F-104 Starfighter Italeri 1/72 Niemiecki

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

F-104 Starfighter Italeri 1/72 Niemiecki

Postprzez spiton » poniedziałek, 7 kwietnia 2014, 08:27

No cóż ..skończyłem, wyszło słońce, to zrobiłem fotki ,-))

Warsztat jest tu :
http://www.scalefun.com/forum/viewtopic.php?f=33&t=86

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

I jeszcze kilka fotek "na biały tle" :

Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek

I z braciszkiem

Obrazek

Zapraszam do komentowania. Można krytykować, chwalić oczywiście też.
Ostatnio edytowano piątek, 11 kwietnia 2014, 22:28 przez spiton, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Reklama

modele polskich samolotów

Re: F-104 Starfighter Italeri 1/72 Niemiecki

Postprzez Solo » poniedziałek, 7 kwietnia 2014, 08:47

To już trzeci F-104 z rzędu???

A samolot super.
Nie styrałeś go tak jak masz w zwyczaju, czyli do przesady, tylko tak rozsądnie, jak mniemam. :)
Bardzo fajowe malowanie i szczególnie podobają mi się przebarwienia na metalicznej powłoce.
Powiedz koniecznie jak to robiłeś. Fajnie wyglądają te przyciemnione panele i też chcę wiedzieć jak je robiłeś.

A zdjęcia to bajka, ten samolot wygląda jakby naprawdę stał na płycie lotniska, jakby był prawdziwy.
Znakomity model.
Solo
 
Posty: 6005
Dołączył(a): środa, 19 grudnia 2012, 10:05

Re: F-104 Starfighter Italeri 1/72 Niemiecki

Postprzez merlin_PL » poniedziałek, 7 kwietnia 2014, 08:54

Z ostatnio zaprezentowanych przez Ciebie modeli ten mi się podoba zdecydowanie najbardziej.
Robią się różne rzeczy
merlin_PL
 
Posty: 889
Dołączył(a): poniedziałek, 20 lipca 2009, 22:34
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki

Re: F-104 Starfighter Italeri 1/72 Niemiecki

Postprzez Adam » poniedziałek, 7 kwietnia 2014, 09:00

Bardzo ładne zdjęcia. Model też moim zdaniem wygląda bardzo ładnie.

Adam.
Obrazek
Avatar użytkownika
Adam
 
Posty: 2929
Dołączył(a): piątek, 8 maja 2009, 11:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: F-104 Starfighter Italeri 1/72 Niemiecki

Postprzez GrzeM » poniedziałek, 7 kwietnia 2014, 10:17

Nosz kurde! Jak prawdziwy! W zasadzie tylko nieco za grube brzechwy zbiorników paliwa zdradzają że to model.
Szacun!
Avatar użytkownika
GrzeM
 
Posty: 3102
Dołączył(a): poniedziałek, 19 stycznia 2009, 23:39

Re: F-104 Starfighter Italeri 1/72 Niemiecki

Postprzez Voltan » poniedziałek, 7 kwietnia 2014, 10:24

Merytorycznie się nie wypowiem, ale ogromnie mi się podoba. Wygląda jak prawdziwy i jak zwykle bardzo fajne foty.
Jestem pod wrażeniem.
Voltan
 
Posty: 1728
Dołączył(a): piątek, 12 października 2012, 20:37
Lokalizacja: Wrocław

Re: F-104 Starfighter Italeri 1/72 Niemiecki

Postprzez radoslaw6363 » poniedziałek, 7 kwietnia 2014, 10:45

Bardzo udany model, nieudanego myśliwca :lol: Wygląda jak obiekt rzeczywisty i o to właśnie chodzi :idea: :P
Modelu idealnie oddającego rzeczywistość nie zbuduje się nigdy, ale próbować trzeba !
Nie kłóć się z głupim, bo najpierw zaniży cię do swojego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem !
Według przeprowadzonych niedawno badań stwierdzono, że ludzie którzy nie rozpoznają ironii i sarkazmu są mniej inteligentni ! Pozdrawiam !
Avatar użytkownika
radoslaw6363
 
Posty: 2544
Dołączył(a): niedziela, 28 lutego 2010, 13:12
Lokalizacja: W PL Aleksandrów Łódzki, ponadto DK,NL,A,SK,D.

