Lockheed F-94C Starfire, Emhar 1:72 czyli nos na dopalaczach

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Lockheed F-94C Starfire, Emhar 1:72 czyli nos na dopalaczach

Postprzez pepociufakers » sobota, 27 września 2014, 12:31

...czyli:
Obrazek

Tematem galerii jest model którego budowę zacząłem ponad 3 lata temu. I tak od czasu do czasu do niego wracałem, aż przy okazji budowy P-80 (który teraz z kolei czeka na zakończenie prac), coś mnie ruszyło i ostatecznie model ujrzał światło dzienne (i forumowe).

F-94C to zmodernizowana wersja F-94B (w skali 1:72 wydany całkiem niedawno przez Sword-a), a F-94 to pierwszy amerykański samolot seryjny z dopalaczami i pierwszy odrzutowiec USAF przystosowany do działań w każdych warunkach atmosferycznych. F-94C w odróżnieniu od wersji B miał inny silnik o większym ciągu, inne wyposażenie radarowe i uzbrojenie w postaci niekierowanych pocisków rakietowych, bardzo ciekawie umieszczonych, w nosie, w otwieranych komorach za radarem.

Model został opracowany przez emhara na początku lat 90-tych, ten przedstawia pierwszą serię produkcyjną, a jest jeszcze wydane późniejszej, z innym nosem i dodatkowymi rakietami na skrzydłach. Troche szpachli i papieru ściernego na niego trzeba przeznaczyć, ale jakiś strasznych niedociągnięć nie ma. Pomijając fakt, że szczegółowość opracowania jest mała, to spasowanie przedstawia się na poziomie akceptowalnym nawet dla początkujących modelarzy.

Malowanie: podkład - czarna błyszcząca pactra i na to metalizer na bazie alkoholu Vallejo 790, po rozcieńczeniu izopropanolem bardzo ładnie kładzie się aerografem.
To tyle może na wstępie, a rozwinięciem i na zakończenie kilka zdjęć:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Obrazek

Pzdr.
Jaro
pepociufakers

Animal Planet
 
Posty: 586
Dołączył(a): piątek, 21 stycznia 2011, 15:01
Lokalizacja: 3Miasto

Reklama

modele polskich samolotów

Re: Lockheed F-94C Starfire, Emhar 1:72 czyli nos na dopalaczach

Postprzez Karol » niedziela, 28 września 2014, 11:46

Mnie się podoba :) ciekawy samolot i fajny model.
Avatar użytkownika
Karol
 
Posty: 96
Dołączył(a): poniedziałek, 22 listopada 2010, 21:39
Lokalizacja: Kłodzko

Re: Lockheed F-94C Starfire, Emhar 1:72 czyli nos na dopalaczach

Postprzez Mikołaj » niedziela, 28 września 2014, 12:32

Ładnie, czysto zrobiony. Zachęca mnie do napoczęcia Sworda :)

Szkoda, że Emhar nie przewidział otwarcia pokryw uzbrojenia - dopiero wygląda bojowo:

Obrazek

żródło: internet
Mikołaj
 
Posty: 411
Dołączył(a): sobota, 30 sierpnia 2008, 21:46
Lokalizacja: Łódź

Re: Lockheed F-94C Starfire, Emhar 1:72 czyli nos na dopalaczach

Postprzez Voltan » poniedziałek, 29 września 2014, 08:00

bardzo ciekawa konstrukcja i ładne wykonanie.
Voltan
 
Posty: 1728
Dołączył(a): piątek, 12 października 2012, 20:37
Lokalizacja: Wrocław


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 44 gości