F-101C VooDoo - KittyHawk 1/48

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

F-101C VooDoo - KittyHawk 1/48

Postprzez Jurek Greinert » poniedziałek, 26 stycznia 2015, 14:02

Model jak na wielkość zrobiony w dość ekspresowym tempie. Dodany zoom w kabinie i blacha exterior z edka. Ze swojej strony poprawiłem tylko babola w stylu klapy krokodylowe. VooDoo miał Fowlera i siłownik wysuwając je do tyłu opuszczał jednocześnie pod coraz większym kątem - ot taki drobiazg łatwy do poprawienia. Jak już gdzieś pisałem model jest nieźle pocięty pod inne wersje (kadłub to około 20 części samej bryły) ale składa się bez problemów. Najgorszym elementem produktu KittyHawk jest powierzchnia która pod alu cała musi być wypolerowana i trochę zanikające linie na skrzydłach. Przy sprzęcie dłuższym od F-4 jest co robić. Na osłodę zostają kalki. Nie pamiętam kiedy kładłem tak dobry produkt. Wystarczająco sztywne a przy zastosowaniu set/sol z MS wciągają się jak na rozkaz. Na koniec uwaga jeśli ktoś ma go w planach - nie klejcie do końca stateczników poziomych - ja niestety nie pomyślałem i było rwanie pod kalkę.
Model malowany SuperMet z Gunze - Chrom/SupFineSilver, plus drobnica różnymi alcladami.
Oznaczenia: 92 dywizjon myśliwski 81 skrzydła USAF - samolot rozbity w bazie Benwaters w Anglii 19.12.63
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio edytowano piątek, 4 sierpnia 2017, 23:42 przez Jurek Greinert, łącznie edytowano 1 raz
Pozdrawiam Jurek
______________________________________________________________

GALERIA
Warsztat : Fokker D-XXI
Avatar użytkownika
Jurek Greinert
 
Posty: 1092
Dołączył(a): sobota, 20 października 2007, 17:10
Lokalizacja: Gliwice

Reklama

modele polskich samolotów

Re: F-101C VooDoo - KittyHawk 1/48

Postprzez Solo » poniedziałek, 26 stycznia 2015, 18:46

To piękny samolot i jeszcze niedawno już prawie się na niego zdecydowałem, gdy zorientowałem się że nie ma szansy na jakiekolwiek malowanie poza metalizerami. A na to jeszcze nie jestem gotowy.
Fajnie Ci wyszedł ten model, choć niestety wiele tu nie widać, bo zdjęcia zrobiłeś po prostu bardzo niedobre - podejrzewam że to wina oświetlenia.
Szkoda wielka, bo robisz modele przepiękne, one zasługują na lepszą prezentację.
Pomyśl o lepszym oświetleniu.

Co do samego modelu - widzę że prawdą jest to co piszą o kalkach KH, że są po prostu genialne.
I cieszy mnie Twoja opinia o dobrym spasowaniu, bo z kilku źródeł słyszałem, że ten akurat model spasowany dobrze nie jest.

Tak czy inaczej, za model należą się gratulacje.
Solo
 
Posty: 6005
Dołączył(a): środa, 19 grudnia 2012, 10:05

Re: F-101C VooDoo - KittyHawk 1/48

Postprzez Jurek Greinert » poniedziałek, 26 stycznia 2015, 20:56

Solo napisał(a):Pomyśl o lepszym oświetleniu.

Co do samego modelu - widzę że prawdą jest to co piszą o kalkach KH, że są po prostu genialne.
I cieszy mnie Twoja opinia o dobrym spasowaniu, bo z kilku źródeł słyszałem, że ten akurat model spasowany dobrze nie jest.


Taaa, myślę o oświetleniu jak i nowym aerku. Malowanie podróbą Ivaty która zaliczyła dzwona na mordzie to trochę żenada. Z oświetleniem masz rację, jak się dało to fociłem na dworze i problem znikał ale teraz wymiękam.
Co do kalek to nie przesadzam, nie chciałem popadać w euforię ale są niesamowite. Potrafią odwzorować źle wyszlifowaną powierzchnię i to bez mechanicznej obróbki.
Spasowanie VooDoo nie jest idealne ale modelarz z minimalnym doświadczeniem i dużą dozą oleju w głowie (aby ominąć kolejność z instrukcji) ogarnie temat bez problemu.
Pozdrawiam Jurek
______________________________________________________________

