B-25J Mitchell 'Solid nose' 1:72 Revell

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

B-25J Mitchell 'Solid nose' 1:72 Revell

Postprzez karambolis8 » niedziela, 7 września 2014, 10:58

Witam.

Chciałem zaprezentować kolejny skończony model. Prosto z pudła, bez żadnych modyfikacji. Dla potrenowania malowania i weatheringu.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
karambolis8
 
Posty: 2257
Dołączył(a): poniedziałek, 21 września 2009, 08:24

Reklama

modele polskich samolotów

Re: B-25J Mitchell 'Solid nose' 1:72 Revell

Postprzez GUDMUNDUR » niedziela, 7 września 2014, 14:18

Mitchell , zgrabny bardzo samolot :) . Nigdy dotąd nie komentowałem tzw. śladów eksploatacji . Chociażby dlatego , że sam nie zrobiłem przy żadnym modelu . Skrupulatnie podglądam jak kolejni modelarze pokazują w galeriach przetarcia , brudzenia , itd. przede wszystkim pod kątem podobieństwa do prawdziwych samolotów . Chcę jakby powiedzieć , że nie jestem autorytetem w tym temacie by się mądrować .
Natomiast w Twoim modelu wyraźnie widać różnice pomiędzy brakiem farby na skrzydłach i innych miejscach wydeptanych , a czyściutkimi osłonami silnika . Nie mam żadnych zdjęć na poparcie mojej opinii . Niedawno jeszcze oglądałem amerykańskie bombowce gdzie właśnie osłona silnika jest najbardziej ogołoconym z farby miejscem . To tak co się rzuca od razu w oczy i przyćmiewa resztę modelu . No i nie wiem jaki był Twój zamiar związany z malowaniem :) .
Badzo mi sią podoba Mitchell a zwłaszcza związana z tym typem ( tzn. z inną wersją) prawie samobójcza akcja zbombardowania Tokio z pokładu lotniskowca Hornet . Sam start tego bombowca już jest wyczynem godnym zapamiątania.
Avatar użytkownika
GUDMUNDUR
 
Posty: 1209
Dołączył(a): wtorek, 6 maja 2014, 00:59
Lokalizacja: za siedmioma pędzelkami ...

Re: B-25J Mitchell 'Solid nose' 1:72 Revell

Postprzez karambolis8 » niedziela, 7 września 2014, 14:42

Dzięki za uwagę. Tak jak pisałem - model dla nauki, więc zawsze coś można poprawić. Tak przy okazji z tych obić na skrzydłach jestem średnio zadowolony.
karambolis8
 
Posty: 2257
Dołączył(a): poniedziałek, 21 września 2009, 08:24

Re: B-25J Mitchell 'Solid nose' 1:72 Revell

Postprzez Murek » niedziela, 7 września 2014, 15:30

Model fajny, bez bajerów, tylko te obicia na skrzydłach. jeśli malowałeś je pędzlem na zabezpieczony bezbarwnym model to możesz spróbować zeszlifować papierem 2000 na mokro to sreberko, zresztą jak zetrzesz Olive drab to łatwo to możesz podmalować na krawędziach.
Avatar użytkownika
Murek
 
Posty: 3003
Dołączył(a): wtorek, 9 października 2007, 23:12
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: B-25J Mitchell 'Solid nose' 1:72 Revell

Postprzez karambolis8 » niedziela, 7 września 2014, 15:46

Może dzisiaj spróbuję to poprawić. Jak się odważę ;)
karambolis8
 
Posty: 2257
Dołączył(a): poniedziałek, 21 września 2009, 08:24

Re: B-25J Mitchell 'Solid nose' 1:72 Revell

Postprzez Czesio » niedziela, 7 września 2014, 16:06

Bardzo fajnie Ci wyszedł. Wykonania obić nie skomentuję bo są ok, ale ich miejsca tak. Jesteś pewny że farba na klapach powinna być starta ? Jeszcze się nie spotkałem z samolotem w którym pozwalano by łazić po mechanice skrzydła :mrgreen:
Pozdrawiam Daniel
Avatar użytkownika
Czesio
 
Posty: 1079
Dołączył(a): sobota, 5 stycznia 2008, 22:49
Lokalizacja: okolice Częstochowy

Re: B-25J Mitchell 'Solid nose' 1:72 Revell

Postprzez Solo » niedziela, 7 września 2014, 16:57

Całkiem fajny model, choć wydaje mi się, że niektóre efekty otarć delikatnie przesadzone, ale w sumie nie znam się na tego rodzaju maszynach.
Zdradź mi tylko jak robiłeś te "masywne" smugi na górze skrzydeł.
Solo
 
Posty: 6005
Dołączył(a): środa, 19 grudnia 2012, 10:05

Re: B-25J Mitchell 'Solid nose' 1:72 Revell

Postprzez karambolis8 » niedziela, 7 września 2014, 17:11

Jeśli chodzi o okopcenia to suche pastele. Inne smugi to ścieranie washa w kierunku opływu oraz oleje z tubki. Brąz Van Dyck i Biel Tytanowa.
karambolis8
 
Posty: 2257
Dołączył(a): poniedziałek, 21 września 2009, 08:24

Re: B-25J Mitchell 'Solid nose' 1:72 Revell

Postprzez dewertus » niedziela, 7 września 2014, 18:03

Bardzo podoba mi się malowanie - zróżnicowanie OD wyszło rewelacyjnie (przepis poproszę), spód także prezentuje się doskonale.

