Nieuport 17 1:48 Eduard

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Nieuport 17 1:48 Eduard

Postprzez Corsair » sobota, 23 maja 2009, 21:48

Co do samego modelu to składał się prawie sam. Świetnie spasowany, jedynym mankamentem było wybranie w baldachimie, w które trzeba było zaślepić chcąc zrobić wersję rozpoznawczą (nie uzbrojoną). Naciągi zostały wykonane w żyłki wędkarskiej 0,12 mm zaś cięgna do sterów z żyłki 0,08 mm. Imitacja okuć na zastrzałach to samoprzylepna aluminiowa taśma monterska. Z tej samej taśmy dorobiłem nitowany pas na obrzeżu osłony silnika. Model nie jest wolny od wad, ale to w zasadzie mój trzeci wyrób po kilkunastoletniej przerwie.

Malowanie:
Na szary podkład śnieżki, nałożyłem dwa matowe kolory Tamiyji : szary na powierzchnie kryte sklejka, żółty na powierzchnie kryte płótnem (żółty kolor dodatkowo wycieniowałem nakładając jaśniejszy odcień na centralne powierzchnie płaszczyzn, jednak proces ten okazał się sztuką dla sztuki, gdyż kolejna warstwa farby pokryła wszystko na "równo" :). Elementy aluminiowe pomalowałem czarnym błyszczącym Model Masterem. Całość pokryłem srebrnym Alcladem. Cieniowałem za pomocą tamiyowskich "cieni do powiek";) głównie żółty z zestawu E + odrobina "Sand" zestaw A na przebijający kolor płótna, oraz "Oil stain" zestaw D na cieniowanie ożebrowania płatów i krawędzi kadłuba. Leciutki "łośu" dla podkreślenia powierzchni sterowych oraz na zastrzałach (dla przytłumienia blasku i podkreślenia okuć) Silnik to metalizery Gunze + miękki ołówek na żebra cylindrów.

Podstawka to paleta malarska zaciągnięta woskiem barwiącym do drewna, trawa to produkt Polaka + cała masa suchych pasteli, kilka kępek z pakuł hydraulicznych i coś co podprowadziłem żonie z suchego bukietu (imitacja kwiatków).
Oto fotki:

Obrazek1
Obrazek2
Obrazek7
Obrazek8
Obrazek14
Obrazek15
Obrazek16

kilka fotek z warsztatu
Obrazek
Obrazek

Bardzo proszę moderatora o informację czy ten sposób prezentacji zdjęć nie narusza regulaminu forum
Obrazek
Avatar użytkownika
Corsair
 
Posty: 154
Dołączył(a): piątek, 20 marca 2009, 10:02

Reklama

Re: Nieuport 17 1:48 Eduard

Postprzez PrzemoL » sobota, 23 maja 2009, 22:22

Śliczności! Fajnie pocieniowany i pobrudzony. Jedynie można by jeszcze trochę "uwypuklić" pokrywy wzierników na burtach.

Witaj w klubie! I dawaj następne!

PS. Moim zdaniem fotki są wstawione poprawnie.
Namarie...
Avatar użytkownika
PrzemoL
 
Posty: 734
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 14:26
Lokalizacja: Poznań

Re: Nieuport 17 1:48 Eduard

Postprzez Corsair » sobota, 23 maja 2009, 22:40

PrzemoL napisał(a):Witaj w klubie

Ech.. będę zaszczycony jak pozwolicie mi postać obok...
PrzemoL napisał(a):dawaj następne

Ta ... i tu rodzi się mały problemik... na razie skleiłem tylko cztery modele (po osiemnastoletniej przerwie w modelowaniu) i jestem dopiero w połowie piątego... Więc jak łatwo wywnioskować tych następnych to za wiele nie ma :) zwłaszcza, że dwa z nich to "poligon". Na przestrzeni tych lat wiele się w modelarstwie zmieniło... nowe techniki, a nawet sposób malowania. Wszystko trzeba przećwiczyć i opanować na nowo.
Obrazek
Avatar użytkownika
Corsair
 
Posty: 154
Dołączył(a): piątek, 20 marca 2009, 10:02

Re: Nieuport 17 1:48 Eduard

Postprzez Adam » sobota, 23 maja 2009, 23:16

Model śliczny. Szmatopłaty to moje ulubione samoloty. Jezeli mogę coś doradzić to wykonanie fotografi. Nie wiem jaki masz aparat, ale dobrze umieścić go na starywie lub solidnej podstawie i dać dużą przysłonę co powiększy głębię ostrości. :) ie robić zdjęć z ręki.
Obrazek
Avatar użytkownika
Adam
 
Posty: 2929
Dołączył(a): piątek, 8 maja 2009, 11:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nieuport 17 1:48 Eduard

Postprzez wojtek_fajga » sobota, 23 maja 2009, 23:38

Corsair napisał(a):
Bardzo proszę moderatora o informację czy ten sposób prezentacji zdjęć nie narusza regulaminu forum


Zdjęcia są teraz osadzone bardzo dobrze.
Witam w klubie szmatopłatowców. Bardzo fajny pomysł z figurką malarza i podstawką!
Avatar użytkownika
wojtek_fajga

Master od Tin
 
Posty: 2748
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 14:22
Lokalizacja: EPBY


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 24 gości