N.A. FJ-1 Fury 1:72@Valom "pierwsze rury USNAVY cz.2."

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

N.A. FJ-1 Fury 1:72@Valom "pierwsze rury USNAVY cz.2."

Postprzez pepociufakers » niedziela, 22 lutego 2015, 13:13

Pora na kolejną odsłonę cyklu "Pierwsze rury USNAVY".
Pierwsza cześć czyli F-6U Pirate jest przedstawiona tutaj http://www.pwm.org.pl/viewtopic.php?f=13&t=76327, a dziś załącznik w postaci galerii do warsztatu: http://www.pwm.org.pl/viewtopic.php?f=12&t=75083 .

Model gotowy był już z początkiem nowego roku, ale zawirowania wszelakie spowodowały, że trochę kurzu na nim osiadło, zanim doczekał się sesji fotograficznej.
Jak już sygnalizowałem w galerii model nie sprawiał znacznych trudności, delikatne linie podziału i ładnie odlane żywiczne elementy to jego atuty. Do tego blaszka fotorawiona i bardzo dobre kalkomanie sprawiają, że w sumie tylko brak kołków mocujących powoduje, że model ten można zakwalifikować jako "krótki wypust"(short run).

A co do samej konstrukcji North American, jest ona przodkiem F-86 Sabre, co na pierwszy rzut oka na obie maszyny może wydać się trochę dziwne. Z kolei skrzydła i usterzenie w Fury pochodzą od mustanga.


Tyle słowem wstępu, a tak przedstawia się model:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Obrazek
Obrazek
-Tutaj podobne ujęcie ale z lampą błyskową, trochę wiecej szczegółów wiadać:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

I z drugim bohaterem gdzieś tam czającym się w tle, czyli F-6U Pirate:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Pzdr.
Jaro
pepociufakers

Animal Planet
 
Posty: 586
Dołączył(a): piątek, 21 stycznia 2011, 15:01
Lokalizacja: 3Miasto

Reklama

Re: N.A. FJ-1 Fury 1:72@Valom "pierwsze rury USNAVY cz.2."

Postprzez Voltan » wtorek, 24 lutego 2015, 23:49

Zachęciłeś mnie warsztatem do inwestycji w Furię i widzę że to całkiem ładny model.
Ten samolot ma tak piękną, wręcz kreskówkową sylwetkę.

Co do modelu to niezbyt udała się powłoka lakiernicza. Tzn. jest trochę nierówności.
Nie wiem czy to kwestia farby czy podłoża, choć po moich doświadczeniach z pactrą stawiałbym na to pierwsze.

Zapewne w modelu jest to niewidoczne, tylko na zbliżeniach.

Poza tym to mi się bardzo podoba Twoja praca.
Ja swojego dla odmiany zrobię z zamknięta owiewką i bez zbiorników.

Pozdrawiam
Voltan
 
Posty: 1728
Dołączył(a): piątek, 12 października 2012, 20:37
Lokalizacja: Wrocław


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 68 gości