RWD-8 Mistercraft 1/72

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

RWD-8 Mistercraft 1/72

Postprzez Aurel » środa, 16 lipca 2014, 23:29

Kolejny samolot września 1939 to bardzo popularny kiedyś model, wydany bodajże jeszcze przez ZTS Plastyk, obecnie powielony przez firmę Mistercraft. Niestety z dwóch kupionych modeli jeden miał źle odlany kadłub z wielką dziurą za kabiną, więc musiałem kupić drugi zestaw. Z tych dwóch zestawów powstał jeden model. Składał się dość przyzwoicie.
Samolot sam wybudowany w około 550 egzemplarzach służył jako maszyna szkolna, łącznikowa i sportowa w lotnictwie prywatnym. Była to bardzo udana, lekka konstrukcja, nieuzbrojona.
Model przedstawia RWD-8 ze Szkoły Lotniczej w Dęblinie z roku 1937. Numer taktyczny 25, numer seryjny samolotu 34.147.
Malowany Pactrą A67 - Polish Khaki I oraz Pactrą Aluminium (obudowa silnika). Lakierowany Vallejo Air Połysk i po nałożeniu kalkomanii Vallejo Air półmat.
Model skończyłem w roku 2012 i był to mój jak na razie przedostatni polski model z września 1939.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam
Tomek
Na warsztacie Fokker F.VII 3M Valom 1/72 - 30%
Heinkel He-51A ICM 1/72 - 20%
Kawasaki Ki-10 ICM 1/72 - 25%
Arado Ar-76 RS Models 1/72 - 25%
Avatar użytkownika
Aurel
 
Posty: 49
Dołączył(a): piątek, 7 sierpnia 2009, 21:41
Lokalizacja: Poznań

Reklama

Re: RWD-8 Mistercraft 1/72

Postprzez Murek » czwartek, 17 lipca 2014, 07:13

Temat zacny ale modelarsko gorzej - staraj się dbać o takie podstawowe rzeczy jak szpachlowanie linii połączenia połówek kadłuba, w kabinie szczególnie źle to wygląda w połączeniu z brakiem tablic przyrządów.
Avatar użytkownika
Murek
 
Posty: 3003
Dołączył(a): wtorek, 9 października 2007, 23:12
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: RWD-8 Mistercraft 1/72

Postprzez Voltan » czwartek, 17 lipca 2014, 08:00

Z jednej strony fajny, bo ma naciągi pod centropłatem, linki sterowania idt.
Z drugiej strony, szpara na spodzie kadłuba, zalana klejem linia podziału na okapotowaniu silnika i te nieszczęsne tablice. Dobrze byłoby wkleić tam choćby płytki pomalowane na czarno docięte na kształt tablic.
Straszą tez mocno za grube drążki sterowe. Można to jeszcze poprawić i model na tym zyska.
Voltan
 
Posty: 1728
Dołączył(a): piątek, 12 października 2012, 20:37
Lokalizacja: Wrocław

Re: RWD-8 Mistercraft 1/72

Postprzez xmald » czwartek, 17 lipca 2014, 17:19

Oprócz wspomnianych wcześniej przez kolegów mankamentów uważam również, że użyłeś zdecydowanie za grubego materiału na naciągi i linki sterowania. Cienka żyłka zdałaby tu chyba lepiej egzamin. Wydaje mi się również, że ster kierunku siedzi za wysoko. Drążki w kabinie powinny być w takiej samej pozycji. Ogólnie model prezentuje się dość przyjemnie.
Avatar użytkownika
xmald

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 1847
Dołączył(a): niedziela, 6 listopada 2011, 09:33

Re: RWD-8 Mistercraft 1/72

Postprzez Aurel » czwartek, 17 lipca 2014, 23:07

Dziękuję Kolegom za pozytywne przyjęcie i uważam, że zmotywowało mnie to do poprawy niektórych z tych mankamentów, a więc:

a) drążki zostaną poprawione z drutu plus rączka drążka
b) naklejone zostaną w miejsce tablic półkola imitujące tablice rozdzielcze samolotu, pytanie tylko czy były czarne, czy srebrne lub aluminiowe
c) spróbuję - to słowo zawiera w sobie szansę niepowodzenia - zaszpachlować może Surfacerem miejsca łączenia połówek kadłuba w kabinach, może poprawi to efekt :)
d) spróbuję spiłować miejsce gdzie klej połączył przypadkowo okapowanie silnika

Linki i naciągi muszą zostać,

Jeszcze raz dziękuję za uwagi, motywuje mnie to do lepszej pracy i dbałości o sklejane modele :)
Pozdrawiam
Tomek
Na warsztacie Fokker F.VII 3M Valom 1/72 - 30%
Heinkel He-51A ICM 1/72 - 20%
Kawasaki Ki-10 ICM 1/72 - 25%
Arado Ar-76 RS Models 1/72 - 25%
Avatar użytkownika
Aurel
 
Posty: 49
Dołączył(a): piątek, 7 sierpnia 2009, 21:41
Lokalizacja: Poznań


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 63 gości