Boeing 737-200 Airfix 1/144

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Boeing 737-200 Airfix 1/144

Postprzez Mikołaj » niedziela, 2 listopada 2014, 22:43

Zestaw Airfixa polecam tylko najbardziej zatwardziałym miłośnikom staroci - wznowienie modelu sprzed kilku dziesięcioleci.

Spodobało mi się jednak malowanie okładkowe i rzeczywiście - wyszło bardzo eleganckie. Kalki to Cartograf, kładły się świetnie, ale zdziwił mnie jednak spory raster, widoczny zwłaszcza na ogonie.

Sesja fotograficzna jak zwykle miała na celu zabawę, a nie prezentację wykonania modelu. Tym razem próbowałem fotografować "nocny" lot na tle pełni księżyca. Jak wyszło - oceńcie sami, ja mam już pomysł na pewne zmiany i chciałbym zmierzyć się z takimi warunkami jeszcze przynajmniej raz.

Miłego oglądania

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Mikołaj
 
Posty: 411
Dołączył(a): sobota, 30 sierpnia 2008, 21:46
Lokalizacja: Łódź

Reklama

Re: Boeing 737-200 Airfix 1/144

Postprzez Fink » wtorek, 4 listopada 2014, 12:14

Albo słaby zestaw, albo słabo wykonany - widać duże uproszczenia przy silnikach i wklęsłe (?) drzwi w kadłubie.

A zdjęcia fajne, trochę ciemne, ale taka konwencja. Czy ta "lampa" to faktycznie księżyc ? ;o)
Fink
 
Posty: 11
Dołączył(a): czwartek, 21 marca 2013, 18:41

Re: Boeing 737-200 Airfix 1/144

Postprzez Aleksander » piątek, 7 listopada 2014, 00:33

Fakt - drzwi wyglądają jak niedomknięte :lol: , ale całość na tych zdjęciach wygląda bardzo fajnie. Widać, że dobra fotografia potrafi "wyciągnąć" dobre cechy modelu!
Obrazek
ObrazekObrazekObrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7973
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Re: Boeing 737-200 Airfix 1/144

Postprzez Mikołaj » piątek, 7 listopada 2014, 00:54

Aleksander napisał(a):Fakt - drzwi wyglądają jak niedomknięte :lol: , ale całość na tych zdjęciach wygląda bardzo fajnie. Widać, że dobra fotografia potrafi "wyciągnąć" dobre cechy modelu!


Oraz zamaskować złe cechy i niedoróbki modelarza ;o)

Właśnie wyszukałem, że model został wydany przez Airfixa po raz pierwszy w 1969 roku, i nic bynajmniej nie zostało poprawione od tamtej pory.
Ale sylwetka i kalki są bardzo fajne, na poprawę wad natomiast zabrakło mi umiejętności.
Mikołaj
 
Posty: 411
Dołączył(a): sobota, 30 sierpnia 2008, 21:46
Lokalizacja: Łódź


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Majestic-12 [Bot] i 84 gości