Polikarpow I-16 typ 24 Eduard Weekend 1:48

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Polikarpow I-16 typ 24 Eduard Weekend 1:48

Postprzez otori » niedziela, 7 grudnia 2014, 04:28

Witam. Na wstępie kilka słów o moim powrocie do hobby. O powrocie trudno właściwie mówić bo ostatni model skleiłem w wieku lat 14, a teraz mam ich znacznie więcej. Od kilku lat nosiłem się z zamiarem reaktywacji starego hobby i tak jak wielu innych ( tak podejrzewam w każdym razie ) dorosłych ex modelarzy miałem chwile entuzjazmu, w których kupowałem jakiś model czy czasopismo a nawet, jak w moim przypadku, okazyjnie kompresor z aerografem - dziadowskim jak się okazało - w komplecie. Zawsze jednak kończyło się brakiem czasu, miejsca, chęci i umiejętności. Jakiś czas temu jednak, po przeprowadzce do nowego lokum, w którym mam "swój" pokój do pracy udało mi się wygospodarować i urządzić warsztat z prawdziwego zdarzenia, który z powodzeniem nadawał się do "modelowania". Postanowiłem podejść do sprawy poważnie, więc zacząłem od zebrania w pierwszej kolejności potrzebnej wiedzy, narzędzi i chemii, które pozwoliłyby mi tworzyć modele a nie zabawki.I tak zakupiwszy kilka modeli rodem z MASTERCRAFTA czytałem o kolejnych technikach budowy, kupowałem potrzebne "składniki" i znęcałem się nad plastikiem bez zamiaru ukończenia modelu a jedynie celem poznania tej czy innej techniki. W pewnym momencie zacząłem budowę t26 z Mirage Hobby ale oczywiście wiedziałem za mało i nic z tego nie wyszło. Tak więc dalej mordowałem bogu ducha winne iskry i jaki aż nareszcie rozpocząłem budowę swojego pierwszego ukończonego modelu, którego galerię prezentuję. Model to oklepany I-16 z Eduarda w wersji weekend + dodatki własne. Model malowałem surfacerem i farbami gunze + sidolux. Parę rzeczy udało się w nim całkiem nieźle a parę całkiem poważnie nie udało :) . Na plusy zaliczam dodatki do silnika ( których nie widać - chodziło raczej o przećwiczenie tematu ) poprawiony fotokarabin, przebudowany celownik, światło pozycyjne w ogonie, przewody na podwoziu, dyszę venturiego zrobioną od podstaw bo ta z zestawu jest do bani, malowanie góry, położenie kalkomanii z użyciem płynów gunze ( które to kalki są notabene grube i ich podkład przy dużym zbliżeniu odcina się od powierzchni modelu ) i modyfikację fotela + pasy. Na minus - nieudany wash ( trzeba ćwiczyć ), przesadzone okopcenia ( chociaż z nimi nie jest tak najgorzej ), słabe malowanie spodu, problemy z geometrią np. podwozia, słabe malowanie opaski osłony silnia wynikające z pośpiechu i co tu ukrywać - niedbałości i brak świateł pozycyjnych na skrzydłach, których po prostu nie dałem rady zrobić. Miałem też mały wypadek przy malowaniu sidoluxsem - mokry model spadł z uchwytu a ja go złapałem paluchami i musiałem szlifować potem odciski. Popełniłem też pod koniec dwa żenujące błędy. pierwszy polegał na próbie podmalówki pędzlem, której efekty widać na jednym ze stateczników, a drugi na wymieszaniu czerni do okopceń pędzlem zanieczyszczonym metalizerem w wyniku czego na modelu połyskują srebrne pigmenty.
Po tym przydługawym wstępie zapraszam do oglądania.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio edytowano niedziela, 7 grudnia 2014, 12:52 przez otori, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
otori
 
Posty: 81
Dołączył(a): poniedziałek, 11 lutego 2013, 01:11

Reklama

Re: Polikarpow I-16 typ 24 Eduard Weekend 1:48

Postprzez radoslaw6363 » niedziela, 7 grudnia 2014, 09:02

No i całkiem nieźle :lol: Powrót do starego hobby całkiem udany :D I oby to był pierwszy z wielu modeli na twojej półce :!:
Niech MOC będzie z Tobą i zapweni Ci wiele chęci do pracy nad modelami :P
Modelu idealnie oddającego rzeczywistość nie zbuduje się nigdy, ale próbować trzeba !
Nie kłóć się z głupim, bo najpierw zaniży cię do swojego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem !
Według przeprowadzonych niedawno badań stwierdzono, że ludzie którzy nie rozpoznają ironii i sarkazmu są mniej inteligentni ! Pozdrawiam !
Avatar użytkownika
radoslaw6363
 
Posty: 2544
Dołączył(a): niedziela, 28 lutego 2010, 13:12
Lokalizacja: W PL Aleksandrów Łódzki, ponadto DK,NL,A,SK,D.

Re: Polikarpow I-16 typ 24 Eduard Weekend 1:48

Postprzez otori » niedziela, 7 grudnia 2014, 22:15

Poprawiłem w Gimpie kilka zdjęć.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
otori
 
Posty: 81
Dołączył(a): poniedziałek, 11 lutego 2013, 01:11

Re: Polikarpow I-16 typ 24 Eduard Weekend 1:48

Postprzez piotr dmitruk » niedziela, 7 grudnia 2014, 23:43

Prosimy o więcej modeli z takimi "błędami".
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9944
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:18
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Polikarpow I-16 typ 24 Eduard Weekend 1:48

Postprzez shadowmare » poniedziałek, 8 grudnia 2014, 16:06

Modelik jest bardzo ładny. Błąd się zawsze jakiś zrobi bo człowiek to stworzenie niedoskonałe. Czekam na więcej modeli!
Avatar użytkownika
shadowmare
 
Posty: 1578
Dołączył(a): poniedziałek, 26 listopada 2012, 20:54

Re: Polikarpow I-16 typ 24 Eduard Weekend 1:48

Postprzez Aleksander » poniedziałek, 8 grudnia 2014, 16:09

Mnie się też bardzo "widzi" - może tylko ten czysty spód słabo koreluje z wypłowiałą i pobrudzoną górą, ale i tak mi się podoba!
Obrazek
ObrazekObrazekObrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7972
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Re: Polikarpow I-16 typ 24 Eduard Weekend 1:48

Postprzez Voltan » środa, 10 grudnia 2014, 07:34

Tu nie ma się co biczować!

Bardzo ładny model! Jak na pierwszy to rewelacja.
Przyjemny w odbiorze i porządne zdjęcia.
Oby tak dalej, czekam na kolejne.
Voltan
 
Posty: 1728
Dołączył(a): piątek, 12 października 2012, 20:37
Lokalizacja: Wrocław

Re: Polikarpow I-16 typ 24 Eduard Weekend 1:48

Postprzez otori » piątek, 12 grudnia 2014, 17:36

Dziękuję za pozytywne oceny. Teraz zabieram się za ŁaGG 3 z ICM w malowaniu Leonida Gałczenki z oznaczeniami zwycięstw na kadłubie.
Avatar użytkownika
otori
 
Posty: 81
Dołączył(a): poniedziałek, 11 lutego 2013, 01:11


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 48 gości

cron