GALERIA
Warsztat : Fokker D-XXI
Avatar użytkownika
Jurek Greinert
 
Posty: 1092
Dołączył(a): sobota, 20 października 2007, 17:10
Lokalizacja: Gliwice

Re: F-101C VooDoo - KittyHawk 1/48

Postprzez PawelG. » poniedziałek, 26 stycznia 2015, 23:07

Chociaż wolę trochę spracowane modele, to ten mi się podoba...Bardzo ładnie i czysto położony metalik, super... Jeśli miałbym jakiąś małą sugestię na przyszłość to mógłbyś spróbować nieco zróżnicować metalikami niektóre panele.
Jednak ogólnie szacun za metalik ja na razie nie mam odwagi na model w NMF.
eSeF-FloreSef
Avatar użytkownika
PawelG.
 
Posty: 356
Dołączył(a): wtorek, 18 marca 2014, 14:56

Re: F-101C VooDoo - KittyHawk 1/48

Postprzez Ralf_S » poniedziałek, 26 stycznia 2015, 23:39

Jurek Greinert napisał(a):Model jak na wielkość zrobiony w dość ekspresowym tempie.

Wcale nie widać :mrgreen:
Jurek Greinert napisał(a):Ze swojej strony poprawiłem tylko babola w stylu klapy krokodylowe. VooDoo miał Fowlera i siłownik wysuwając je do tyłu opuszczał jednocześnie pod coraz większym kątem - ot taki drobiazg łatwy do poprawienia.

Dobrze wiedzieć, dziękuję - będę o tym pamiętał 8-)
Jurek Greinert napisał(a):... nie klejcie do końca stateczników poziomych - ja niestety nie pomyślałem i było rwanie pod kalkę.

To tez zapamiętam 8-)
Jurek Greinert napisał(a):Oznaczenia: 92 dywizjon myśliwski 81 skrzydła USAF - samolot rozbity w bazie Benwaters w Anglii 19.12.63

Obrazek


No i to, że ten to dopiero po wypadku ma klapnięte skrzydła ;o) , a oryginał proste jak deska:

Obrazek

Modelik elegancko się prezentuje, chciałbym mieć w kolekcji wszystkie trzy podstawowe wersje Voodziaka , a widzę, że mogę liczyć na Kittyhawka :mrgreen:
Metalizer wyszedł bardzo dobrze, wcale nie widać cellulitu ;o) F-101 chyba były polerowane, ale potrafiły się nieźle sponiewierać:
Obrazek

Twoja wizja do mnie przemawia - świetny model.
Ostatnio edytowano wtorek, 27 stycznia 2015, 00:22 przez Ralf_S, łącznie edytowano 1 raz
Pozdrawiam
Ralf_S
Avatar użytkownika
Ralf_S
 
Posty: 1278
Dołączył(a): poniedziałek, 26 listopada 2007, 01:43
Lokalizacja: Częstochowa

Re: F-101C VooDoo - KittyHawk 1/48

Postprzez podciech » wtorek, 27 stycznia 2015, 00:02

Świetnie ci wyszedł , bardzo mi się podoba ,poza tym bardzo ciekawy samolot. gratulacje
podciech
 
Posty: 70
Dołączył(a): niedziela, 27 kwietnia 2014, 23:03

Re: F-101C VooDoo - KittyHawk 1/48

Postprzez Jurek Greinert » wtorek, 27 stycznia 2015, 00:29

Ralf_S napisał(a):
Jurek Greinert napisał(a):Model jak na wielkość zrobiony w dość ekspresowym tempie.

Wcale nie widać :mrgreen:
Jurek Greinert napisał(a):Ze swojej strony poprawiłem tylko babola w stylu klapy krokodylowe. VooDoo miał Fowlera i siłownik wysuwając je do tyłu opuszczał jednocześnie pod coraz większym kątem - ot taki drobiazg łatwy do poprawienia.

Dobrze wiedzieć, dziękuję - będę o tym pamiętał 8-)
Jurek Greinert napisał(a):... nie klejcie do końca stateczników poziomych - ja niestety nie pomyślałem i było rwanie pod kalkę.

To tez zapamiętam 8-)




Twoja wizja do mnie przemawia - świetny model.


Dzięki za wsparcie...........zapamiętaj jeszcze żeby do wersji A/C zeszlifować i zlikwidować nocne światła (te kremowe paski na kadłubie i stateczniku) jak zwykle mam spóźniony zapłon ;o) No i w sumie trzeba uważać na geometrię kadłuba. Pomimo staranności jak wszystko poskładałem do kupy ze skrzydłami to okazało się że statecznik pionowy leci w bok o kilka stopni. Ale bestia uległa argumentom siły i zwyczajnie go nagiąłem :mrgreen: :mrgreen:..........te skrzydła zaraz pójdę i też wygnę do góry....a co! nie będzie mi fikał!.....

