P-40B Hobby Craft 1:48

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

P-40B Hobby Craft 1:48

Postprzez RH » piątek, 14 listopada 2014, 18:25

Obrazek
Obrazekcreated by picasa2html.com
I jeszcze jeden P-40 ze stajni Hobby Craft
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazekcreated by picasa2html.com
Tym razem P-40B z 78th PS ,18 grupa pościgowa Bellows Field ,Grudzień 1941
Pearl Harbor
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazekcreated by picasa2html.com
Avatar użytkownika
RH
 
Posty: 1074
Dołączył(a): wtorek, 29 lipca 2008, 10:52
Lokalizacja: Krakow

Reklama

modele polskich samolotów

Re: P-40B Hobby Craft 1:48

Postprzez Kamil232 » sobota, 15 listopada 2014, 23:09

Model poprawny i taki do których nas już przyzwyczaiłeś. Mam pytanie. Jak oceniasz zestaw Hobby Crafta? Sam meczę 109D właśnie z tego zestawu. Spotkałem się opinią, że to dobry materiał wyjściowy. Chciałbym wiedzieć jaka panuje ogólna opinia na temat tych modeli. Wiem, że podobno sporo przepakowują.
Avatar użytkownika
Kamil232
 
Posty: 101
Dołączył(a): piątek, 13 czerwca 2014, 11:49
Lokalizacja: Radom

Re: P-40B Hobby Craft 1:48

Postprzez RH » niedziela, 16 listopada 2014, 09:27

Zgodzę sie z tą opinią .Model powstał jakieś 20 lat albo i więcej ,i na tamte czasy mógł mieć opinie idealnego.
Biorąc pod uwagę to że większość firm produkowała modele z wypukłymi liniami podziału (np Monogram) A tu nagle pokazuje się model za niewielkie pieniądze i do tego z delikatnymi liniami wgłębnymi.Czasy jednak się zmieniły ,wyszło wiele lepszych modeli bardziej dokładnych i HobbyCraft spadł w rankingu na daleką pozycję .Próbują jeszcze go reaktywować przepakowując i sprzedając pod szyldem np Academy ,ale prawda jest taka że to ten sam model :( . Napisze może tak ...dla mniej wymagających lub początkujących adeptów modelarstwa ,model jest Ok.może na nim sie szkolić bez uszczerbku na finansach .
Swego czasu na forach pojawiały sie opisy jak go poprawić coś dodać aby był bardziej podobny do oryginału .
Ja osobiście nie lubię poprawiać tego co wyprodukowano w tej postaci (szkoda czasu,a nawet nerwów )n Dzisiaj jest tak wiele nowych i lepszych modeli ze wole kupić ten bardziej poprawny i nie męczyć sie .
To samo tyczy się Me-109D z HC .Aby zrobić go poprawnie warto mieć monografie tej wersji .Lepszym rozwiązaniem jest kupić ten model z Hasegawy ( zdaje mi sie ze go produkuje ) no chyba że nie masz takich wymagań :)
I to tyle moich prywatnych spostrzeżeń ,które mogę tu zaprezentować
Avatar użytkownika
RH
 
Posty: 1074
Dołączył(a): wtorek, 29 lipca 2008, 10:52
Lokalizacja: Krakow


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 36 gości