Polikarpow I-15 ICM 1/72

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Polikarpow I-15 ICM 1/72

Postprzez Aurel » niedziela, 20 lipca 2014, 16:38

Kolejny model, który ukończyłem w 2013 roku już to samolot myśliwski Polikarpowa (pierwszy z planowanej mojej serii) I-15. Model z ICM składał się dość kłopotliwie, ale najśmielsze oczekiwania przeszły kalkomanie, które mimo użycia płynów Agamy niestety na bokach srebrzą się.
Model przedstawia samolot z 15 IAP z Pskowa z roku 1938.
Malowany aerografem emaliami Model Master góra Field Green Flat 1712 i dół Flat Light Blue 1562, dodatki aluminium, skóra, czarny to różne farby Pactry, Model Master.
Lakierowany Vallejo Air połysk, kalki + Agama, na wierzch Vallejo Air półmat.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam
Tomek
Na warsztacie Fokker F.VII 3M Valom 1/72 - 30%
Heinkel He-51A ICM 1/72 - 20%
Kawasaki Ki-10 ICM 1/72 - 25%
Arado Ar-76 RS Models 1/72 - 25%
Avatar użytkownika
Aurel
 
Posty: 49
Dołączył(a): piątek, 7 sierpnia 2009, 21:41
Lokalizacja: Poznań

Reklama

Re: Polikarpow I-15 ICM 1/72

Postprzez xmald » niedziela, 20 lipca 2014, 17:40

Model ciekawy. I-15 - to takie piękne brzydactwo ;o) Ten model posiada podobne mankamenty do wcześniej prezentowanych przez Ciebie prac. Zwróć uwagę na obróbkę części przed i po przyklejeniu - Lewy Statecznik i ster wysokości - łączenie trzeba by zaszpachlować i zeszlifować ; prawy statecznik przyklejony krzywo. Całość powłoki na modelu sprawia wrażenie dość grubej - nie wiem czy model przykurzył się czy poprzyklejały Ci się jakieś paprochy. Srebrzenie kalek można zniwelować jeśli przed kalkami polakierujesz te miejsca, gdzie mają się znaleźć lakierem bezbarwnym - błyszczącym. Chodzi, o to że im gładsza powierzchnia tym mniejsza szansa iż kalka się nie przyklei do końca przez nierówności. Potem płyn pod kalki, a po przyklejeniu i wyschnięciu zmywasz resztki kleju i płynu wodą i aplikujesz płyn na kalki i znowu - schnięcie i zmywanie. Być może piszę dla Ciebie rzeczy oczywiste - jeśli tak wybacz ;o)
Avatar użytkownika
xmald

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 1847
Dołączył(a): niedziela, 6 listopada 2011, 09:33

Re: Polikarpow I-15 ICM 1/72

Postprzez Aurel » niedziela, 20 lipca 2014, 18:12

Dzięki, przy następnych już się przyłożę bardziej jeśli chodzi o szlifowanie. Co do lakieru to był kładziony połysk Vallejo, a mimo to tak wyszło z tymi kalkami. Odcień czerwonego inny był na gwiazdach, a inny na tych paskach z boku kadłuba. Do tego to srebrzenie tych pasków...
No, ale uczymy się i działamy dalej :-)
Pozdrawiam
Tomek
Na warsztacie Fokker F.VII 3M Valom 1/72 - 30%
Heinkel He-51A ICM 1/72 - 20%
Kawasaki Ki-10 ICM 1/72 - 25%
Arado Ar-76 RS Models 1/72 - 25%
Avatar użytkownika
Aurel
 
Posty: 49
Dołączył(a): piątek, 7 sierpnia 2009, 21:41
Lokalizacja: Poznań

Re: Polikarpow I-15 ICM 1/72

Postprzez Voltan » niedziela, 20 lipca 2014, 19:24

Ale jest ładniejszy niż poprzednie. Parę baboli jest o czym wspomniał mój przedmówca, ale jest nieźle.
Bardzo lubię ten samolot, podobnie jak I-153 oraz I-16. Przy ich produkcji pracował mój pradziad.
Następne będą lepsze, jestem tego pewien. Jest tu sporo ludzi którzy chętnie Ci doradzą.
U mnie w szafie czai się I-15 na nartach, tylko nie mogę się zdecydować czy robić Fina czy Sowieta w zimowym wdzianku :)
Voltan
 
Posty: 1728
Dołączył(a): piątek, 12 października 2012, 20:37
Lokalizacja: Wrocław


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 20 gości