Ła-7, Eduard 1/48 - Weekend Edition

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Ła-7, Eduard 1/48 - Weekend Edition

Postprzez Dominik » piątek, 5 czerwca 2009, 21:08

No i w końcu skończyłem...no prawie. Muszę jeszcze antenę okablować i dokleić wihajster (chyba pitot) pod skrzydłem...tylko znajdę. Gdzieś wyskoczył mi.
Sam model mały koszmar jeśli chodzi o spasowanie kadłuba ze skrzydłami i osłona kabiny. Poza tym bardzo przyjemny model. Wiem, że niebieski na spodzie nie teges, ale malowałem zgodnie z instrukcją Edka. Kalki, jak już pisałem w wątku warsztatowym trochę za duże, ale kładły się dobrze, nie musiałem nawet softera używać. Wystarczył sam setter. Ławeczkę pobrudziłem suchymi pigmentami CMK i Vallejoi Tamiya. Pobrudziłem delikatnie. Miłego oglądania.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
"Build what you want, the way you want to and, above all, have fun"* (Al Superczynski)
Honour Thy Tamiya for their kits are idiotproof.

IPMS Świdnica
Avatar użytkownika
Dominik
 
Posty: 2615
Dołączył(a): wtorek, 25 grudnia 2007, 17:16

Reklama

modele polskich samolotów

Re: Ła-7, Eduard 1/48 - Weekend Edition

Postprzez Jacek Bzunek » piątek, 5 czerwca 2009, 23:26

1.Opony się błyszczą.
2. Reszta modelu modelu też jest małomatowa.
3.Zdjęcia nie są zbyt wyraźne ale ramy osłony kabiny mają nierówno pomalowane krawędzie, podobnie jak taśmy mocujące
osłony silnika.
4. Okopcenia wyglądają strasznie nienaturalnie.
5. Nie pomalowane światła pozycyjne na skrzydłach.
6. Kadłubowe gwiazdy sprawiają wrażenie pochylonych.
Tyle marudzenia wrednego człowieka, który przez dłuższy nie pokazał w galerii żadnego sklejonego modelu ;o)
Słuchajcie uważnie bo nie będę powtarzać!
----------------------------------------------------------
Avatar użytkownika
Jacek Bzunek
 
Posty: 5875
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:35
Lokalizacja: Szczecin

Re: Ła-7, Eduard 1/48 - Weekend Edition

Postprzez Jaho63 » sobota, 6 czerwca 2009, 00:25

Mnie zainteresował kolor wnęk podwozia... a reszta, no fakt, model czyściutki i ciut błyszczący. Z drugiej strony, wykonany dość starannie, "modelowo". Oczywiście to, co się tu, na forum ogląda, te "urealnienia" wprawiają w zachwyt, ale z drugiej strony nie każdy ma do tego rękę. Dla mnie model jest OK, dodatkowy punkt za samolot asa, choć na Ła-7 to się aż od nich roi :) (c. 10-ciu miało więcej zwycięstw od Gołowaczewa) ;o)
Można już połączyć nPWM ze SF. Wcale nie ma wielkiej różnicy!
Avatar użytkownika
Jaho63
 
Posty: 6217
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 01:39

Re: Ła-7, Eduard 1/48 - Weekend Edition

Postprzez Grzegorz Stróżek » sobota, 6 czerwca 2009, 08:29

Pionowa oś symetrii gwiazdy na stateczniku, powinna się pokrywać z osią zawiasową tegoż statecznika, a u Ciebie jest przesunięta do tyłu.
Inna sprawa, to fakt, że model ma mały błąd, który polega na tym, że szczyt steru kierunku nie pokrywa się z w/w osią, a jest przesunięty do tyłu i pewnie dlatego u Dominika gwiazda jest tam gdzie jest.
Jak robiłem swojego Ła, to spostrzegłem ten błąd za późno, aby go potem już poprawić.
Żeby tak mi się chciało, jak mi się nie chce.
pzdr. Grzegorz
Na warsztacie; P.11c___________, Bf 109B, Whirlwind
Avatar użytkownika
Grzegorz Stróżek
 
Posty: 364
Dołączył(a): czwartek, 1 maja 2008, 14:38
Lokalizacja: Łódź

Re: Ła-7, Eduard 1/48 - Weekend Edition

Postprzez Dominik » sobota, 6 czerwca 2009, 14:44

Jacek Bzunek napisał(a):1.Opony się błyszczą.
2. Reszta modelu modelu też jest małomatowa.


Podobnie jak w przypadku Spita, na koniec nałożyłem warstwę lakieru matowego zmieszanego ze smokiem. Ale chyba za delikatna ta warstwa.

Jacek Bzunek napisał(a):4. Okopcenia wyglądają strasznie nienaturalnie.


Robiąc je wzorowałem się na zdjęciach różnych Ławeczek. A nie chciałem przegiąć. NA zdjęciach część okopceń zakrywa błysk.

Jacek Bzunek napisał(a):5. Nie pomalowane światła pozycyjne na skrzydłach.

To da się poprawić. Tylko zobaczę jakie kolory.

Co do gwiazd, to za cholere nie mogłem ich inaczej jak lekko pod kątem zamocować. Jak wspomniałem w wątku warsztatowym, kalki są za duże. Musiałem trochę tu i tam poprzycinać by w ogóle się zmieściły na miejscu.

