Nieuport N.28 Revell 1/72

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Nieuport N.28 Revell 1/72

Postprzez GUDMUNDUR » piątek, 9 maja 2014, 23:12

Pierwsza galeria . Model malowany pędzelkiem , farbami Revell , a na koniec lakier matowy tej samej firmy . Poprzednio był pilot w kabinie , ale nie wytrzymał przeprowadzki . Zdjęcia typowo amatorskie , z ręki .
Samolot z I wojny światowej pilota amerykańskiego - Edwarda V. Rickenbackera mającego na koncie 26 zwycięstw .
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio edytowano piątek, 9 maja 2014, 23:39 przez xmald, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Ortografia - Xmald
Avatar użytkownika
GUDMUNDUR
 
Posty: 1209
Dołączył(a): wtorek, 6 maja 2014, 00:59
Lokalizacja: za siedmioma pędzelkami ...

Reklama

Re: Nieuport N.28 Revell 1/72

Postprzez xmald » piątek, 9 maja 2014, 23:50

Być może nie widziałem twoich wcześniejszych modeli, ale jeżeli to pierwszy na forum i to jeszcze szmatopłat to ja się bardzo cieszę :mrgreen:
Samoloty z płótna i sklejki w 72 zapewne nie należą do najłatwiejszych i zawsze chylę czoła przed osobami, które podejmują się walki z taką materią.
Jako zagorzałemu fanowi latadeł z czasów Wielkiej wojny najbardziej chyba rzuca się w oczy brak naciągów.
Piastę śmigła pomalowałbym mimo wszystko na naturalny kolor. Znalazłoby się pewnie jeszcze kilka rzeczy, które można by zrobić inaczej ale nie zmienia to faktu, że to całkiem fajny model.
To malowanie Eddiego Rickenbackera bardzo mi się podoba i mam nadzieję, że zobaczymy więcej szmatopłatów twojej produkcji!
Avatar użytkownika
xmald

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 1847
Dołączył(a): niedziela, 6 listopada 2011, 09:33

Re: Nieuport N.28 Revell 1/72

Postprzez GUDMUNDUR » sobota, 10 maja 2014, 00:02

Jesteś Pierwszy . Funduje Tobie uroczyście dwa piwa marki Viking strong. Do odebrania w wiadomym kraju :D .
Model ten był wykonany na "kontrakcie" . Robiłem go dla zabicia czasu . Naciągi i precyzja chyba same przyjdą .
P.S. Jestem słownym człowiekiem - nie ma ściemy - dwa piwa w butelce .
Avatar użytkownika
GUDMUNDUR
 
Posty: 1209
Dołączył(a): wtorek, 6 maja 2014, 00:59
Lokalizacja: za siedmioma pędzelkami ...

Re: Nieuport N.28 Revell 1/72

Postprzez Aleksander » sobota, 10 maja 2014, 15:49

Fajny Nieuport - też go miałem, ale to jedyny samolot z mojej kolekcji, który został "zezłomowany" (czyli wyrzucony na przysłowiowy hasiok), bo odleciał mu górny płat, wobec czego nie doczekał obecnego wieku.
Twój model - pierwszy w galerii i malowany pędzlem - nieźle wygląda, choć troszkę wymaga dopracowania, ale wszystko przed Tobą :lol:
Natomiast, o ile pamiętam, mój model Rickenbackera miał czerwoną osłonę silnika w czarne trójkąty - ale może mi się wydaje, albo to były różne samoloty.
Obrazek
ObrazekObrazekObrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7973
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Re: Nieuport N.28 Revell 1/72

Postprzez GUDMUNDUR » sobota, 10 maja 2014, 16:44

Miło słyszeć :D . Malowanie jest prosto z instrukcji , jedynie co starałem się doczytać o kolorach - myślę , że trafiłem . Co nie dopracowałem to śmialo pisz , nie jestem obrażalski :) . Ten samolocik jest 3 razy mniejszy niż na zdjęciach :roll: . Mam kiepski wzrok , dla mnie i tak sukcesem było go nie połamać w trakcie pracy . W tej chwili jest trochę powycierany , kibice jakoś nie chcą zrozumieć słowa nie dotykać ;o) .
Avatar użytkownika
GUDMUNDUR
 
Posty: 1209
Dołączył(a): wtorek, 6 maja 2014, 00:59
Lokalizacja: za siedmioma pędzelkami ...

Re: Nieuport N.28 Revell 1/72

Postprzez xmald » sobota, 10 maja 2014, 17:36

Z tymi osłonami i ich kolorami to jakiś czas temu była dyskusja o ile pamiętam na innym anglojęzycznym forum i zdania były różne; czasami ciężko jest jednoznacznie określić kolory na podstawie czarno-białych zdjęć.
Avatar użytkownika
xmald

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 1847
Dołączył(a): niedziela, 6 listopada 2011, 09:33

Re: Nieuport N.28 Revell 1/72

Postprzez Aleksander » niedziela, 11 maja 2014, 19:27

GUDMUNDUR napisał(a): Co nie dopracowałem to śmialo pisz , nie jestem obrażalski :) . .

Myślałem o tym, że mógłbyś go trochę "ożywić" jakimś washem - brakuje mi go np. na mocowaniu śmigła i na kołach. No i naciągi ;o), które - wiem że trudne do zrobienia w takim maleństwie - nadałyby mu wygląd rasowego "szmatopłata".
Obrazek
ObrazekObrazekObrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7973
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Re: Nieuport N.28 Revell 1/72

Postprzez GUDMUNDUR » niedziela, 11 maja 2014, 21:07

Moja Rada Sponsorów narzuciła mi skalę 1/48 :mrgreen: :mrgreen: , przy następnych modelach na pewno łatwiej będzie mi podnieść poprzeczkę :) .
Avatar użytkownika
GUDMUNDUR
 
Posty: 1209
Dołączył(a): wtorek, 6 maja 2014, 00:59
Lokalizacja: za siedmioma pędzelkami ...


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 51 gości