Albo lepiej nie - postawię go bokiem na półce i po bólu ;o) ;o)
Pozdrawiam Jurek
______________________________________________________________

GALERIA
Warsztat : Fokker D-XXI
Avatar użytkownika
Jurek Greinert
 
Posty: 1092
Dołączył(a): sobota, 20 października 2007, 17:10
Lokalizacja: Gliwice

Re: F-101C VooDoo - KittyHawk 1/48

Postprzez Slash » wtorek, 27 stycznia 2015, 03:27

To bardzo ładny samolot i bardzo cieszy jego ładnie wykonany model. Osobiście jedynie poprawienie zbiorników bym sugerował bo, że wiszą lekko różnie widać i z boku i z przodu.
Avatar użytkownika
Slash
 
Posty: 3046
Dołączył(a): środa, 28 maja 2008, 17:50

Re: F-101C VooDoo - KittyHawk 1/48

Postprzez Adam » wtorek, 27 stycznia 2015, 10:06

Bardzo mi się podoba, ładnie wyszło tobie malowanie.

Adam.
Obrazek
Avatar użytkownika
Adam
 
Posty: 2929
Dołączył(a): piątek, 8 maja 2009, 11:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: F-101C VooDoo - KittyHawk 1/48

Postprzez piotr dmitruk » wtorek, 27 stycznia 2015, 10:28

Elegancki błysk niestety wychodzi dopiero na zbliżeniach. Przez słabe zdjęcia model dużo traci w ogólnych ujęciach.
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9942
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:18
Lokalizacja: Rzeszów

Re: F-101C VooDoo - KittyHawk 1/48

Postprzez skusz » wtorek, 27 stycznia 2015, 18:09

Bardzo ładny metalik, podoba się.
Pozdrawiam Sławek Kusz
Portfolio : http://www.pwm.org.pl/viewtopic.php?f=207&t=20734
ObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
skusz

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 3150
Dołączył(a): sobota, 3 stycznia 2009, 17:27
Lokalizacja: Roztocze

Re: F-101C VooDoo - KittyHawk 1/48

Postprzez lucanin » wtorek, 27 stycznia 2015, 20:38

Solo napisał(a):To piękny samolot i jeszcze niedawno już prawie się na niego zdecydowałem, gdy zorientowałem się że nie ma szansy na jakiekolwiek malowanie poza metalizerami. A na to jeszcze nie jestem gotowy.


A CF 101 Voodoo i malowania kanadyjskie?

Model bardzo ładny.
lucanin
 
Posty: 4
Dołączył(a): sobota, 16 lutego 2013, 14:10

Re: F-101C VooDoo - KittyHawk 1/48

Postprzez Solo » wtorek, 27 stycznia 2015, 20:42

Nie w tym zestawie.
Tutaj są tylko malowania amerykańskie, bez kamuflażu na samolocie.
Solo
 
Posty: 6005
Dołączył(a): środa, 19 grudnia 2012, 10:05

Re: F-101C VooDoo - KittyHawk 1/48

Postprzez potez » wtorek, 27 stycznia 2015, 21:11

lucanin napisał(a):
Solo napisał(a):A CF 101 Voodoo i malowania kanadyjskie?

Nie ta wersja. Kanada to B dwumiejscowy, jest w zapowiedziach...
tak, jestem #ponurymodelaż
Avatar użytkownika
potez
 
Posty: 4681
Dołączył(a): środa, 28 listopada 2007, 12:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: F-101C VooDoo - KittyHawk 1/48

Postprzez lucanin » wtorek, 27 stycznia 2015, 21:15

potez napisał(a):
lucanin napisał(a):
Solo napisał(a):A CF 101 Voodoo i malowania kanadyjskie?

Nie ta wersja. Kanada to B dwumiejscowy, jest w zapowiedziach...

Racja... Kajam się... :oops: Musze zacząć wszystko dokładnie sprawdzać, zanim napiszę coś na forum...

Nie mniej kanadyjskie malowania są bardzo ciekawe i dają pole do popisu.
lucanin
 
Posty: 4
Dołączył(a): sobota, 16 lutego 2013, 14:10

Następna strona

Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 35 gości