F-16C block 40 1:32 Academy

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

F-16C block 40 1:32 Academy

Postprzez nobie1973 » piątek, 24 lipca 2009, 18:27

Witam !

Przedstawiam moje ostatnio ukończone dzieło, F-16 C block 40 z zestawu firmy Academy + zestaw blach Eduarda do tego modelu + własne przeróbki i inwencja twórcza... :roll:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Przyjemnego oglądania ! :mrgreen:
Avatar użytkownika
nobie1973
 
Posty: 560
Dołączył(a): czwartek, 25 września 2008, 19:46
Lokalizacja: Londyn

Reklama

modele polskich samolotów

Re: F-16C block 40 1:32 Academy

Postprzez Krzysiek » piątek, 24 lipca 2009, 18:50

Wizualnie MIODEK! A może jakieś zdjęcia kokpitu i spodu? Chciałbym zobaczyć ten imponujący zestaw podwieszeń :)
Pozdrawiam, Krzysiek
Avatar użytkownika
Krzysiek
 
Posty: 131
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 13:31
Lokalizacja: Lublin

Re: F-16C block 40 1:32 Academy

Postprzez spiton » piątek, 24 lipca 2009, 18:56

Fajnie pomalowany, tylko dysza wylotowa jakaś dziwnie dziewicza.
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: F-16C block 40 1:32 Academy

Postprzez nobie1973 » sobota, 25 lipca 2009, 14:06

Kilka fotek kabiny, fotela i przedziału działka jeszcze z etapu budowy.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
nobie1973
 
Posty: 560
Dołączył(a): czwartek, 25 września 2008, 19:46
Lokalizacja: Londyn

Re: F-16C block 40 1:32 Academy

Postprzez spiton » sobota, 25 lipca 2009, 14:14

Fajny detal otwartych hamulców aerodynamicznych. Nie wiedziałem o istnieniu tych małych klapek kryjących popychacze, przed głównym hamulcem. Czy na spodzie wygląda to analogicznie??
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: F-16C block 40 1:32 Academy

Postprzez piotr dmitruk » sobota, 25 lipca 2009, 15:40

spiton napisał(a):Fajnie pomalowany, tylko dysza wylotowa jakaś dziwnie dziewicza.

To prawda, przydałoby się uwypuklić trochę detali głównie w okolicy dyszy i w przedziale radaru.
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9949
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:18
Lokalizacja: Rzeszów

Re: F-16C block 40 1:32 Academy

Postprzez nobie1973 » sobota, 25 lipca 2009, 19:07

Klapki te faktycznie występują ale tylko przed górną pokrywą hamulca aerodynamicznego, widac to wyraźnie
na tym zdjęciu:
Obrazek

Przed dolną pokrywa hamulca aerodynamicznego zabudowana jest natomiast jedna ale większa osłona,
widoczna na tym zdjęciu:
Obrazek

piotr dmitruk napisał(a):To prawda, przydałoby się uwypuklić trochę detali głównie w okolicy dyszy i w przedziale radaru.


Co do dyszy silnika to faktycznie wygląda jak "prosto z taśmy" i trochę można by się nad nim popastwić..., no ale zawsze można powiedzieć że silnik świeżo po wymianie ;o)
Jeśli chodzi o przedział radaru i inne bebechy, to raczej nie stosuję różnego rodzaju cieniowania, uwypuklania detali itp. Jeśli materiały źródłowe to potwierdzają to wykonuję ewentualnie ślady eksploatacji jak jest to widoczne w przedziale działka.
Avatar użytkownika
nobie1973
 
Posty: 560
Dołączył(a): czwartek, 25 września 2008, 19:46
Lokalizacja: Londyn

Re: F-16C block 40 1:32 Academy

Postprzez dewertus » poniedziałek, 27 lipca 2009, 08:46

W rzeczywistości model musi prezentować się monstrualnie :mrgreen: Ślady eksploatacji - miodzio. Zastanawiam się tylko nad jednym - czy osłona kabiny nie powinna być "przydymiona" - z tego co pamiętam, to tylko pierwsze bloki wersji "A" miały przeźroczystą osłonę (mam model F-16A w 1/48 z Hasegawy i mam oba typy osłony)...

pzdr.
Hubert
Pzdr. Hubert
Jeśli istnieje rozwiązanie martwić się nie ma po co,
jeśli nie ma rozwiązania martwić się nie ma sensu
Avatar użytkownika
dewertus
 
Posty: 3896
Dołączył(a): piątek, 26 czerwca 2009, 01:46
Lokalizacja: Warszawa

Re: F-16C block 40 1:32 Academy

Postprzez nobie1973 » poniedziałek, 27 lipca 2009, 21:26

Serdecznie dziękuję za opinie ! :)
Ślady eksploatacji wykonałem na podstawie tych zdjęć konkretnego samolotu:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Co zaś do ruchomej części osłony kabiny to oczywiście planowałem użyć przydymionej lecz niestety ta w modelu Academy jest tak cienka i krucha że przełamała się na pół podczas polerowania zewnętrznej powierzchni (śladu po łączeniu form wtryskowych) i niestety musiałem pozostać przy osłonie bezbarwnej.
Jak się to jednak ma do osłon stosowanych na samolotach przedstawia najlepiej poniższe zdjęcie (samoloty w wersji block 40/50):

Obrazek

Pochodzi ono z tej publikacji:

