Grumman F6F-5 Hellcat 1/48 Hasegawa

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Grumman F6F-5 Hellcat 1/48 Hasegawa

Postprzez nariman » środa, 11 czerwca 2014, 07:01

Witam,
Oto kilka zdjęć mojego najnowszego "wypociska". Jak w tytule, hellcat z hasy, prosto z kartona.
Oglądajta, oceniajta :mrgreen:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
No i tyle, pozdrawiam.
nariman
 
Posty: 337
Dołączył(a): niedziela, 12 grudnia 2010, 17:02

Reklama

modele polskich samolotów

Re: Grumman F6F-5 Hellcat 1/48 Hasegawa

Postprzez GUDMUNDUR » środa, 11 czerwca 2014, 14:14

Witam :) .Daj jeszcze od spodu zdjęcie . Jaką farbą malowałeś samolot ?
Avatar użytkownika
GUDMUNDUR
 
Posty: 1209
Dołączył(a): wtorek, 6 maja 2014, 00:59
Lokalizacja: za siedmioma pędzelkami ...

Re: Grumman F6F-5 Hellcat 1/48 Hasegawa

Postprzez Flyzloty » środa, 11 czerwca 2014, 20:38

Podoba mi się Twoje podejście do zużycia powłoki lakierniczej.Widać włożoną pracę i fajne niuanse które ożywiają model.Super :)
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek
Image
Avatar użytkownika
Flyzloty

Zimna Wojna 2
 
Posty: 1285
Dołączył(a): sobota, 25 lutego 2012, 01:13
Lokalizacja: Kraków

Re: Grumman F6F-5 Hellcat 1/48 Hasegawa

Postprzez nariman » środa, 11 czerwca 2014, 22:24

GUDMUNDUR napisał(a):Witam :) .Daj jeszcze od spodu zdjęcie . Jaką farbą malowałeś samolot ?

Jak będę miał czas zrobić fotkę to dodam, a malowałem Gunze H54, zbiornik to biel tamiya łamana szarym w stosunku "na oko".
Flyzloty napisał(a):Podoba mi się Twoje podejście do zużycia powłoki lakierniczej.Widać włożoną pracę i fajne niuanse które ożywiają model.Super

Miałem mały problem z tą powłoką. Mianowicie, na zdjęciach oryginału niema niemal żadnych śladów eksploatacji. Zrobiłem więc tylko symboliczne otarcia w miejscach gdzie moim zdaniem mogły być. Fajnie że się podoba.
nariman
 
Posty: 337
Dołączył(a): niedziela, 12 grudnia 2010, 17:02

Re: Grumman F6F-5 Hellcat 1/48 Hasegawa

Postprzez michalp78 » środa, 18 czerwca 2014, 08:18

Jestem na tak. Cieszę się, że nie poszedłeś w "shadingi" i "weatheringi", a zrobiłeś granatowego, błyszczącego i przez to realistycznego Hellcata z końca wojny. Ja się nie mogę zdecydować na takiego, bo zawsze wydawała mi się trochę nudna ta powłoka Glossy Sea Blue. Jak widać, mimo braku efektownych bajerów malarskich, można jednak atrakcyjny model zrobić.
Pozdrawiam. Michał
Avatar użytkownika
michalp78
 
Posty: 377
Dołączył(a): czwartek, 19 lutego 2009, 20:30

Re: Grumman F6F-5 Hellcat 1/48 Hasegawa

Postprzez nariman » czwartek, 19 czerwca 2014, 23:29

michalp78 napisał(a):Jestem na tak. Cieszę się, że nie poszedłeś w "shadingi" i "weatheringi", a zrobiłeś granatowego, błyszczącego i przez to realistycznego Hellcata z końca wojny. Ja się nie mogę zdecydować na takiego, bo zawsze wydawała mi się trochę nudna ta powłoka Glossy Sea Blue. Jak widać, mimo braku efektownych bajerów malarskich, można jednak atrakcyjny model zrobić.

Shadingi i weatheringi raczej niemialy by tutaj sensu. Przy tym kolorze raczej niebyloby ich widać. Moim celem bylo uniknięcie efektu sztuczności i zabawkowości. Więc zamiast malarskich sztuczek, w ruch poszły bajery polerskie, gazety, papiery ścierne itp. Do obić i otarć urzyłem matowego lakieru od revella w technice suchego pędzla.
Fajnie że się podoba.
nariman
 
Posty: 337
Dołączył(a): niedziela, 12 grudnia 2010, 17:02

Re: Grumman F6F-5 Hellcat 1/48 Hasegawa

Postprzez Aleksander » poniedziałek, 7 lipca 2014, 10:34

Fajny Hellcat, podoba mi się malowanie i "nienachalne" ( :lol: ) efekty zużycia.
Obrazek
ObrazekObrazekObrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7973
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 48 gości