P-400 Airacobra, Eduard 1/48

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

P-400 Airacobra, Eduard 1/48

Postprzez Daniel iceman Gronowski » czwartek, 4 czerwca 2009, 15:17

Witajcie, w końcu znalazłem czas by poskładać Żelaznego Psa do kupy i zrobić parę fotek. Model Edka prosto z pudełka (niestety bez blaszek) + pierwsze w życiu nitowanie urządzeniem Trumpetera. Malowany emaliami MM. Kolory jak widać to odpowiedniki RAF-owskich barw, co oczywiście nie jest do końca zgodne z kolorami DuPonta :oops: Brudzenie to trochę farb olejnych dla plastyków i cieni Tamiya oraz Pactra weathering położona aerografem.

Z końcowych refleksji nad modelem dodam, że z pracy byłbym nawet zadowolony, gdyby nie fatalne spasowanie części przezroczystych, które popsuły mi cały efekt 3 miesięcznej zabawy :-/ Będe to długo rozpamiętywał (gdzieś tak do następnego zrobionego modelu :lol: ).

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zapraszam do wyrażania swoich odczuć i emocji związanych z moją frywolną twórczością :lol:
Avatar użytkownika
Daniel iceman Gronowski

BoB 1 miejsce
 
Posty: 1347
Dołączył(a): poniedziałek, 1 października 2007, 10:23
Lokalizacja: Inowrocław

Reklama

Re: P-400 Airacobra, Eduard 1/48

Postprzez Krystian Ciechowicz » czwartek, 4 czerwca 2009, 15:32

Cześć.
Daniel, nie ma co bić piany.
Model jest bardzo solidnie sklejony i pomalowany. Wielu, w tym i ja, pewnie czuje Twój oddech na plecach w tym co robimy. Jak tak dalej pójdzie zobczę jak przemykasz obok mnie i pędzisz do przodu ze swoimi umiejętnościami.

Świetna robota !

Pozdrawiam
K.
Avatar użytkownika
Krystian Ciechowicz

BoB 2 miejsce
 
Posty: 1477
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 22:41
Lokalizacja: Łódź

Re: P-400 Airacobra, Eduard 1/48

Postprzez Stratocaster » czwartek, 4 czerwca 2009, 15:54

Danielu!
Świetnie sklejony, świetnie pomalowany. Super powierzchnia. Kalki położone bez skazy. Nienachalne, dobrze zrobione okopcenia.

Bardzo mi się podoba.

A teraz... teraz pora na lepsze zdjęcia. Jak masz na białym takie przebarwienia to spróbuj na szarym, czy czarnym. Kup sobie żarówki fotograficzne, powalcz z balansem bieli. Niech ktoś w końcu zrobi lepsze zdjęcie od Wojtka F. ;o) !!!
Stratocaster
 
Posty: 656
Dołączył(a): wtorek, 25 września 2007, 09:00
Lokalizacja: Łódź

Re: P-400 Airacobra, Eduard 1/48

Postprzez Gienek » czwartek, 4 czerwca 2009, 16:10

Do gustu nie przypadł mi preshading spodu (ale moja wina - nie lubię preshadingu wcale).
Generalnie bardzo model mi się podoba i należą Ci się zasłużone i WIELKIE BRAWA.
Avatar użytkownika
Gienek
 
Posty: 1385
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:24
Lokalizacja: Gdańsk

Re: P-400 Airacobra, Eduard 1/48

Postprzez Daniel iceman Gronowski » czwartek, 4 czerwca 2009, 16:21

Spokojnie Krystian, jeszcze Cię nie widzę na horyzoncie (i długo jeszcze nie zobaczę) ;o)

Wielkie dzięki Tomek. Sesja będzie poprawiona. Te zdjęcia robiłem na szybko w namiocie przy świetle dziennym (trochę dzisiaj mało śłońca). Żarówki mam, także wieczorem powalczę i zrobię drugą serie.

Gienku ukłony w Twoją stronę za pomoc z kolorami (z tego wszystkiego zapomniałem Ci podziękować w pierwszym poście :oops:).

Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Daniel iceman Gronowski

BoB 1 miejsce
 
Posty: 1347
Dołączył(a): poniedziałek, 1 października 2007, 10:23
Lokalizacja: Inowrocław

Re: P-400 Airacobra, Eduard 1/48

Postprzez Jacek Bzunek » czwartek, 4 czerwca 2009, 17:44

Bardzo się podoba.
Słuchajcie uważnie bo nie będę powtarzać!
----------------------------------------------------------
Avatar użytkownika
Jacek Bzunek
 
Posty: 5875
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:35
Lokalizacja: Szczecin

Re: P-400 Airacobra, Eduard 1/48

Postprzez shivadog » czwartek, 4 czerwca 2009, 18:37

Wygląda bardzo ładnie.
Avatar użytkownika
shivadog
 
Posty: 3811
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 14:51
Lokalizacja: WRSW/3M

Re: P-400 Airacobra, Eduard 1/48

Postprzez CzarekB » czwartek, 4 czerwca 2009, 18:44

Faktycznie, model bardzo dobrze wykonany, choc osobiscie troche bardziej bym go uswinil.
Kongratki,
Czarek.
Czarek.
Avatar użytkownika
CzarekB
 
Posty: 1205
Dołączył(a): niedziela, 14 października 2007, 23:30
Lokalizacja: Naples, FL.

