Vought F-6U Pirate 1:72@Admiral "pierwsze rury USNAVY cz.1."

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Vought F-6U Pirate 1:72@Admiral "pierwsze rury USNAVY cz.1."

Postprzez pepociufakers » wtorek, 30 grudnia 2014, 15:57

 Przed końcem roku pora zamknąć trochę projektów, żeby w warsztacie z początkiem nowego roku było więcej miejsca. Tak więc pora na pierwszą odsłonę z cyklu "Pierwsze odrzutowce US NAVY" czy też inaczej "Pierwsze rury US NAVY". Warsztat jest zamieszczony tutaj -> http://www.pwm.org.pl/viewtopic.php?f=12&t=75487 .
 Trochę o samej konstrukcji i modelu opisałem już przy okazji warsztatu, ale tak słowem przypomnienia,
F-6U Pirate to jedena z trzech pierwszych konstrukcji czysto odrzutowych marynarki wojennej USA obok FJ-1 Fury i FH-1 Phantom. Mimo, że była szykowana na lotniskowce to ten samolot nie miał okazji ani razu wylądowac czy też wystartować z pokładu lotniskowca. Konstrukcja jak na swoje czasy nie porażała już osiągami i nie była zbyt udana, przez co średni nalot wynosił ok. 15h.

 Sam model sklejało się bez specjalnych problemów, początkującym bym go odradził(nie jest to model typu wytnij i sklej), ale jeśli są jacyś odważni to muszą przygotować więcej szpachli niż zwykle i papieru ściernego i uwaga na : przednią komorę podwozia- trzeba samemu zmajstrować, wloty powietrza - polecam patent z koszulką termokurczliwą, wyprofilowania wymagają okolice owiewki, samą owiewkę polecam dokupić - pavla ma w swojej ofercie, skrobanki (profilowania) wymagają wyloty działek i uwaga na kąty stateczników poziomych. Uwaga również na kąt natarcia końcówek skrzydeł- na nie wchodzą zbiorniki paliwa i jeśli kąt natarcia jest nieodpowiedni to ich położenie jest również jest nieodpowiednie, wtedy pozostaje profilowanie ich za pomocą gorącej wody(tak ja zrobiłem). Zresztą to jedyny dostępny model tego samolotu, więc nie ma wyboru, jak ktoś chce go mieć, musi szpachlować;)

 Model malowany aerografem, farba to pactra a120 i sidolux do kamienia i terakoty;) Wcześniej jako lakieru błyszczącego używałem pactry i muszę przyznać, że sidolux o wiele lepszy.

A tak model prezentuje się już po:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Obrazek

Pzdr.
Jaro
pepociufakers

Animal Planet
 
Posty: 586
Dołączył(a): piątek, 21 stycznia 2011, 15:01
Lokalizacja: 3Miasto

Reklama

Re: Vought F-6U Pirate 1:72@Admiral "pierwsze rury USNAVY cz.1."

Postprzez Moses » wtorek, 30 grudnia 2014, 16:26

Podoba mi się, szkoda tylko że nie pokusiłeś się o jakieś rozjaśnienia paneli (wiem że maszyna była krótko używana), zawsze ożywiło by to troszkę model.
Avatar użytkownika
Moses
 
Posty: 742
Dołączył(a): piątek, 27 stycznia 2012, 01:00
Lokalizacja: Warszawa

Re: Vought F-6U Pirate 1:72@Admiral "pierwsze rury USNAVY cz.1."

Postprzez Solo » wtorek, 30 grudnia 2014, 17:01

Fajny model, ale czy nie dało się zrobić trochę jaśniejszych zdjęć?
Solo
 
Posty: 6005
Dołączył(a): środa, 19 grudnia 2012, 10:05

Re: Vought F-6U Pirate 1:72@Admiral "pierwsze rury USNAVY cz.1."

Postprzez pepociufakers » wtorek, 30 grudnia 2014, 19:24

Moses napisał(a):szkoda tylko że nie pokusiłeś się o jakieś rozjaśnienia paneli

Jeszcze troche jeszcze modeli w tym malowaniu czeka przedemną, więc jeśli masz jakieś przykłady tego typu malowania z rozjaśnianienim paneli, to z chęcią rzucę okiem, może innym razem wykorzystam.
Solo napisał(a):ale czy nie dało się zrobić trochę jaśniejszych zdjęć?

Co kolejne sesje zdjęciowe trochę poprawiam stanowisko do zdjęć, więc myślę, że za którymś razem dojdę do ideału:)

Pzdr.
Jaro
pepociufakers

Animal Planet
 
Posty: 586
Dołączył(a): piątek, 21 stycznia 2011, 15:01
Lokalizacja: 3Miasto

Re: Vought F-6U Pirate 1:72@Admiral "pierwsze rury USNAVY cz.1."

Postprzez Voltan » czwartek, 1 stycznia 2015, 22:01

Samolot tak brzydki że i się podoba. Fajnie sobie poradziłeś.
Patrzyłem na zdjęcia podlinkowane w warsztacie i w zasadzie to z tym kolorem w tym samolocie nie powinno się moim zdaniem nic "barokować". Wysoki połysk i tyle.

W modelu brakuje mi washa na goleniach i kołach.

Przydałyby się lepsze zdjęcia.
Voltan
 
Posty: 1728
Dołączył(a): piątek, 12 października 2012, 20:37
Lokalizacja: Wrocław


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 70 gości