Focke-Wulf 190 D-9, malowanie: 12 JG54, TAMIYA 1/48

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Focke-Wulf 190 D-9, malowanie: 12 JG54, TAMIYA 1/48

Postprzez hunter_P » czwartek, 12 lutego 2015, 19:27

Szanowni Koledzy (i być może Koleżanki) Modelarze!
Poniżej przedstawiam wytwór rąk ludzkich swych - jak w temacie postu.
Nie jest to Dora "na wypasie" jak na warsztacie u Rippera1, ale się starałem.. :oops:
Model generalnie "z pudła" z wyjątkiem luf MG151 na skrzydłach, ponieważ oryginały się połamały się :-/ i bardzo dobrze.
W ich miejsce wstawione lufki z zestawu ABER.
To moja pierwsza foka, więc mam świadomość niedociągnięć, zwłaszcza, że model "z pudła" i było tam kilka baboli.
Bardzo duże podziękowania dla Kolegi Kuby P. - guru w kwestii modelarstwa "fockewulfowego" za wsparcie merytoryczne i duchowe w trudnych chwilach.
Wstawiam kilka fotek i proszę o konstruktywną krytykę. Obiecuję, że wezmę do serca, a przy następnej foce uruchomię mózg.
Wrzucam zatem, a Wy masakrujcie!!! :mrgreen:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
hunter_P
 
Posty: 22
Dołączył(a): wtorek, 1 marca 2011, 20:14

Reklama

Re: Focke-Wulf 190 D-9, malowanie: 12 JG54, TAMIYA 1/48

Postprzez MadYarpen » piątek, 13 lutego 2015, 13:41

Ja tam masakrować nie zamierzam, ale kalki chyba coś nie siadły:)
I okopcenie bym spróbował zrobić tak bardziej zanikające w kierunku tyłu, zamiast jednolitego.
Avatar użytkownika
MadYarpen
 
Posty: 379
Dołączył(a): poniedziałek, 11 sierpnia 2014, 17:53

Re: Focke-Wulf 190 D-9, malowanie: 12 JG54, TAMIYA 1/48

Postprzez hunter_P » piątek, 13 lutego 2015, 14:23

Dzięki! Dwa zero dla Kolegi. :D
Fakt z kalkami miałem problem. Na początku wszystko wyglądało cacy. Był płyn SET, był SOL i wszystko piękniusio przylegało. Jak poszedłem rano zobaczyć wyszło to co widać :-/
Co do okopceń, to pierwszy raz robiłem je aerografem i stąd taki efekt. Kosmetyka okopceń to suchy pędzel z pastelami, ale już ciężko było naprawiać niewprawne działanie operatora aerografu.... Muszę popracować nad techniką.
hunter_P
 
Posty: 22
Dołączył(a): wtorek, 1 marca 2011, 20:14

Re: Focke-Wulf 190 D-9, malowanie: 12 JG54, TAMIYA 1/48

Postprzez Marin » sobota, 14 lutego 2015, 00:34

Fajna Dora. Faktycznie jest kilka niedociągnięć ale nastepne będą lepsze. Szczególnie przypadł mi do gustu zbiornik - bardzo fajnie pomalowany i pobrudzony z umiarem - oraz ten satynowy lakier, fajnie się lekko błyszczy.
Marin
 
Posty: 235
Dołączył(a): sobota, 15 lutego 2014, 16:20

Re: Focke-Wulf 190 D-9, malowanie: 12 JG54, TAMIYA 1/48

Postprzez hunter_P » sobota, 14 lutego 2015, 14:04

Dziękuję za komentarz. Nie ukrywam, że lakier wg własnej receptury czyli skomplikowana i laboratoryjnie analizowana mieszanka sido (do "ligoleum") + ModelMaster acrylic flat :P Wychodzi jak widać, chociaż jak tak patrzę na zdjęciach (na żywo troszkę lepiej) dodałbym jeszcze 3 krople MM dla lepszego zmatowienia.
hunter_P
 
Posty: 22
Dołączył(a): wtorek, 1 marca 2011, 20:14


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Majestic-12 [Bot] i 71 gości