F/A-18C Chippy Ho! 1/32 Academy

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

F/A-18C Chippy Ho! 1/32 Academy

Postprzez Chrupek » niedziela, 19 lipca 2009, 11:24

Witam!
Za namową Wojtka F. przedstawiam szerokiemu gremium mój nowy model . Jest to F/A-18 C z Academy w skali 1:32.
Do waloryzacji wykorzystałem zestaw Black Box kokpit oraz zestawy edka 32510 interior , 32510 placards , 32501 remove befor flight. Największym wyzwaniem było ułożenie kalki na dziobie - wizerunku orła - jest to jeden kawałek foliii obejmujący cały dziób.Wg mnie model zrobiony na dobrą 4 :) A wg Was?
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio edytowano wtorek, 21 lipca 2009, 18:32 przez Chrupek, łącznie edytowano 8 razy
Koleżanko/Kolego, jeśli chcesz poznać ciekawych ludzi, których podobnie jak Ciebie pasjonuje modelarstwo zapraszamy w nasze szeregi. Nie jesteśmy elitarnym klubem! Zapraszamy WSZYSTKICH! Zarząd jest do Waszej dyspozycji! Odpowiemy na każde pytanie. http://www.ipmspolska.org.pl
Avatar użytkownika
Chrupek
 
Posty: 298
Dołączył(a): poniedziałek, 31 marca 2008, 20:55
Lokalizacja: Rybnik

Reklama

modele polskich samolotów

Re: E/A-18C Chippy Ho! 1/32 Academy

Postprzez RAV » niedziela, 19 lipca 2009, 11:40

Chrupek napisał(a):czy widać zdjęcia ?

A jak ma być widać, skoro linkujesz do plików HTML zamiast do JPG?
Pozdrawiam
RAV
Obrazek
Avatar użytkownika
RAV
 
Posty: 3298
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 23:58
Lokalizacja: Wrocław

Re: E/A-18C Chippy Ho! 1/32 Academy

Postprzez Chrupek » niedziela, 19 lipca 2009, 11:55

Już się poprawiłem :)
Koleżanko/Kolego, jeśli chcesz poznać ciekawych ludzi, których podobnie jak Ciebie pasjonuje modelarstwo zapraszamy w nasze szeregi. Nie jesteśmy elitarnym klubem! Zapraszamy WSZYSTKICH! Zarząd jest do Waszej dyspozycji! Odpowiemy na każde pytanie. http://www.ipmspolska.org.pl
Avatar użytkownika
Chrupek
 
Posty: 298
Dołączył(a): poniedziałek, 31 marca 2008, 20:55
Lokalizacja: Rybnik

Re: F/A-18C Chippy Ho! 1/32 Academy

Postprzez Frosty » czwartek, 23 lipca 2009, 22:41

Piękny! Jednak ten "Chippy Ho!" nose'art wygląda lepiej niż się spodziewałem - ja wolałem nie ryzykować, że mi nie przpadnie do gustu i kupiłem wersję "Iraqi Freedom". Napisz skąd udało ci się dostać brakującą część podwozia :) Jedyne co mnie boli, to złożone skrzydła - moim zdaniem ujmują troszeczkę gracji przepięknej sylwetce "klasycznego" Horneta. No ale to już kwestia gustu. A przy okazji zastanawiam się, dlaczego użyłeś kokpitu Black-box'a a nie Airesa - pytam bo wkrótce czeka mnie zakup jednego lub drugiego...
"Deliberty planned fighter sweep went just as we hoped. The Mig's came up. The Mig's were aggressive. We tangled. They lost"
- Col. Robin Olds, shortly after operation "Bolo", Ubon, Thailand
Avatar użytkownika
Frosty
 
Posty: 578
Dołączył(a): piątek, 3 października 2008, 23:11
Lokalizacja: Kraków

Re: F/A-18C Chippy Ho! 1/32 Academy

Postprzez Chrupek » piątek, 24 lipca 2009, 18:20

Ja mój model dostałem w prezencie od Chrzestnego :D . Ale podobał mi się wcześniej. Co do tego nose'artu to przysporzył mi sporo kłopotów :evil: . Na szczęście w opakowaniu są dwie wersje do Chippy Ho! I do Chippy Ho!! Niewiele się różnią i dla tego dało to pewien komfort do prób i błędów. Brakująca część powstanie w warsztacie kolegi w postaci żywicznego odlewu. Co do wyboru cockpitu między Aires’em, a Black Box’em zadecydowała ekonomia tylko i wyłącznie. Kurs dolara do złotówki w 2008 roku był bardzo dogodny. Więc zakupy zostały zrobione w Lucky’m. A dlaczego złożone skrzydła? Tu zaważyły z kolei wymiary (troszkę mnie przerosły :lol: ) i przekór. Staram się robić modele trudniejsze. Nie sztuka zrobić gotowiec (sprawa gustu) ale sztuka go poprzerabiać szczególnie gdy producent dał taką możliwość. Dzięki za zainteresowanie modelem. Już myślałem, że nikt nic nie napisze.
Koleżanko/Kolego, jeśli chcesz poznać ciekawych ludzi, których podobnie jak Ciebie pasjonuje modelarstwo zapraszamy w nasze szeregi. Nie jesteśmy elitarnym klubem! Zapraszamy WSZYSTKICH! Zarząd jest do Waszej dyspozycji! Odpowiemy na każde pytanie. http://www.ipmspolska.org.pl
Avatar użytkownika
Chrupek
 
Posty: 298
Dołączył(a): poniedziałek, 31 marca 2008, 20:55
Lokalizacja: Rybnik

Re: F/A-18C Chippy Ho! 1/32 Academy

Postprzez nobie1973 » piątek, 24 lipca 2009, 18:53

Świetny model :shock: , dla mnie jest to najładniejsze malowanie jakie wykonano na tym typie samolotu...sam się do niego przymierzam...jak wystarczy czasu :-/
Pozdrawiam:
Norbert Czajkowski

Lotnictwo w moim obiektywie: http://www.fotosik.pl/u/nobie1973/album/773218
Avatar użytkownika
nobie1973
 
Posty: 560
Dołączył(a): czwartek, 25 września 2008, 19:46
Lokalizacja: Londyn

Re: F/A-18C Chippy Ho! 1/32 Academy

Postprzez Krzysiek » piątek, 24 lipca 2009, 18:56

Wygląda bardzo przyjemnie. Brakuje mi troszkę utytłania i śladów eksploatacyjnych, no ale w końcu to kwestia gustu i samoloty od czasu do czasu są myte :)
Pozdrawiam, Krzysiek
Avatar użytkownika
Krzysiek
 
Posty: 131
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 13:31
Lokalizacja: Lublin


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 30 gości

cron