Obrazek

kopalni wiedzy na temat F-16 od wersji A do D. Dla mnie osobiście obowiązkowa pozycja dla każdego miłośnika VIPERA. :shock:
Avatar użytkownika
nobie1973
 
Posty: 560
Dołączył(a): czwartek, 25 września 2008, 19:46
Lokalizacja: Londyn

Re: F-16C block 40 1:32 Academy

Postprzez uzytkownik_dawid » poniedziałek, 11 stycznia 2010, 18:13

Witam!
Sklejam ten sam model i mam pytanko- jak pozbyłeś się skazy na szybce- tzn. jakimi środkami i w jaki sposób?
dzieki za odpowiedź !
uzytkownik_dawid
 

Re: F-16C block 40 1:32 Academy

Postprzez nobie1973 » wtorek, 12 stycznia 2010, 20:46

Skazy na ruchomej części osłony kabiny (ślad po łączeniu form wtryskowych) pozbyłem się przez przeszlifowanie wodnym papierem ściernym o numerze 1000 i następnie przepolerowałem z braku czegoś lepszego pod ręką kawałkiem filcu i białą pastą do zębów. Metoda zdaje egzamin ale bardziej polecam pastę polerską firmy TAMIYA lub też innej firmy modelarskiej. Niestety podczas polerowania popełniłem błąd ponieważ trzymałem osłonę za boczne krawędzie i niestety pękła na pół ! :cry: Jest bardzo cienka także podczas polerowania należy trzymać ją tylko i wyłącznie za przednią i tylną krawędź !!! Oprócz tego większych problemów z tym modelem nie miałem...nie licząc źle zaprojektowanej przez ACADEMY kabiny pilota, która po złożeniu i wpasowaniu w kadłub nie przypomina tej z oryginalnego samolotu. :shock: Konieczna jest niestety poważna korekta... :-/
Avatar użytkownika
nobie1973
 
Posty: 560
Dołączył(a): czwartek, 25 września 2008, 19:46
Lokalizacja: Londyn

Re: F-16C block 40 1:32 Academy

Postprzez nobie1973 » wtorek, 8 października 2013, 02:00

Nic nowego, niestety… :( .
Poprzednie zdjęcia zniknęły, więc zrobiłem update… ;o) .

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
nobie1973
 
Posty: 560
Dołączył(a): czwartek, 25 września 2008, 19:46
Lokalizacja: Londyn

Re: F-16C block 40 1:32 Academy

Postprzez Czarny » piątek, 11 października 2013, 15:12

Model zacny jednak do kilku drobiazgów bym się przyczepił. Owiewka? lekkie potraktowanie jej smokiem tamyi i przepolerowanie dało by dobry rezultat odpowiadający temu co widać na zdjęciach. Rzeczą jaka mnie ubodła bardziej to malowanie i wygląd dyszy silnika. Nie przypomina on, szczególnie wewnątrz tego co widać na F-16. Nie spotkałem zdjęcia (oczywiście nie widziałem wszystkich) gdzie lekko styrana szesnastka miała by od wewnątrz świecącą czysta i srebrną dyszę (wewnątrz) oraz nie nadgryzione zębem czasu pióra. Znacznie częściej widzimy taki efekt:

Obrazek

Obrazek

Inym błedem jest nonszalancki sposób podejscia do kamuflażu. Na zdjęciach widać iz obie szarośi bardzo mocno sie od siebie odznaczają a przejście jest w miarę ostre a nie jak widać to na fotografiach twojego modelu dość płynne:
Obrazek
Avatar użytkownika
Czarny
 
Posty: 1000
Dołączył(a): poniedziałek, 15 grudnia 2008, 14:00
Lokalizacja: Kraków

Re: F-16C block 40 1:32 Academy

Postprzez Czarny » piątek, 11 października 2013, 15:19

nobie1973 napisał(a):Jeśli chodzi o przedział radaru i inne bebechy, to raczej nie stosuję różnego rodzaju cieniowania, uwypuklania detali itp. Jeśli materiały źródłowe to potwierdzają to wykonuję ewentualnie ślady eksploatacji jak jest to widoczne w przedziale działka.


Czy materiałem źródłowym nie może być "prawo fizyki" które mówi że miejsca nienaslonecznione/ nieoświetlone są ciemniejsze niż te na które pada światło?
Avatar użytkownika
Czarny
 
Posty: 1000
Dołączył(a): poniedziałek, 15 grudnia 2008, 14:00
Lokalizacja: Kraków

Re: F-16C block 40 1:32 Academy

Postprzez nobie1973 » sobota, 12 października 2013, 01:16

Czarny, masz trochę racji… :-/ ale sporo już opisałem wcześniej dlaczego tak, a nie inaczej i ponadto, ja F-16 to smakowałem od wewnątrz, zewnątrz… i specjalnie dla ciebie kilka moich fotek dyszy wylotowej… ;o) ...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Co do praw fizyki to mam je gdzieś… :mrgreen: ja odwzorowuję realny sprzęt, a nie fikcję… :roll: . Prawa fizyki zostawmy specjalistom od pancerki i figurek… tam to ma rację bytu.
Avatar użytkownika
nobie1973
 
Posty: 560
Dołączył(a): czwartek, 25 września 2008, 19:46
Lokalizacja: Londyn

Następna strona

Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Majestic-12 [Bot] i 63 gości