskudzi trochę całość. Okopcenia za rurami całkowicie do poprawki, wyglądają jak dodatkowa plama kamuflażu. Anteny powinny biec na skrzydłach do połowy cięciwy, gdzie były takie mocowania do nich. Powinna być trzecia linka anteny od statecznika do góry kadłuba. Oprócz celownika refleksyjnego Tomahawki miały też przeziernikowy zestaw przed kabiną. Tomahawki brytyjskie miały lusterko wsteczne na wiatrochronie. Wyloty kadłubowych km-ów trochę kluskowate - można było co nieco poprawić i nawiercić. Górny panel nad silnikiem niedopasowany do kadłuba - przesunięty w tylnej części w prawo (widać z kilometra). O braku świateł na górnej powierzchni płata i stateczniku pionowym oraz wspomnianym maszcie anteny nie wspomnę.
GrzegorzS
 
Posty: 306
Dołączył(a): sobota, 27 grudnia 2008, 17:36

Re: Tomahawk Mk.IIa - Airfix 1/72

Postprzez pik » środa, 19 marca 2014, 19:08

Czy to zabawa w znajdz na obrazku niepasujące elementy? ;o)
Fin-flash powinien być czerwonym do przodu!
Pozdrawiam
Darek
Na warsztacie 1/72: Ar-234 (Dragon), Ju-88 (Revell), FW-190 (Revell+Hasegawa)
Portfolio: http://pwm.org.pl/viewtopic.php?f=207&t=17429
Avatar użytkownika
pik
 
Posty: 1377
Dołączył(a): piątek, 12 marca 2010, 19:32

Re: Tomahawk Mk.IIa - Airfix 1/72

Postprzez dewertus » czwartek, 20 marca 2014, 00:35

Udowodnij, że śmigło się kręci :mrgreen: inaczej to nie jest model godny prezesa gildii.

Btw, a kaemy to malowane były w kolory kamuflażu?
Pzdr. Hubert
Jeśli istnieje rozwiązanie martwić się nie ma po co,
jeśli nie ma rozwiązania martwić się nie ma sensu
Avatar użytkownika
dewertus
 
Posty: 3896
Dołączył(a): piątek, 26 czerwca 2009, 01:46
Lokalizacja: Warszawa

Re: Tomahawk Mk.IIa - Airfix 1/72

Postprzez spiton » czwartek, 20 marca 2014, 01:16

Model ciekawy. Elegancko zlepiony. Tylko okopcenia z rurek wydechowych wyszły ci mizernie.
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: Tomahawk Mk.IIa - Airfix 1/72

Postprzez skusz » czwartek, 20 marca 2014, 09:56

Piękny jak erwudziak. :lol:
Pozdrawiam Sławek Kusz
Portfolio : http://www.pwm.org.pl/viewtopic.php?f=207&t=20734
ObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
skusz

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 3152
Dołączył(a): sobota, 3 stycznia 2009, 17:27
Lokalizacja: Roztocze

Re: Tomahawk Mk.IIa - Airfix 1/72

Postprzez radoslaw6363 » niedziela, 23 marca 2014, 10:51

Mac Eyka napisał(a):Sam model powstał z nowych wyprasek firmy Airfix.
Jak przystało na współczesne zestawy tego producenta jest on łatwym w montażu i posiada sporo detali.
Budowa modelu była czystą przyjemnością.
Dopiero podczas malowania zauważyłem, że niepotrzebnie pozbawiłem model masztu antenowego. Brytyjskie P-40 posiadały ten element wyposażenia. No trudno.


Chyba całkiem przestawię się na nowego Airfixa :mrgreen: Męczę się z modelem pewnego Czeskiego producenta i jak dotąd to nic tam do siebie nie pasuje :twisted: W tym czasie już bym ze 3 Airfixy zbudował :-/
Szanowny Kolego :!: Taka duperela jak maszt antenowy to jak myślę dla Ciebie 15 minut roboty z pomalowaniem i przyklejeniem :idea:
I wreszcie sprawa ostatnia , zauważyłem że działalność pewnej gildii ostatnio bardzo podupadła :oops:
Dlatego jestem osobiście zmuszony zadać pytanie :!: czy śmigiełko się kręci :?:
Modelu idealnie oddającego rzeczywistość nie zbuduje się nigdy, ale próbować trzeba !
Nie kłóć się z głupim, bo najpierw zaniży cię do swojego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem !
Według przeprowadzonych niedawno badań stwierdzono, że ludzie którzy nie rozpoznają ironii i sarkazmu są mniej inteligentni ! Pozdrawiam !
Avatar użytkownika
radoslaw6363
 
Posty: 2544
Dołączył(a): niedziela, 28 lutego 2010, 13:12
Lokalizacja: W PL Aleksandrów Łódzki, ponadto DK,NL,A,SK,D.


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 75 gości