Messerschmitt Bf-109E-7/Trop -----> Airfix 1/72

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Messerschmitt Bf-109E-7/Trop -----> Airfix 1/72

Postprzez Abominus » wtorek, 8 lipca 2014, 23:02

Siemka!
Chcę zaprezentować mój pierwszy model malowany aerografem, na którym także testowałem różne techniki modelarskie (tylko w niektórych momentach pomogłem sobie pędzelkiem). Nie było to łatwe gdyż przygoda z aerografem taniej jakości miejscami doprowadzała mnie do szału. Malowanko w barwach pustynnych, pokrytych plamami sprawiło, że postawiłem sobie na początek dość wysoko poprzeczkę. Zastosowałem preshading, który jednak zanikł, widocznie musiałem położyć zbyt mocną warstwę farby. Użyłem tradycyjnie farbeczek Pactry, pigment i wash Vallejo. Jak to zwykle bywa, popełniłem trochę błędów przy pracy. Najpierw sprawa z kabiną. Jest to ogromny minus w odbiorze modelu. Niepotrzebnie przykleiłem płytę pancerną do owiewki bo nadmiar kleju spowodował to co widać na fotkach. Wywaliłem ją (płytę) i zrobiłem nieco cieńszą. Potem złamałem niechcący jedną z podpórek usterzenia poziomego. Następnie to samo zrobiłem z masztem anteny, którego czubek w miejscu złamania nieco zaokrągliłem, żeby "jakoś" to wyglądało. Jeśli chodzi o plamy w kamo to wydaje mi się teraz, że powinienem je zrobić nieco mocniejsze, no i oczywiście ich rozmieszczenie nieco odbiega od oryginału. Na spodzie kół widać też ślady startej farby ale o tym zorientowałem się już po zrobionych fotkach. Czas przejść do zdjęć, które przedstawiają model samolotu:

Messerschmitt Bf-109E-7/Trop "Czarna 8" z jednostki 2/JG 27, Libia, wiosna/lato 1941 rok. Pilotem tej maszyny był Feldwebel Franz Elles, który rozpoczął karierę bojową w 1940 roku w składzie 1 Staffel/JG 27 i brał udział w Bitwie o Anglię pod okiem ówczesnego d-cy I/JG 27, Eduarda Neumanna. Przeniesiony wraz z całym swoim dywizjonem do Afryki Płn. na początku 1941 roku. Tam trafił do 2 Staffel i latał jako skrzydłowy zdobywcy Żelaznego Krzyża-Karla Wolfganga Redlicha. Podczas licznych akcji nad Afrykańskim niebem, Elles uzyskał pięć zwycięstw i tym samym zdobył miano Asa. Niestety dzień po odniesieniu swojego piętego zwycięstwa, dokładnia 11 grudnia 1941 roku, podczas walki powietrznej, Elles broniąc ogona swojego dowódcy, został trafiony w chłodnicę przez Hurricane'a. Zmuszony do lądowania za linią wroga został wzięty do niewoli. Resztę wojny spędził w Kanadzie jako jeniec wojenny. Po wojnie Franz Elles został zwolniony z więzienia i wstąpił do niemieckich służb dyplomatycznych a z czasem... został niemieckim ambasadorem gdzieś w centralnej Afryce.
Zapraszam do oglądania!

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Warsztat:

B-17F "Memphis Belle" - Revell 1/72
Abominus
 
Posty: 55
Dołączył(a): piątek, 16 sierpnia 2013, 08:24
Lokalizacja: Olsztyn

Reklama

Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Majestic-12 [Bot] i 57 gości