Jak 1, ZTS Plastyk 1:72

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Jak 1, ZTS Plastyk 1:72

Postprzez JGucwa » czwartek, 28 maja 2009, 08:47

Zgodnie z wcześniejszą obietnicą, zamieszczam zdjęcia kolejnego mojego modelu w stylu Vintage. Oczywiście jest to Jak 1 z ZTS Plastyka w skali 1/72 (gdyby ktoś nie wiedział ;o) )
Po zrobieniu zdjęć zauważyłem jeden poważny błąd w wykonaniu i bynajmniej nie chodzi tutaj o łopaty śmigła. Wstawiam jednak te fotki, a model idzie do przeróbki.
Ciekaw jestem, czy ktoś zauważy ten błąd :twisted: :mrgreen: . Poza tym czekam na Wasze opinie. Piszcie, jak wam się podoba ten model (lub nie podoba). Dodatkowo zależy mi na opiniach, jak go odbieracie: czy TO CUDO potrafi wydusić z Was łezkę wzruszenia?
A teraz oddaję go na żer Pożeraczom Plastiku:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam serdecznie - Jarosław Gucwa.
Avatar użytkownika
JGucwa
 
Posty: 677
Dołączył(a): wtorek, 12 maja 2009, 10:05
Lokalizacja: Kraków

Reklama

Re: Jak 1 - ZTS Plastyk

Postprzez Rafal » czwartek, 28 maja 2009, 10:49

Wysoce zmodernizowany system składania podwozia.

Rafal
Google nie zwalnia z samodzielnego myślenia.
Rafal
 
Posty: 1276
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:09

Re: Jak 1 - ZTS Plastyk

Postprzez faza69 » czwartek, 28 maja 2009, 11:20

Po raz kolejny udowodniles ze z niczego mozna zrobic cos. :shock: i ladnie wykonane "cos" no a co do bledu to przekombinowales podwozie
cos podobnego zrobilem mustangowi ,wkleilem golenie kolami do srodka ;o)
Dzieki za wskazowki odnosnie fotek,wieczorem pocwicze.
Avatar użytkownika
faza69
 
Posty: 22
Dołączył(a): niedziela, 10 sierpnia 2008, 11:27
Lokalizacja: Helmond/NL

Re: Jak 1 - ZTS Plastyk

Postprzez Grzegorz2107 » czwartek, 28 maja 2009, 12:00

Jarku, no nie wiem skąd Ci się ten pomysł z podwoziem wziął ;o) Po tylu Jakach z Pruszkowa...

Ja bym się czepił jeszcze malowania śmigła. Schemat chyba jest trochę inny i sowieccy nie malowali wtedy żółtych końcówek, a łopaty śmigła od wewnątrz zwykle były czarne. Nie pamiętam jak jest w instrukcji, ale takie małe poprawki nie odebrałyby modelowi statusu wykonanego w stylu vintage.

Pozdrawiam i czekam na następne efekty wykopalisk modelarskich...
Może jakieś MIKRO144 ;o)
Avatar użytkownika
Grzegorz2107
 
Posty: 3305
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:19

Re: Jak 1 - ZTS Plastyk

Postprzez lejgo_inc » czwartek, 28 maja 2009, 12:30

Podwozie sugeruje że jest to Chawkerow Jakicanne, tylko malowanie jest dla zmyłki z jakiegoś Jaka-1 ;)
pozdrawiam, Leszek
http://www.shelfoddity.com
[Mankind has a perfect record in aviation; we never left one up there]
Avatar użytkownika
lejgo_inc
 
Posty: 1238
Dołączył(a): wtorek, 16 grudnia 2008, 11:23
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jak 1 - ZTS Plastyk

Postprzez JGucwa » czwartek, 28 maja 2009, 19:48

Grzegorz2107 napisał(a):Jarku, no nie wiem skąd Ci się ten pomysł z podwoziem wziął ;o) Po tylu Jakach z Pruszkowa...


Cóż mogę na to odpowiedzieć: naszła mnie jakaś "pomroczność jasna", albo coś w tym rodzaju :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Gdy doklejałem podwozie, było już dobrze po północy. Moje kobiety (duża i mała) już spały i wygląda na to, że ja też, złaszcza uwzględniając "preparat chmielowy". :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Grzegorz2107 napisał(a):Ja bym się czepił jeszcze malowania śmigła. Schemat chyba jest trochę inny i sowieccy nie malowali wtedy żółtych końcówek, a łopaty śmigła od wewnątrz zwykle były czarne. Nie pamiętam jak jest w instrukcji, ale takie małe poprawki nie odebrałyby modelowi statusu wykonanego w stylu vintage.