Re: P-400 Airacobra, Eduard 1/48

Postprzez Mariusz Jarzyna ze Szczec » czwartek, 4 czerwca 2009, 18:46

Danielu, nisko chylę czoło. Rewelacyjne malowanie i brudzenie. Model wygląda na replikę. Kołpak mógłby nie lśnić nowością bo wygląda trochę jak zielony krasnal wśród czerwonych no i te odstające drzwi :-/ Wiem że to wina modelu ale chyba można było je podszlifować. Całość i tak bardzo cieszy oko. W następnym konkursie Master Wing nie powinni Cię już pominąć. Z niecierpliwością czekam na kolejną Twoją pracę. Podejrzany jest ten skok umiejętności. Przyznaj, że za dwa lata będziesz musiał się stawić do karczmy "Rzym" :D
Avatar użytkownika
Mariusz Jarzyna ze Szczec

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 3226
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 17:29

Re: P-400 Airacobra, Eduard 1/48

Postprzez fragles » czwartek, 4 czerwca 2009, 21:03

Mariusz Jarzyna ze Szczec napisał(a):Podejrzany jest ten skok umiejętności.


O to, to... ;o)

A model ładny. Bardzo przyjemnie się go ogląda teraz, po skończeniu (czekam jeszcze na te lepsze fotki), jak i w relacji z warsztatu.
Jakość efektów malarskich szczególnie mi się podoba. To niewątpliwie mocna strona tego modelu, dlatego warto poświęcić trochę czasu na wysmakowane jej wyeksponowanie na fotografiach, np. przez poszukanie najlepszego koloru tła, barwy światła itp.
Franciszek Gleszyński - fra-gles
Avatar użytkownika
fragles
 
Posty: 1560
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:48
Lokalizacja: Rzeszów

Re: P-400 Airacobra, Eduard 1/48

Postprzez Daniel iceman Gronowski » czwartek, 4 czerwca 2009, 21:05

Dziękuje Koledzy, zwykle to ja Was podpatruję i podziwiam Wasze prace, a dzisiaj czytam takie posty i oczom nie wierzę :) Nie pozostaje mi nic innego jak tylko dalej szkolić swój warsztat, by móc Was znowu miło zaskoczyć.

Obiecane fotki w sztucznym świetle

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
Daniel iceman Gronowski

BoB 1 miejsce
 
Posty: 1347
Dołączył(a): poniedziałek, 1 października 2007, 10:23
Lokalizacja: Inowrocław

Re: P-400 Airacobra, Eduard 1/48

Postprzez iras67 » czwartek, 4 czerwca 2009, 21:36

Daniel podoba mi się i imponuje twoja chęć do rozwijania umiejętności szczególnie malarskich i zaczyna to przynosić widoczne efekty...jedynie zastanawia mnie to że pewne fragmenty są jakby prosto z fabryki a reszta po ostrych przejściach ;o) .
Avatar użytkownika
iras67
 
Posty: 2704
Dołączył(a): środa, 19 marca 2008, 01:55
Lokalizacja: Dębica

Re: P-400 Airacobra, Eduard 1/48

Postprzez bartek piękoś » czwartek, 4 czerwca 2009, 22:41

Jedyne co mnie nie przekonuje to okopcenia na gwiazdach, takie szybko zanikające... ale sam bym lepszych nie zrobił :)

A teraz:
1 Świetne malowanie! Zazdroszczę Ci umiejętności uzyskiwania tak ładnej powierzchni :P
2 Bardzo podoba mi się też subtelne brudzenie spodu. To oleje + cienie?

Gratulacje! Wielkie! Faktycznie, warsztat rozwinąłeś niesamowicie!
..."a gdzie będziesz trzymał ten embrion, w pudełku?!"...
Avatar użytkownika
bartek piękoś
 
Posty: 800
Dołączył(a): wtorek, 6 maja 2008, 21:20
Lokalizacja: Radom

Re: P-400 Airacobra, Eduard 1/48

Postprzez ewpiga » czwartek, 4 czerwca 2009, 23:08

Od czasu do czasu zaglądam do galerii gotowców, trzeba przyznać niektóre z prezentowanych tu modeli to prawdziwe perełki..tę P-400 zaliczam do nich. Twoja robota Daniel bardzo mi się podoba Model wymalowany pierwsza klasa, kapitalnie ładna powierzchnia lakieru. Bardzo mnie też interesuje tutaj wymalowanie tych linii podziału blach jakim sposobem tego dokonałeś ?
Co do śladów eksploatacji.. się nie wypowiadam- ja z pancerki jestem- to mam inne myślenie. Wiem, że sterylnie czyste samoloty zawsze były.
Avatar użytkownika
ewpiga

rpm1+mod
 
Posty: 3291
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 22:12
Lokalizacja: Słubice

Re: P-400 Airacobra, Eduard 1/48

Postprzez wojtek_fajga » czwartek, 4 czerwca 2009, 23:15

Bardzo elegancki model. Pięknie zaprezentowany, szczególnie podczas drugiej sesji zdjęciowej.
Avatar użytkownika
wojtek_fajga

Master od Tin
 
Posty: 2748
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 14:22
Lokalizacja: EPBY

Następna strona

Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 61 gości