Re: F-104 Starfighter Italeri 1/72 Niemiecki

Postprzez spiton » poniedziałek, 7 kwietnia 2014, 10:55

radoslaw6363 napisał(a):Bardzo udany model, nieudanego myśliwca :lol: Wygląda jak obiekt rzeczywisty i o to właśnie chodzi :idea: :P

Ej, co wy z tym Starfighterem. To produkt Kelly Johnsona. Latająca doskonałość. Mega rakieta o pięknych kształtach !! ,-)))
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: F-104 Starfighter Italeri 1/72 Niemiecki

Postprzez Solo » poniedziałek, 7 kwietnia 2014, 10:58

Ponoć myśliwiec jak na swoje czasy wyprzedzający technicznie konkurencję.
Ale brzydki jak grzech śmiertelny.
Model ładniejszy niż samolot. :)
Solo
 
Posty: 6005
Dołączył(a): środa, 19 grudnia 2012, 10:05

Re: F-104 Starfighter Italeri 1/72 Niemiecki

Postprzez skusz » poniedziałek, 7 kwietnia 2014, 19:25

Brawo, na niektórych fotkach można się pomylić. I oto chodzi.
Pozdrawiam Sławek Kusz
Portfolio : http://www.pwm.org.pl/viewtopic.php?f=207&t=20734
ObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
skusz

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 3154
Dołączył(a): sobota, 3 stycznia 2009, 17:27
Lokalizacja: Roztocze

Re: F-104 Starfighter Italeri 1/72 Niemiecki

Postprzez xmald » poniedziałek, 7 kwietnia 2014, 19:40

Nie wiem, który mi się bardziej podoba czy Duńczyk czy Niemiec. Ja za rurami raczej nie przepadam ale jest kilka, które bardzo mi się podobają i do nich właśnie należy Starfighter. Te dwa modele to chyba jedne z najlepszych twoich prac!
Zdjęcia wymiatają! Genialnie je pobrudziłeś - wyglądają jak obiekty rzeczywiste. Wspaniała robota!
Avatar użytkownika
xmald

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 1847
Dołączył(a): niedziela, 6 listopada 2011, 09:33

Re: F-104 Starfighter Italeri 1/72 Niemiecki

Postprzez Murek » poniedziałek, 7 kwietnia 2014, 19:42

Sebastianie, model cudny, do złudzenia przypomina oryginał :shock: :D
Avatar użytkownika
Murek
 
Posty: 3003
Dołączył(a): wtorek, 9 października 2007, 23:12
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: F-104 Starfighter Italeri 1/72 Niemiecki

Postprzez spiton » poniedziałek, 7 kwietnia 2014, 21:36

Solo napisał(a):..
Ale brzydki jak grzech śmiertelny.
....


Fajne ,-))

skusz napisał(a):Brawo, na niektórych fotkach można się pomylić. I oto chodzi.

Miło, że tak uważasz. Ja z realizmu zdjęć i modelu nie jestem do końca zadowolony. Ale owszem, właśnie o taki efekt mi chodzi i w tym kierunku idę ,-))

Solo napisał(a):To już trzeci F-104 z rzędu???

Drugi ,-))
Solo napisał(a):
Bardzo fajowe malowanie i szczególnie podobają mi się przebarwienia na metalicznej powłoce.
Powiedz koniecznie jak to robiłeś. Fajnie wyglądają te przyciemnione panele i też chcę wiedzieć jak je robiłeś.

pedzlem ,-)). Po prostu waszowałem, precierałem, i malowałem jasniejsze bliczki na lekko ciemniejszym kolorze metalu. Przebarwienia, robiłem klasycznie, malując panele kolorem srebrnym + czarny w odpowiedniej proporcji, a po tym jeszcze oleje.
Solo napisał(a):A zdjęcia to bajka, ten samolot wygląda jakby naprawdę stał na płycie lotniska, jakby był prawdziwy.


Zdjęcia robiłem o poranku. wczesnym. Model miałem na jednej szprysze rowerowej i wiatr trochę nim kręcił. Ustawiając przesłonę na 27 trudno było zrobić ostrą fote. A "lotniskiem" wiatr majtał również ,-))) Ale faktycznie miejscami nie wygląda to źle. A srebrny samolot mocno wycieniowany olejami jest na ogół fotogeniczny. Moim marzeniem, jest srebrny samolot wyklejany folią i cieniowany olejami ,-))

merlin_PL napisał(a):Z ostatnio zaprezentowanych przez Ciebie modeli ten mi się podoba zdecydowanie najbardziej.

Najczystszy ?,-))
Adam napisał(a):Bardzo ładne zdjęcia. Model też moim zdaniem wygląda bardzo ładnie.

Adam.

Dzięki.


GrzeM napisał(a): W zasadzie tylko nieco za grube brzechwy zbiorników paliwa zdradzają że to model.


Dokładnie ! W pewnym momencie zastanawiałem się, czy ich nie zrobić z blaszki. Potem jeszcze wypatrzyłem krawędzie spływy nie przypominające noży. Jak bym robił trzeciego, to poprawie te elementy. Zrobię wszystko na żyletkę !!!