Co do malowania śmigła: zwróciłem szczególną uwagę na instrukcję i z tego, co wynikało, łopaty w wersji Jak1 były zaznaczone na srebrno, a ich końcówki w obu(?) wersjach na żółto. Dlatego też nie prostowałem malowania, tym bardziej, że o ile pamiętam, tak dawniej się go zwyczajowo robiło.

Grzegorz2107 napisał(a):Może jakieś MIKRO144 ;o)

Jak wiesz próbowałem licytować na Alledrogo te modele, ale powyżej 50 zł za model zaczęło mnie trochę niepokoić :lol: :mrgreen: Wiem, że może jestem trochę "pogięty", ale nawet wszelkie wygięcia mają swoją granicę :twisted: :twisted: :twisted:

Wracając do Jaka:
Tak nawiasem mówiąc, gdy zobaczyłem "moje dzieło", przednio się uśmiałem i nie mogłem sobie odmówić tego żartu. Trzeba jednak przyznać, że prezentuje się conajmniej ciekawie :lol: :lol: :lol: .
Pozdrawiam serdecznie - Jarosław Gucwa.
Avatar użytkownika
JGucwa
 
Posty: 677
Dołączył(a): wtorek, 12 maja 2009, 10:05
Lokalizacja: Kraków

Re: Jak 1 - ZTS Plastyk

Postprzez JGucwa » sobota, 30 maja 2009, 09:28

JGucwa[quote="Grzegorz2107 napisał(a):Ja bym się czepił jeszcze malowania śmigła. Schemat chyba jest trochę inny i sowieccy nie malowali wtedy żółtych końcówek, a łopaty śmigła od wewnątrz zwykle były czarne. Nie pamiętam jak jest w instrukcji, ale takie małe poprawki nie odebrałyby modelowi statusu wykonanego w stylu vintage.


"JGucwa:Co do malowania śmigła: zwróciłem szczególną uwagę na instrukcję i z tego, co wynikało, łopaty w wersji Jak1 były zaznaczone na srebrno, a ich końcówki w obu(?) wersjach na żółto. Dlatego też nie prostowałem malowania, tym bardziej, że o ile pamiętam, tak dawniej się go zwyczajowo robiło"

MEA CULPA, MEA CULPA, MEA MAXIMA CULPA !!! (Moja wina, moja wina, moja bardzo wielka wina!!!)
Grzegorzu, nie dawało mi to malowanie spokoju i przyjrzałem się jeszcze raz instrukcji: wygląda na to, że zobaczyłem to, co chciałem zobaczyć!!!
Tył łopat śmigła rzeczywiście był czarny (ale miał żółte końcówki). Z przodu łopaty śmigła były srebrne i bez żółtych końcówek. Już poprawiłem ten błąd i przyznam, że człowiek uczy się przez całe życie ... .
Do tej pory byłem cały czas przekonany, że jak 1 M miał czarne łopaty z żółtymi końcówkami, a Jak 1 - całe srebrne (również z żółtymi końcówkami). Zasugerowałem się przeszłością i teraz biję się w piersi ... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :!:
Niedługo wystawię ten model już poprawiony!
Pozdrawiam serdecznie - Jarosław Gucwa.
Avatar użytkownika
JGucwa
 
Posty: 677
Dołączył(a): wtorek, 12 maja 2009, 10:05
Lokalizacja: Kraków

Re: Jak 1 - ZTS Plastyk

Postprzez JGucwa » czwartek, 18 czerwca 2009, 09:14

Nadszedł wreszcie czas, by pokazać model w pełni ukończony i po poprawkach :lol:
Rzucam go jak zwykle "Pożeraczom Plastiku" na żer. Cieszcie się i radujcie oraz krytykujcie.
Oto on:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam serdecznie - Jarosław Gucwa.
Avatar użytkownika
JGucwa
 
Posty: 677
Dołączył(a): wtorek, 12 maja 2009, 10:05
Lokalizacja: Kraków


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 60 gości