Front Północny 1946: Arado 234F/V-1 LLv 46, HobbyCraft 1/48

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Front Północny 1946: Arado 234F/V-1 LLv 46, HobbyCraft 1/48

Postprzez dewertus » poniedziałek, 9 lutego 2015, 22:49

Wieki temu jakiś cudem wszedłem w posiadanie modelu Arado 234 w skali 1/48 wydanego przez HobbyCraft. Jako, że za nic nie pasował do "mojej" tematyki odstawiłem go na półkę aby oczekiwał na czasy w których umiejętności Juniora będą na tyle rozwinięte aby mógł go zbudować... Widać inny los był mu pisany ;o)

Na innym forum ruszył projekt grupowy "1946 What If?" - Arado wydał mi się idealnym kandydatem (zwłaszcza, że byłem na "świeżo" po lekturze monografii wydanej przez Kagero.

Model malowany olejami: Humbrol 154 (żółte oznaczenia szybkiej identyfikacji), Humbrol 65 (spód) oraz akrylami: Agama A36M i 07M (góra). V-1 po całości pomalowany akrylem Agamy F7M. Całość zabezpieczona akrylowymi lakierami bezbarwnymi Agamy. Do łoszowania wykorzystałem gotowe mikstury MiG'a: Dark Wash (linie), Neutral Wash i Cold Gray (filtry i niewielkie brudzenie). Jako, że z założenia model miał przestawiać "niemal nowy" samolot tym razem pominąłem odrapania i zacieki. Podstawka nie jest mojego autorstwa - kiedyś nabyłem jako bazę do modelu robionego na prezent.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek



Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pzdr. Hubert
Jeśli istnieje rozwiązanie martwić się nie ma po co,
jeśli nie ma rozwiązania martwić się nie ma sensu
Avatar użytkownika
dewertus
 
Posty: 3896
Dołączył(a): piątek, 26 czerwca 2009, 01:46
Lokalizacja: Warszawa

Reklama

Re: Front Północny 1946: Arado 234F/V-1 LLv 46, HobbyCraft 1/48

Postprzez Krowa » wtorek, 10 lutego 2015, 09:41

W tym układzie to chyba broń jednorazowa, bo po odpaleniu silnika V-1 statecznik Arado ulegnie małemu przepaleniu :)
Krowa
 
Posty: 414
Dołączył(a): poniedziałek, 16 marca 2009, 22:11

Re: Front Północny 1946: Arado 234F/V-1 LLv 46, HobbyCraft 1/48

Postprzez Mac Eyka » wtorek, 10 lutego 2015, 11:48

E nie no normalnie fajny jest.

Może troszkę szkoda, że na tym czymś na górze nie ma hakenkrojców. Był by stylowy.

Krowa napisał(a):W tym układzie to chyba broń jednorazowa, bo po odpaleniu silnika V-1 statecznik Arado ulegnie małemu przepaleniu :)


No jak to. Rozdzielają się Arado idzie w dół a te takie szare z małymi skrzydełkami robi mniej więcej coś takiego.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=CbWmFv0yZ2E[/youtube]

Da sie ?

Da sie.
Z pozdrowieniami Samozwańczy Prezes Gildii Kręcących się Śmigiełek Maciek Poniatowski

ObrazekObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Mac Eyka

Zimna Wojna 2
 
Posty: 3032
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 22:08
Lokalizacja: Ouagadougou w Burkina Faso

Re: Front Północny 1946: Arado 234F/V-1 LLv 46, HobbyCraft 1/48

Postprzez marco2607 » wtorek, 10 lutego 2015, 14:31

Chyba spasowanie modelu było słabe , razi spasowanie kadłuba. :(
Obrazek Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
marco2607

Animal Planet
 
Posty: 3312
Dołączył(a): piątek, 2 stycznia 2009, 18:25
Lokalizacja: Białystok

Re: Front Północny 1946: Arado 234F/V-1 LLv 46, HobbyCraft 1/48

Postprzez dewertus » wtorek, 10 lutego 2015, 22:15

Krowa napisał(a):W tym układzie to chyba broń jednorazowa, bo po odpaleniu silnika V-1 statecznik Arado ulegnie małemu przepaleniu :)

Niekoniecznie, V-1 nie jest zamontowany w osi, lecz przesunięty tak, że wylot gazów z dyszy silnika omija statecznik no i jeszcze to:
Obrazek

marco2607 napisał(a):Chyba spasowanie modelu było słabe

Oj było, po szpachlowaniu i szlifowaniu miałem wrażenie ze jest ok (może szpachla pęka tu i ówdzie...)

Obrazek

Obrazek
Pzdr. Hubert
Jeśli istnieje rozwiązanie martwić się nie ma po co,
jeśli nie ma rozwiązania martwić się nie ma sensu
Avatar użytkownika
dewertus
 
Posty: 3896
Dołączył(a): piątek, 26 czerwca 2009, 01:46
Lokalizacja: Warszawa


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 65 gości