PZL P.11c Mirage Hobby 1:48

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

PZL P.11c Mirage Hobby 1:48

Postprzez shadowmare » piątek, 20 lutego 2015, 02:53

Z dodatków kalkomanie Techmodu i tablica Yahu. Parę kosmetycznych poprawek wykonanych własnoręcznie. Kolor khaki wyszedł mi niestety zbyt ciemny :/

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio edytowano sobota, 21 lutego 2015, 14:54 przez shadowmare, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
shadowmare
 
Posty: 1578
Dołączył(a): poniedziałek, 26 listopada 2012, 20:54

Reklama

Re: PZL P.11c Mirage Hobby 1:48

Postprzez MadYarpen » piątek, 20 lutego 2015, 13:06

Podoba mi się. Na mnie taki czeka na półce, możesz powiedzieć, jakich kolorów użyłeś? W tym do malowania pierścienia z przodu?

I jeszcze podziel się jak możesz wrażeniami ze składania, czy dużo jest zabawy z nim:)
Ostatnio edytowano piątek, 20 lutego 2015, 13:15 przez MadYarpen, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
MadYarpen
 
Posty: 379
Dołączył(a): poniedziałek, 11 sierpnia 2014, 17:53

Re: PZL P.11c Mirage Hobby 1:48

Postprzez Ajak » piątek, 20 lutego 2015, 13:08

Hej!

Super model - zmień tylko linki anteny na cieniutkie żyłki wędkarskie np i nie maluj ich na zbyt ciemno, te wyglądają źle.
Reszta mi się podoba :mrgreen:
Avatar użytkownika
Ajak
 
Posty: 266
Dołączył(a): poniedziałek, 18 października 2010, 14:44
Lokalizacja: EPMO

Re: PZL P.11c Mirage Hobby 1:48

Postprzez shadowmare » piątek, 20 lutego 2015, 17:24

MadYarpen napisał(a):Podoba mi się. Na mnie taki czeka na półce, możesz powiedzieć, jakich kolorów użyłeś? W tym do malowania pierścienia z przodu?

I jeszcze podziel się jak możesz wrażeniami ze składania, czy dużo jest zabawy z nim:)


Fajnie, że się podoba. Kolory to moja własna mieszanka podstawą jest Brown Tamki plus Khaki Gunze plus Olive Drab. Powinienem był dodać więcej Khakiego wtedy kolor nie byłby tak ciemny. Pierścień to Cooper Gunze plus odrobina czarnego i czerwonego.

Co do sklejalności to jest raczej słabo ale nie tragicznie. Trzeba poprawić kołpak, połówki kadłuba nie dolegają do siebie, trzeba zadbać by kokpit był wklejony równo, wyprowadzić parę nowych linii na kadłubie bo się nie schodzą. Już kiedyś raz kupiłem ten zestaw i kadłub okazał sie zdeformowany i powyginany - widać zależy od serii produkcyjnej. Są też gdzieniegdzie rysy/brzydka faktura plastiku. Parę elementów trzeba poszpachlować np. śmigło czy pierścień.

Ajak napisał(a):Hej!

Super model - zmień tylko linki anteny na cieniutkie żyłki wędkarskie np i nie maluj ich na zbyt ciemno, te wyglądają źle.
Reszta mi się podoba :mrgreen:


Dzięki. Od żyłki właśnie odszedłem :). Ciężko się ją klei kropelką i ciężko naciąga. Te linki robiłem z rozciągliwej nitki, łatwo ją przykleić i naciągnąć, niestety jej grubość jest w zasadzie do skali 1:32. Jak kiedyś znajdę cieńszą to może zmienię.
Avatar użytkownika
shadowmare
 
Posty: 1578
Dołączył(a): poniedziałek, 26 listopada 2012, 20:54

Re: PZL P.11c Mirage Hobby 1:48

Postprzez Ajak » piątek, 20 lutego 2015, 17:30

shadowmare napisał(a):Dzięki. Od żyłki właśnie odszedłem :). Ciężko się ją klei kropelką i ciężko naciąga.

Ok rozumiem boje, chodziło mi że wygląda mocno nie w skali imho najbardziej psuje ten piekny model
Avatar użytkownika
Ajak
 
Posty: 266
Dołączył(a): poniedziałek, 18 października 2010, 14:44
Lokalizacja: EPMO

Re: PZL P.11c Mirage Hobby 1:48

Postprzez manas » sobota, 7 listopada 2015, 00:40

"Rury" z kolektora i cylindrów jakoś się zeszły?

Bardzo mi się podoba, dobry model i wspaniała sylwetka rasowego myśliwca.
soczewica koło miele młyn
manas
 
Posty: 352
Dołączył(a): niedziela, 1 stycznia 2012, 12:29

Re: PZL P.11c Mirage Hobby 1:48

Postprzez topik77 » sobota, 7 listopada 2015, 00:54

Czadowo się prezentuje, kolorki robią tu niesamowitą robotę
topik77
 
Posty: 271
Dołączył(a): piątek, 28 stycznia 2011, 23:15

Re: PZL P.11c Mirage Hobby 1:48

Postprzez tata1963 » sobota, 7 listopada 2015, 16:29

Nareszcie jakiś polonus. Jedenastka zawsze prezentuje się świetnie, jestem na tak.
tata1963
 
Posty: 40
Dołączył(a): wtorek, 30 grudnia 2008, 16:43

Re: PZL P.11c Mirage Hobby 1:48

Postprzez Mariusz Jarzyna ze Szczec » sobota, 7 listopada 2015, 16:50

shadowmare napisał(a):Od żyłki właśnie odszedłem :). Ciężko się ją klei kropelką i ciężko naciąga. Te linki robiłem z rozciągliwej nitki, łatwo ją przykleić i naciągnąć, niestety jej grubość jest w zasadzie do skali 1:32. Jak kiedyś znajdę cieńszą to może zmienię.

