Focke Wulf Fw-190A8 ------->Airfix 1/72

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Focke Wulf Fw-190A8 ------->Airfix 1/72

Postprzez Abominus » poniedziałek, 13 października 2014, 15:53

Na równi ze Spitem na półce pojawił się inny model. Niemiecka Foczka. Ten zestaw również należy do udanych jeśli chodzi o wypraski. Materiały użyte do budowy modelu takie same jak w Spicie (Pactra, Vallejo, Pledge). Na początku miałem w planach malowanie zupełnie inne niż pudełkowe ale ostatecznie pozostałem przy tym co zaproponował Airfix, czyli:

Focke Wulf Fw-190A8 "Czarna 13-+-". Jednostka Stab/Jagdgeschwader 26. Lotnisko Lille-Nord we Francji. Czerwiec 1944 rok. Pilot Oberstleutnant Josef "Pips" Priller.

Trzeba zaznaczyć przy tym, że producent popełnił błąd w kalkach. Zaserwował zły Werk Nummer-7298, który był na wcześniejszej maszynie Prillera w wersji A-5. Winien być 170 346. Dlatego też model nie posiada żadnego numeru na stateczniku pionowym. Brak też swastyki, która na pewno dodałaby nieco "klimatu". Ale to może poczekać.
Teraz jak patrzę na model to wydaje mi się, że położyłem zbyt dużo lakieru bo świeci się niesamowicie, ale ten zabieg akurat robiłem pierwszy raz w życiu.

Krótko o pilocie:
Priller był jednym z najlepszych pilotów Luftwaffe. Karierę wojskową zaczął już w 1935 roku w piechocie lecz niebawem przeniósł się do Luftwaffe. W trakcie wojny wykonał 1307 lotów bojowych, uzyskując 101 zwycięstw, wszystkie na froncie zachodnim. Po wojnie zajął się prowadzeniem firmy browarniczej należącej do jego rodziny. Zmarł 20 Maja 1961 roku na... atak serca.


Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Warsztat:

B-17F "Memphis Belle" - Revell 1/72
Abominus
 
Posty: 55
Dołączył(a): piątek, 16 sierpnia 2013, 08:24
Lokalizacja: Olsztyn

Reklama

modele polskich samolotów

Re: Focke Wulf Fw-190A8 ------->Airfix 1/72

Postprzez Voltan » środa, 15 października 2014, 21:04

Pryśnij go koniecznie matem lub półmatem i zrób zdjęcia przy lepszym, np. dziennym rozproszonym świetle.
Z tych zdjęć niewiele wynika. Jestem pewien że ten model "ma potencjał".
Widać że ładnie wyszły Ci plamki na burtach.
Voltan
 
Posty: 1728
Dołączył(a): piątek, 12 października 2012, 20:37
Lokalizacja: Wrocław


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 30 gości