Co do obić (które ni jak mają się do reszty) to w kolejnym modelu odwróć kolejność - krawędzie natarcia, śmigła i miejsca gdzie chcesz zrobić "przecierki" pomaluj srebrnym, potem kolorem właściwym a na koniec delikatnie przecieraj te miejsca ściereczką (matą) matującą (do kupienia w marketach budowlanych) - tylko tą najdrobniejszą :)
Pzdr. Hubert
Jeśli istnieje rozwiązanie martwić się nie ma po co,
jeśli nie ma rozwiązania martwić się nie ma sensu
Avatar użytkownika
dewertus
 
Posty: 3896
Dołączył(a): piątek, 26 czerwca 2009, 01:46
Lokalizacja: Warszawa

Re: B-25J Mitchell 'Solid nose' 1:72 Revell

Postprzez karambolis8 » niedziela, 7 września 2014, 18:09

Dzięki :) W obiciach muszę się jeszcze podciągnąć ;) To przecieranie do metalu robi się na wyschniętej farbie? Rozumiem, że przed wszelkimi lakierami i washami? Dzisiaj spróbuję zetrzeć ściereczką matującą blachę do farby ;) Może się poprawi.

Cieniowanie robiłem dosyć prosto. Najpierw był preshading z ciemnego szarego. Potem niejednorodnie pomalowałem OD. Następnie do OD domieszałem odrobinę zielonego w odcieniu Marine Corps Green czy coś podobnego i dałem po liniach podziału i losowo po całej powierzchni. Całości dopełniły wash, pastele i biedronka z zaciekami.
karambolis8
 
Posty: 2257
Dołączył(a): poniedziałek, 21 września 2009, 08:24

Re: B-25J Mitchell 'Solid nose' 1:72 Revell

Postprzez Aero74 » niedziela, 7 września 2014, 19:42

Gratuluję.
Eleganckie delikatne cieniowanie na plus na minus te otarcia na krawędziach. I to raczej nie chodzi o efekt tylko o zachowanie umiaru :) Generalnie podoba się.
dopatrzyłem się jeszcze mocno nierównego malowania kolorem spodu gondoli jednej względem drugiej....
Ostatnio edytowano niedziela, 7 września 2014, 21:57 przez Aero74, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Aero74
 
Posty: 443
Dołączył(a): piątek, 9 marca 2012, 16:37
Lokalizacja: Kraków

Re: B-25J Mitchell 'Solid nose' 1:72 Revell

Postprzez Hal Bregg » niedziela, 7 września 2014, 20:53

Co się stało z osłonami goleni podwozia- ktoś je ukradł?. Model fajny, u mnie też dumnie stoi na półce. Odrapania- jak kto lubi.
Hal Bregg
 
Posty: 243
Dołączył(a): piątek, 23 sierpnia 2013, 22:49
Lokalizacja: War-saw

Re: B-25J Mitchell 'Solid nose' 1:72 Revell

Postprzez karambolis8 » poniedziałek, 8 września 2014, 18:00

Osłony dorobię z blaszek. Zapomniałem o tym wcześniej, bo jakoś mi ich nie brakuje ;) Plastikowe były pancerne i poleciały do śmieci. Jak zrobię to wrzucę zdjęcia. Udało mi się poprawić obicia na skrzydłach.
karambolis8
 
Posty: 2257
Dołączył(a): poniedziałek, 21 września 2009, 08:24

Re: B-25J Mitchell 'Solid nose' 1:72 Revell

Postprzez skusz » wtorek, 9 września 2014, 08:39

Bardzo mi się podoba, szczególnie zróżnicowanie OD, krawędź natarcia już niekoniecznie. Kiedyś na Forum była prezentowana "Czarna Wdowa" w OD cała bardzo mocno zmęczona i to ze sobą współgrało, a u Ciebie tylko jedna część modelu co daje zbyt duży kontrast. Najpierw widzimy te otarcia, a potem resztę. Nie mniej super. Piękną sylwetkę ma Mitchell.
Pozdrawiam Sławek Kusz
Portfolio : http://www.pwm.org.pl/viewtopic.php?f=207&t=20734
ObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
skusz

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 3154
Dołączył(a): sobota, 3 stycznia 2009, 17:27
Lokalizacja: Roztocze

Re: B-25J Mitchell 'Solid nose' 1:72 Revell

Postprzez Aphar » wtorek, 9 września 2014, 19:18

W zasadzie przedmówcy powiedzieli wszystko, więc powiem tylko, że bardzo ładny.
Jedyne co rzuciło mi się w oczy, choć może tak ma być, to nie symetryczne malowanie gondoli silników. Na jednym ze zdjęć spodu widać, że jedna gondola ma dużo niżej pomalowany kamuflaż od drugie.
Pozdrawiam
Aphar
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Aphar
 
Posty: 322
Dołączył(a): poniedziałek, 10 listopada 2008, 21:20
Lokalizacja: Wesoła

Następna strona

Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 70 gości