Grzegorz Stróżek napisał(a):Pionowa oś symetrii gwiazdy na stateczniku, powinna się pokrywać z osią zawiasową tegoż statecznika, a u Ciebie jest przesunięta do tyłu.


Kurde, wzorowałem się na rysunku z pudełka. Właśnie zajrzałem do monografii MBI i faktycznie jest jak piszesz. Z drugiej strony na rysunku z okładki gwiazda na stateczniku jest namalowana w tym samym miejscu jak na moim modelu.

Jaho63 napisał(a):Mnie zainteresował kolor wnęk podwozia...


Są w tym samym kolorze jak wnętrze kabiny, ale zdjęcie zrobiłem bez lampy i wyglądają na rdzawe.

Jaho63 napisał(a):no fakt, model czyściutki


Jak widać średnio mi wychodzi brudzenie, zostanę chyba tylko przy "kurzeniu" suchymi pigmentami. Na zdjęciu spodu najlepiej widac jak okurzyłem Ławeczkę. Nie za dużo i chyba tak będę kończył resztę modeli. Góra jest tak samo przykurzona ale zdjęcie z lampą zrobione i już tak tego nie widać.
"Build what you want, the way you want to and, above all, have fun"* (Al Superczynski)
Honour Thy Tamiya for their kits are idiotproof.

IPMS Świdnica
Avatar użytkownika
Dominik
 
Posty: 2615
Dołączył(a): wtorek, 25 grudnia 2007, 17:16

Re: Ła-7, Eduard 1/48 - Weekend Edition

Postprzez Jurek » niedziela, 7 czerwca 2009, 11:18

Reszta modelu modelu też jest małomatowa.


Lakiery AMT były mało matowe. Nie tak błyszczące jak używane przez wojną nitro A II, ale jednak nie całkowicie matowe. Czy aż tak błyszczące, cóż, patrząc na zdjęcia muzealnych Łaczków, to i owszem. Świeciły się jak psu klejnoty rodzinne.
Jurek
 
Posty: 149
Dołączył(a): niedziela, 1 czerwca 2008, 16:04

Re: Ła-7, Eduard 1/48 - Weekend Edition

Postprzez spiton » niedziela, 7 czerwca 2009, 18:51

Ten samolot jest po prostu mdły. To po części wina samego ła-7. Trzeba mieć jakąś koncepcję estetyczną, żeby zrobić z niego atrakcyjny model.
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: Ła-7, Eduard 1/48 - Weekend Edition

Postprzez Jurek » niedziela, 7 czerwca 2009, 21:05

To chyba dotyczy każdej maszyny z czasów DWS w standardowym malowaniu. Spit dla przykładu jest z natury rzeczy równie mdły co Łaczek i standardowe brązowo-zielone czy szaro-zielone malowanie urody mu nie dodaje. Tyle, że to jest Spit, a jak jeszcze ma szachownicę, to już odjazd.

Ok, wieję, zanim mnie Dominik nie oskalpuje za taką herezję :D
Jurek
 
Posty: 149
Dołączył(a): niedziela, 1 czerwca 2008, 16:04

Re: Ła-7, Eduard 1/48 - Weekend Edition

Postprzez Dominik » niedziela, 7 czerwca 2009, 21:52

spiton napisał(a):Ten samolot jest po prostu mdły. To po części wina samego ła-7. Trzeba mieć jakąś koncepcję estetyczną, żeby zrobić z niego atrakcyjny model.

Ławoczkin nie jest mdły. To najładniejszy samolot made in USSR. A co do koncepcji. Dla mnie koncepcją jest sklejenie modelu, co jest dla mnie jest najważniejsze :D

Jurek, narażasz się i to poważnie. Jak jeszcze raz coś nie tak na Spita napiszesz to napiszę do Administracji z prośba o bana! :twisted: :P
"Build what you want, the way you want to and, above all, have fun"* (Al Superczynski)
Honour Thy Tamiya for their kits are idiotproof.

IPMS Świdnica
Avatar użytkownika
Dominik
 
Posty: 2615
Dołączył(a): wtorek, 25 grudnia 2007, 17:16

Re: Ła-7, Eduard 1/48 - Weekend Edition

Postprzez Jacek Bzunek » niedziela, 7 czerwca 2009, 22:43

spiton napisał(a):Trzeba mieć jakąś koncepcję estetyczną, żeby zrobić z niego atrakcyjny model.

Ma przykład cyrkowy ops... to jest muzealny granacik Kożeuba z Monino albo malowanie czechosłowackie.
Słuchajcie uważnie bo nie będę powtarzać!
----------------------------------------------------------
Avatar użytkownika
Jacek Bzunek
 
Posty: 5875
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:35
Lokalizacja: Szczecin

Re: Ła-7, Eduard 1/48 - Weekend Edition

Postprzez spiton » niedziela, 7 czerwca 2009, 22:56

Myślałem raczej o skontrastowaniu elementów metalowych płatowca, z tymi ze sklejki. W sumie był to całkiem zgrabny samolot, ale jakoś trudno zrobić jego efektowny model. Zrobiłem kiedyś w 72, i też wyszło mydło.
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 53 gości