MDD A-12 Avenger II, 1/72 Anigrand

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

MDD A-12 Avenger II, 1/72 Anigrand

Postprzez superflanker » wtorek, 21 lipca 2009, 00:55

Zainspirowany przez kolegę Dmitruka przedstawiam zlepa alternatywnego do modelu Planet. Ponieważ jestem szczęśliwym posiadaczem obydwu modeli( Planet jeszcze niesklejony) pozwolę sobie zauważyć, że czeski czips jest dokładniej wykonany, szczególnie mechanizm składania skrzydeł, kokpit i owiewka kabiny, którą zresztą podkradłem do modelu z Hong-Kongu. Ciekawostką jest fakt, że każdy z modeli ma inaczej rozmieszczone komory bombowe. Model Anigranda jest chyba starszy, ja nie umiem pracować czysto, stąd model jest poplamiony i ogólnie wyświniony, ale jeszcze się trzyma na kółkach dzięki kanibalizacji ze 20 różnych starych modeli, blaszek oraz zestawów uzbrojenia Hasegawy. Zapraszam wszystkich turpistów do obejrzenia zdjęć, pokazujących jak można bezsensownie zmarnować parę miesięcy pracy(broń Boże non-stop, no może czasami).
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
superflanker
 
Posty: 43
Dołączył(a): czwartek, 4 czerwca 2009, 00:47

Reklama

modele polskich samolotów

Re: MDD A-12 Avenger II, 1/72 Anigrand

Postprzez spiton » wtorek, 21 lipca 2009, 01:07

Mi się podoba. Sam samolocik jest bardzo ciekawy. Przyznam, że go nie znałem.
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: MDD A-12 Avenger II, 1/72 Anigrand

Postprzez lejgo_inc » wtorek, 21 lipca 2009, 08:20

Może faktycznie trochę go za bardzo upaprałeś - ciśnie mi się na usta pytanie o historię operacyjną tego egzemplarza :)
Podoba mi się - jest taki plastyczny, nie ukrywa tego że jest modelem, przy tym tak sylwetka jest tak egzotyczna jak tylko się da.
A, popatrzcie na desperację, jaką się wykazało USN: numery, godła itd musieli umieszczać we wnękach podwozia (B-2 też ma w tej kwestii nielekko).
pozdrawiam, Leszek
http://www.shelfoddity.com
[Mankind has a perfect record in aviation; we never left one up there]
Avatar użytkownika
lejgo_inc
 
Posty: 1238
Dołączył(a): wtorek, 16 grudnia 2008, 11:23
Lokalizacja: Wrocław

Re: MDD A-12 Avenger II, 1/72 Anigrand

Postprzez piotr dmitruk » wtorek, 21 lipca 2009, 20:24

Ja nie jestem zwolennikiem brudzenia samolotów, zwłaszcza takich, które nie latały ;o)
Wygląda mi na to, że najlepszym rozwiązaniem byłoby użycie bryły, kabiny i mechanizmu składania Planeta, a w kadłubie wyciąć dziury i użyć wszelkich komór, uzbrojenia i haka z Anigranda. Drogo by to wyszło :-/
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9947
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:18
Lokalizacja: Rzeszów

Re: MDD A-12 Avenger II, 1/72 Anigrand

Postprzez superflanker » środa, 22 lipca 2009, 15:45

piotr dmitruk napisał(a):Ja nie jestem zwolennikiem brudzenia samolotów, zwłaszcza takich, które nie latały ;o)
Wygląda mi na to, że najlepszym rozwiązaniem byłoby użycie bryły, kabiny i mechanizmu składania Planeta, a w kadłubie wyciąć dziury i użyć wszelkich komór, uzbrojenia i haka z Anigranda. Drogo by to wyszło :-/

To truizm, ale wart przypomnieć, że weathering zwiększa wrażenie realizmu u oglądającego model, niezależnie czy oryginał istniał w rzeczywistości, czy tylko na desce kreślarskiej/w pamięci kompa lub czyjejś wyobraźni: gdybyś np robił model Terminatora, to zapewne byś go tu i ówdzie zakurzył, okopcił, pordzewił itp( patrz seria Ma.K Hasegawy). Być może przegiąłem z brudzingiem A-12, ale z drugiej strony proponuję przejrzeć zdjęcia F-14 lub A-6.
W rzeczy samej, inspiracją do umieszczenia godła eskadry i różnych takich na wewnętrznej stronie klap komór bombowych był B-2, jak by nie było tyż latające skrzydło.
Gaka u A-12 Anigranda niet.
superflanker
 
Posty: 43
Dołączył(a): czwartek, 4 czerwca 2009, 00:47

Re: MDD A-12 Avenger II, 1/72 Anigrand

Postprzez spiton » środa, 22 lipca 2009, 16:59

Egzemplarze prototypowe są najbardziej uwalane z reguły ;-))
Myślałem o zrobieniu przedprodukcyjnego A-10, bo wyglądał jakby się z dziećmi w błocie bawił ;-))
Mi się ta konwencja podoba, Piotr lubi samoloty z pokazów lotniczych. amen ,-))
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: MDD A-12 Avenger II, 1/72 Anigrand

Postprzez superflanker » czwartek, 23 lipca 2009, 23:26

spiton napisał(a):Egzemplarze prototypowe są najbardziej uwalane z reguły ;-))
Myślałem o zrobieniu przedprodukcyjnego A-10, bo wyglądał jakby się z dziećmi w błocie bawił ;-))
Mi się ta konwencja podoba, Piotr lubi samoloty z pokazów lotniczych. amen ,-))

Mój A-12 ma za sobą 20 lat służby, w tym loty bojowe nad Koreą Północną i Iranem, prototyp to samolot Piotra-amen bis
superflanker
 
Posty: 43
Dołączył(a): czwartek, 4 czerwca 2009, 00:47


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 100 gości