Voltan napisał(a):Merytorycznie się nie wypowiem, ale ogromnie mi się podoba. Wygląda jak prawdziwy i jak zwykle bardzo fajne foty.
Jestem pod wrażeniem.


Dzięki Voltan.

skusz napisał(a):Brawo, na niektórych fotkach można się pomylić. I oto chodzi.


amen ,-))

xmald napisał(a):Nie wiem, który mi się bardziej podoba czy Duńczyk czy Niemiec. Ja za rurami raczej nie przepadam ale jest kilka, które bardzo mi się podobają i do nich właśnie należy Starfighter. Te dwa modele to chyba jedne z najlepszych twoich prac!
Zdjęcia wymiatają! Genialnie je pobrudziłeś - wyglądają jak obiekty rzeczywiste. Wspaniała robota!

Jesteś dla mnie i moich Starfigherów zdecydowanie zbyt uprzejmy. Niemniej bardzo dziękuję.

Murek napisał(a):Sebastianie, model cudny, do złudzenia przypomina oryginał :shock: :D


Dzięki Murek. Moją ambicją jest zrobienie kiedyś modelu na Twoim poziomie zdetalowania i precyzji. I na koniec... umazania na maksa !! Na razie brakuje mi precyzji ,-))
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: F-104 Starfighter Italeri 1/72 Niemiecki

Postprzez Aleksander » poniedziałek, 7 kwietnia 2014, 22:12

Bardzo fajny - chyba też mi się bardziej podoba niż "Duńczyk", choć nie dlatego, że jest mniej brudny, ale chyba dlatego, że wygląda jakoś "klasyczniej".
Obrazek
ObrazekObrazekObrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7973
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Re: F-104 Starfighter Italeri 1/72 Niemiecki

Postprzez radoslaw6363 » poniedziałek, 7 kwietnia 2014, 23:53

spiton napisał(a):
radoslaw6363 napisał(a):Bardzo udany model, nieudanego myśliwca :lol: Wygląda jak obiekt rzeczywisty i o to właśnie chodzi :idea: :P

Ej, co wy z tym Starfighterem. To produkt Kelly Johnsona. Latająca doskonałość. Mega rakieta o pięknych kształtach !! ,-)))

Jak już coś piszę, to wiem o czym piszę ;o)
Zmodyfikowane wersje F-104 zyskały sobie złą reputację jako samoloty niebezpieczne i trudne w pilotażu. Duża liczba wypadków, szczególnie w Niemczech, była powodem, dla którego nazywano go "owdawiaczem" (niem. Witwenmacher) i, z powodu częstego wbijania się w ziemię, mianem Erdnagel oznaczającym śledź od namiotu.
Bardzo wiele cech samolot zawdzięczał małej rozpiętości, bardzo dużemu obciążeniu powierzchni płata i jego bardzo cienkim profilem. Cechy te z jednej strony decydowały o dobrych parametrach prędkościowych samolotu, jednakże z tego względu miał on ograniczone możliwości manewrowe, szczególnie prędkość kątową zakrętu oraz dużą prędkość lądowania. Ta ostatnia cecha, przy krótkim skoku podwozia, była powodem wielu katastrof (szczególnie podczas prób samolotu i zmagania się ze zjawiskiem pompażu silnika J-79) oraz awaryjnego lądowania tą maszyną bez pracującego silnika.
Może powołam się na asa asów :mrgreen:
Erich Hartmann dowodził pierwszą jednostką całkowicie złożoną z odrzutowców F-104 Starfighter (JG 71). Odwiedził także USA, gdzie został przeszkolony na amerykańskim sprzęcie.
Hartmann uważał Lockheeda F-104 za maszynę awaryjną i niebezpieczną, i sprzeciwiał się jej wprowadzeniu do niemieckich sił zbrojnych. Później okazało się, że jego opinia była uzasadniona (Starfighter miał 282 wypadki, w których zginęło 115 pilotów w czasie zwykłych lotów treningowych, ponadto wybuchła afera „łapówkarska” związana z tą maszyną, tzw. Lockheed scandal), mimo to Hartmann popadł w konflikt ze swoimi zwierzchnikami i został zmuszony do odejścia na emeryturę w 1970.
Modelu idealnie oddającego rzeczywistość nie zbuduje się nigdy, ale próbować trzeba !
Nie kłóć się z głupim, bo najpierw zaniży cię do swojego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem !
Według przeprowadzonych niedawno badań stwierdzono, że ludzie którzy nie rozpoznają ironii i sarkazmu są mniej inteligentni ! Pozdrawiam !
Avatar użytkownika
radoslaw6363
 
Posty: 2544
Dołączył(a): niedziela, 28 lutego 2010, 13:12
Lokalizacja: W PL Aleksandrów Łódzki, ponadto DK,NL,A,SK,D.

Następna strona

Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 78 gości