Proponuję Ci zakup skarpetek pończoszonych dla kobiet (te antysexy) lub całych rajstop i wyciągnięcie z nich nylonowych nitek (splecione są z włókien więc grugość możesz regulować aż do supercieńkich. Taka rajstopa wystarczy Ci do końca modelarskiego życia ;o)
Avatar użytkownika
Mariusz Jarzyna ze Szczec

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 3226
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 17:29

Re: PZL P.11c Mirage Hobby 1:48

Postprzez radoslaw6363 » sobota, 7 listopada 2015, 21:48

Jedenastka to była piękna maszyna :) Twój model pokazuje wiele cech tej urody ;o)
Popieram przedmówcę ! Linki wiglądają zbyt grubo i zastapienie ich włóknami np. z rajstop byłoby dobrym rozwiązaniem.
Modelu idealnie oddającego rzeczywistość nie zbuduje się nigdy, ale próbować trzeba !
Nie kłóć się z głupim, bo najpierw zaniży cię do swojego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem !
Według przeprowadzonych niedawno badań stwierdzono, że ludzie którzy nie rozpoznają ironii i sarkazmu są mniej inteligentni ! Pozdrawiam !
Avatar użytkownika
radoslaw6363
 
Posty: 2544
Dołączył(a): niedziela, 28 lutego 2010, 13:12
Lokalizacja: W PL Aleksandrów Łódzki, ponadto DK,NL,A,SK,D.

Re: PZL P.11c Mirage Hobby 1:48

Postprzez xmald » sobota, 7 listopada 2015, 22:24

shadowmare napisał(a): Od żyłki właśnie odszedłem :). Ciężko się ją klei kropelką i ciężko naciąga. Te linki robiłem z rozciągliwej nitki, łatwo ją przykleić i naciągnąć, niestety jej grubość jest w zasadzie do skali 1:32. Jak kiedyś znajdę cieńszą to może zmienię.

Pozwolę się nie zgodzić. Żyłkę łatwo przykleić i naciągnąć wystarczy zbliżyć podgrzaną igłę i po robocie... ;o) W stalowym kolorze lepiej by wyglądało.
Model bardzo mi się podoba - chyba jedna z fajniejszych jedenastek jakie widziałem.
Avatar użytkownika
xmald

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 1847
Dołączył(a): niedziela, 6 listopada 2011, 09:33

Re: PZL P.11c Mirage Hobby 1:48

Postprzez DUDE » sobota, 7 listopada 2015, 23:06

Ja też zbliżam się do linki z czymś rozgrzanym, to najbardziej bezpieczny sposób na naprężenie!
pzdr
D
Obrazek
Avatar użytkownika
DUDE

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 581
Dołączył(a): czwartek, 24 listopada 2011, 11:44
Lokalizacja: Bemowo

Re: PZL P.11c Mirage Hobby 1:48

Postprzez krzysztof.bell » sobota, 7 listopada 2015, 23:23

DUDE napisał(a):Ja też zbliżam się do linki z czymś rozgrzanym, to najbardziej bezpieczny sposób na naprężenie!
pzdr
D


A fuj :mrgreen:
krzysztof.bell
 
Posty: 147
Dołączył(a): wtorek, 21 lipca 2015, 20:22

Re: PZL P.11c Mirage Hobby 1:48

Postprzez shadowmare » niedziela, 8 listopada 2015, 00:26

Odgrzebaliście starocia :) Dzięki wszystkim za dobre słowo. Myślę, że aż "za" dobre :D . Tutaj pierwszy raz testowałem elastyczną linkę, byłem jeszcze zielony w temacie i poskręcała mi się (a jest w przekroju płaska) przez co wygląda jak wygląda.
manas napisał(a):"Rury" z kolektora i cylindrów jakoś się zeszły?
Bardzo mi się podoba, dobry model i wspaniała sylwetka rasowego myśliwca.

Dziękuję. Z tego co pamiętam to chyba mniej-więcej.
Mariusz Jarzyna ze Szczec napisał(a):Proponuję Ci zakup skarpetek pończoszonych dla kobiet (...)

Dzięki, dobry tip. Zakupię.
xmald napisał(a):Pozwolę się nie zgodzić. Żyłkę łatwo przykleić i naciągnąć wystarczy zbliżyć podgrzaną igłę i po robocie... ;o)

Często zdarzało mi się, że przy takiej operacji naprężenie żyłki zrywało element od którego linka miała wychodzić. Kropelka jakoś nie chciała tego łapać (tzn. łapała ale po dłuuuuuższej chwili). Może używasz innego kleju? Mógłbyś zdradzić jakiego?
Avatar użytkownika
shadowmare
 
Posty: 1578
Dołączył(a): poniedziałek, 26 listopada 2012, 20:54

Re: PZL P.11c Mirage Hobby 1:48

Postprzez FightTheFuture » poniedziałek, 16 listopada 2015, 00:35

Świetnie wykonany. Moja żona chce taki skleić i trochę się obawiamy tych niedoróbek zestawu. Inna rzecz, że mamy zestaw kolorów przedwojennych, a konkretnie nowe akryle polskiej firmy Hataka, które sprawiają trudności.

Co do naciągów i anten ja preferuje drut zwojeniowy 0.26 mm.
Pozdrawiam,

FtF

Na warsztacie:
Obrazek
Avatar użytkownika
FightTheFuture
 
Posty: 116
Dołączył(a): piątek, 9 stycznia 2015, 14:13
Lokalizacja: Puszcza Kampinoska


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 80 gości